Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Satya Nadella nowym prezesem Microsoftu

Satya Nadella nowym prezesem Microsoftu

WitekT 4 Lutego 2014 15:17

9 0
Ustępującego ze stanowiska prezesa Microsoftu Steve'a Ballmera zastąpi Satya Nadella, który w firmie z Redmond pracuje od 20 lat. Ostatnio zajmował stanowisko szefa działu Server and Tools i był odpowiedzialny m.in. za wejście Microsoft na rynek usług w chmurze.



Wraz z odejściem Ballmera, ze stanowiska szefa rady nadzorczej odchodzi Bill Gates, który jednak będzie ciągle miał wpływ na utworzoną przez siebie firmę, ale jako doradca zarządu.

Zobacz: Steve Ballmer odchodzi na emeryturę! [wideo]

Źródło tekstu: Microsoft, The Verge, wł     

w sumie: 25
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~  2014-02-04 21:41:16  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    Ja zamieniłem ifona na Lumię920. Muszę przyznać, że bije ifona pod każdym względem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-02-05 00:11:46

    4: Zly dotyk iPhone? To wlasnie on jako pierwszy mial "dobry dotyk". 6: Nokia bije iPhonea? Do tego pod kazdym wzgledem? Niestety nie masz racji....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~  2014-02-05 07:33:39  host: abac164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7. Już nie pamiętasz jak Stiw przekonywał, że źle trzymacie? A co do Lumii to jest ogólnie lepsza pod każdym względem sprzętowym, programowym i użytkowym.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    9.  2014-02-05 07:59:09

    @4 idź jednego IP chociaż raz dotknij, a zrozumiesz dlaczego się go kupuje w ilości 51 mln szt kwartalnie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    10.  2014-02-05 08:01:32

    @6 tak, bije. Szczególnie 10 krotnie mniejszą sprzedażą, 10 krotnie mniejszą ilością aplikacji w sklepie i... 10 krotnie większą bazą fanatyków, którzy spoceni dalej stawiają ołtarzyki E52 i E72 i głoszą hasło: "tylko Nokia" :) Faktycznie, w powyższych kategoriach iPhone nie ma szans...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    11.  2014-02-05 08:10:09

    @6 - Jeśli ta Nokia jest lepsza od iPhone to zupełnie nie rozumiem jak denny musi być iPhone ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12. ~  2014-02-05 08:41:33  host: afod29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9. 10. Ja miałem ifona i już nie chcę. Jeszcze muszę się pozbyć ipada, bo po kolejnej aktualizacji muli tak, że się nie da nic zrobić. Dla mnie są ważniejsze walory użytkowe, a dla ciebie zysk sprzedawcy i ilość aplikacji do poprawiania zdjęć kupek jedzenia i innego śmiecia. Szczególnie duża ilość aplikacji jest ważna przy małej pamięci.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-02-05 08:57:08

    applefan_ - Ty naprawdę zachowujesz się nie jak fan tylko jak fanatyk... Mówisz, wmawiasz wszystkim, że Twoja ulubiona marka jest super i sprzętu lepszego nie ma... Ja nie miałem iPhone'a nigdy, ale znam doskonale ten sprzęt - mój siostrzeniec miał. Miał i odtwarzacz muzyczny i telefon... Nie ma. A miał krótko. Sprzedał i wiesz co kupił? Samsunga Galaxy S2 kiedy święcił ze 2 lata temu szczyty popularności. I wiesz co? Ma go do dzisiaj i jest z niego ciągle zadowolony, a odnośnie iPhone'a mówi, ze na pewno już tego sprzętu nie kupi ;-) Takich przykładów mogę Ci podać więcej. Tylko po co? Każdy kupuje i używa co mu odpowiada. Jeśłi ktoś sprawdził i się pozbył, to z jakiegoś powodu chyba? Naprawdę Twoja opinia nie jest i nigdy nie będzie obiektywna - tak jak moja. Bo mi np. nie odpowiadają w ogóle telefony dotykowe. Ja wole z klawiaturą, nawet qwerty, dlatego używam ciągle E52 i o nią dbam bo w zupełności spełnia wymagania jakie przed nią stawiam - uniwersalnego komunikatora, książki kontaktowej, podręcznego notatnika, modemu itp.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    14. ~  2014-02-05 09:10:12  host: n15-05-03.opera-mini.net

    Aplefan, to sam tu przylazl, czy jakas sekta go przyslala?!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-02-05 09:18:36

    @13 w porządku, Tobie wystarcza, ale mi np nie, bo np: mam w domu system inteligentnego domu połączony z alarmem, który zarządza praktycznie wszystkim, dostęp do tego jest przez net. Z takiej E52 nie miałbym szans ani tym sterować, ani zarządzać będąc w domu ani tym bardziej zdalnie, bo do tego potrzebna jest dedykowana aplikacji, która nota bene wyszła najpierw na iPhona i działa to pięknie. Ja mam takie potrzeby i idę do przodu, co pozwala mi oszczędzać energię i czas (np rolety się same zamykają jak pada deszcz lub śnieg i nie trzeba tak często okien myć a w domu trochę ich jest, automatyczne wyłączanie świateł czy sprawdzanie będąc na wakacjach czy jakieś urządzenie nie zostawiłem podłączone do prądu lub czy np bramy nie zostawiłem otwartej (ale to raportuje system akurat sam, bo tak sobie ustawiłem). Owszem można bez tego żyć, ale gdyby tak każdy myślał, to dalej chodziłbyś do wychodka do lasu i nawet świeczek nie używał, bo ognisko przecież wystarczy i to takie zapalane od pioruna, bo po co wymyślać jak samemu stworzyć ogień...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~  2014-02-05 09:26:10  host: afod29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15. A czy ten inteligenty dom podlewa ci kwiatki, sprząta ulotki i odbiera pocztę? Bo ja mam miłych sąsiadów na których mogę liczyć jak wyjeżdżam na wakacje. Oni mogę liczyć na mnie. Ty siedzisz i gapisz się w ekran.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17.  2014-02-05 09:49:00

    @16 zarządzanie podlewaniem to jedna z prostszych funkcji inteligencji domowej. Zamyka mi zawory jakbym miał ewentualne zalanie itd. Sąsiedzi jakoś ostatnio jeżdżą na wakacje wtedy co my więc muszę na czymś polegać. Możesz się śmiać, ale rynek systemów inteligentnego domu rozwija się oszałamiającym tempie i każdy producent elektroniki (Samsung, Apple itd) w to wchodzi. My jako kraj trzeciego świata nie zauważamy tego rynku (po części przez tych co pieją z zachwytu nad E52 i E72 tkwiąc w przeszłości, ale to taka cecha narodowa) mimo, że mamy jednego z wiodących producentów sprzętu na protokole Z-wave czyli fibaro, który sprzedaje na świecie w milionach a u nas ich sprzedaż jest marginalna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-02-05 09:51:33

    applefan_ - no to sobie używaj i nie mówi innym, ze są w błędzie nie używając! Ja nie mam inteligentnego domu i mi E52 wystarcza! I wiesz co? 99% ludzi też nie posiada takiego domu jak Ty ;-) A spośród tych, którzy posiadają - mam takich znajomych, o firmach nawet nie mówię bo to powszechne jest) - mało kto jeśli ktokolwiek używa iPhone'a! Wystarczają im do tego komputery przenośne i inne smartfony, w tym na Windows, najbardziej dziadowskim systemie jaki powstał ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19.  2014-02-05 09:57:01

    applefan_ - mówisz, ze ja pieję z zachwytu? Nie, ja nie pieję, bo telefon to nie powód do piania ;-) Ja po prostu używam tego modelu bo mi odpowiada. Jakby był nowszy model ale "sterowany" klawiszami, miałbym już dawno... Zrozum - to co Tobie się wydaje że mówię jest dalekie od faktów i moich intencji konkretnego przekazu ;-) Nie zmienie tego bo każdy widzi po swojemu opinie innych, dlatego zrozum jedno - mnie nic nie obchodzi czy masz iPhone' a bo jesteś taki nowoczesny czy tylko dla logo. Natomiast proszę Cię, zebyś mi nie wmawiał, że źle robię nie kupując tego sprzętu... Bo go nie kupię tak samo jak najzwyklejszej dotykowej Manty - na dzisiaj są to dla mnie telefony z tej samej półki - z dotykowym ekranem. I to je wszystkie niestety dyskredytuje a nie to czy mają ikonke na wyświetlaczu do obsługi inteligentnego domu albo baterię 1Ah albo 5Ah ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-02-05 10:12:07

    @19 ale ja nie każę nikomu nic kupować. Ja się tylko bronię przed atakami innych którzy się ze mnie wyśmiewają, ze mam jak to nazywają "srajfona". Ja nie używam wyzwisk ale argumentów, które przemawiają za mną niestety, bo Apple ma miliardy a Nokia jest bankrutem więc Ci co mnie wyzywają robią to chyba tylko z czystej wściekłości i zwykłego hejtu lub braku inteligencji do poważnej dyskusji na argumenty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-02-05 10:28:52

    @20 - Skończ wreszcie, wychwalaj produkt pod odpowiednim artykułem. Jeśli nawet pojawi się artykuł o gaciach to i tak w komentarzu od ciebie pojawi się zachwalanie Apple, to delikatnie mówiąc jest chore. Zrozum że to tylko kawałek elektroniki, są gorsze i lepsze te kawałki (każdy znajdzie dla siebie odpowiedni i to jego wybór) Osobiście posiadam Samsunga Galaxy SII, jest świetny, jednak pewne jest że przy zmianie telefonu na inny nie będę brał pod uwagę tylko Samsunga, jeśli bardziej "skrojony" na moją miarę będzie LG, Sony czy też inny to go kupię. Firmy produkują produkt po to by go sprzedać i na nim zarobić, oni nas wcale nie kochają, oni kochają nasze pieniądze więc nie zrobię sobie "BOGA" z jakiejkolwiek marki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~  2014-02-05 10:30:26  host: afod29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17. Ja mogę polegać na jednych lub drugich sąsiadach. Oczywiście nikt ci nie zabrania korzystać z nowinek i sprzętu jedynie słusznego producenta. Uważam jednak, że brak ci argumentów i nie odpowiadasz na argumenty a jedynie omijasz temat. Nie jestem uwiązany elektroniką, bo jestem uspołeczniony w przeciwieństwie do wielu techno-maniaków. Nie interesuje mnie twoja miłość do jakiejś badziewnej elektroniki i ciebie nie powinno interesować co ja lubię i co mi się podoba. Reasumując, twoje i innych wpisy pod newsami nie mającymi nic wspólnego z tematem są przejawem frustracji i nienawiści.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-02-05 12:39:39

    applefan_ - bronisz się? No weź mnie nie rozśmieszaj. Jeśli bys się bronił, wyraziłbyś swoją opinię - dlaczego właśnie tego telefonu używasz, że Ci się podoba albo, że używasz do obsługi domu, np. drzwi garażu otwierasz wjeżdżając na swoja ulicę... Ale Ty musisz o jakichś finansach pieprzyć... Nokia jest bankrutem?? Ciekaw jestem wg jakiej definicji? Poprzestań na swoich opiniach a ni wtrącasz wątki, które innych wkurzają - mnie nie bo mam głęboko gdzieś kto ile ma pieniędzy w tym sprzedawca telefonów czy lodówek albo papieru toaletowego...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-02-05 12:56:49

    @17. applefan, a co na to Apple, gdy załatwiasz te "poważne" potrzeby w ubikacji w tym twoim inteligentnym domu? Dostajesz powiadomienie na tym swoim cudzie, byś używał papieru toaletowego, a nie ręki?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~Daniel  2014-02-05 13:21:34  host: 92.60.132.22

    Hmmmm Fapple fan. Faktycznie udogodnienia związane z inteligentnym domem sa przydatne. Ale koszty jakie na wstępoie trzeba ponieść sa ogromne. To nie sąsiad który sklamkuje Ci drzwi byś miał pewnosć ze wyjeżdżając je zamknołeś. Troszkę się o Ciebie martwie czy z braku dodatkowych zajęć nie zanikną podstawowe odruchy. Jak padnie system, nie zamkniesz drzwi, żaluzji, kwiatki same sie nie podleją a muszle klozetową bedzie trzeba myć ręcznie. kocham technologie i fascynuje mnie postęp ale nie pokładam w całego siebie. To co trwa kilka minut czyli np. podlanie ogrodu powinno być przyjemnością i integralną częścią rozwoju umysłowego, wypracowywaniem obowiązkowości itp. Jak wyjdzie APP do zadowalania Twojej żony pod nieobecność też bedziesz z tego korzystać??

Dodaj swoją opinię