Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Satelitarny Internet na wsi

Satelitarny Internet na wsi

WitekT 20 Maja 2005 09:55

0 0

Wsie Szymany i Nowiny koło Szczytna są pierwszymi na Warmii i Mazurach i jednymi z nielicznych w Polsce, które podłączono do Internetu przez satelitę.

Wiejska sieć komputerowa powstała już w kwietniu. Mieszkańcy z własnych pieniędzy stworzyli bezprzewodowy system komunikacji. Kiedy chcieli podłączyć się do globalnej sieci, okazało się, że żadna z firm nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniego łącza.
Mieszkańcy postanowili poszukać pomocy u dostawców satelitarnych. Od dziś sygnał spod Szczytna będzie biegł w obie strony przez satelitę Eutelsat.

Inicjatorzy innowacyjnego przedsięwzięcia podkreślają, że sieć powstała bez pomocy samorządu. Stworzyli ją sami mieszkańcy wspólnie z księdzem lokalnej parafii.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Hanni  2005-05-20 12:12:00  host: aqr122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ksiądz terorysta, zapowiedział na kazaniu jak nie będzie internetu we wsi to nie bedzie mszy odprawiał....hehehe
    A swoją drogą ciekawe jakie cenny za internet via Eutelsat w obie strony i może coś o transferach....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-240-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.