Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Satelitarna telewizja komórkowa w 2009 roku

Satelitarna telewizja komórkowa w 2009 roku

WitekT 10 Listopada 2006 11:20

0 0

Alcatel i Samsung poinformowały o podpisaniu umowy dotyczącej opracowania telefonu komórkowego zgodnego z unowocześnionym standardem DVB-H i pracującego w paśmie S. Jest to część rozwiązania Unlimited Mobile TV Alcatela, które wykorzystuje do nadawania mobilnej, cyfrowej telewizji - satelitę.

Alcatel i Samsung będą wspólnie prowadzić testy zgodności operacyjnej. Obie firmy będą wspierać proces standaryzacji tego rozwiązania na forum DVB utworzonym w ramach grupy ad hoc DVB-SSP (ang. Satellite Services for Portable devices). Podejmą również wspólne działania na rzecz wprowadzenia tego rozwiązania na rynek. Pierwszy etap realizacji umowy obejmuje Europę, w której już teraz dostępne jest pasmo S.

Rozwiązanie pracujące w paśmie S umożliwia pokrycie zasięgiem telewizji mobilnej obszaru całego kraju lub nawet kontynentu, a sygnał jest odbierany także wewnątrz budynków. Co więcej, jest ono zgodne z technologią DVB-H wykorzystującą pasmo UHF; możliwe jest więc zaprojektowanie terminali telewizji mobilnej pracujących w dwóch trybach: UHF i w paśmie S.
Jednocześnie firma Eutelsat Communications, będąca jednym z największych operatorów satelitarnych, potwierdziła swoją decyzję o udostępnieniu pasma S za pośrednictwem swojego satelity. Umowa na budowę tego rozwiązania została zawarta w tym roku.

Odbiór tych usług będzie możliwy bezpośrednio na terminalach użytkowników we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W ten sposób w Europie zostanie rozpoczęta budowa infrastruktury hybrydowej, łączącej sieci satelitarne i naziemne, co zapewni powszechny dostęp do usług telewizji mobilnej oraz możliwość ich odbioru także w pomieszczeniach. Pracujący w paśmie S satelita umożliwi także korzystanie z innych usług łączności satelitarnej, np. na potrzeby bezpiecznej komunikacji lub zarządzania kryzysowego. Zostanie on umieszczony na orbicie na początku 2009 roku. Przewiduje się, że prace przy instalacjach naziemnych zostaną rozpoczęte pod koniec 2007 roku.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~pavel  2006-11-10 19:02:06  host: 213-238-70-246.adsl.inetia.pl

  no proszę, nawet nie zauważyłem, kiedy staliśmy się telekomunikacyjną awangardą...

 • 0

  2. ~venro  2006-11-11 00:59:46  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

  Czy to zawsze tak bedzie, ze nowe technologie beda do nas docierac poprzez nie nasze przedsiewziecia?:)

 • 0

  3.  2006-11-11 18:48:44

  a w 2010 bedzie UFO nad kazdym domem....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet