Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Satelitarny Internet na wsi

Satelitarny Internet na wsi

WitekT 20 Maja 2005 09:55

0 0

Wsie Szymany i Nowiny koło Szczytna są pierwszymi na Warmii i Mazurach i jednymi z nielicznych w Polsce, które podłączono do Internetu przez satelitę.

Wiejska sieć komputerowa powstała już w kwietniu. Mieszkańcy z własnych pieniędzy stworzyli bezprzewodowy system komunikacji. Kiedy chcieli podłączyć się do globalnej sieci, okazało się, że żadna z firm nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniego łącza.
Mieszkańcy postanowili poszukać pomocy u dostawców satelitarnych. Od dziś sygnał spod Szczytna będzie biegł w obie strony przez satelitę Eutelsat.

Inicjatorzy innowacyjnego przedsięwzięcia podkreślają, że sieć powstała bez pomocy samorządu. Stworzyli ją sami mieszkańcy wspólnie z księdzem lokalnej parafii.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Hanni  2005-05-20 12:12:00  host: aqr122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ksiądz terorysta, zapowiedział na kazaniu jak nie będzie internetu we wsi to nie bedzie mszy odprawiał....hehehe
    A swoją drogą ciekawe jakie cenny za internet via Eutelsat w obie strony i może coś o transferach....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet