Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sara Mazur nowym dyrektorem Ericsson Research

Sara Mazur nowym dyrektorem Ericsson Research

LuiN 31 Października 2012 10:11

0 0

Od 19. listopada funkcję nowego wiceprezesa i dyrektora działu badawczo-rozwojowego firmy Ericsson będzie pełniła Sara Mazur. Prof. Sara Mazur, obecna dyrektor ds. zarządzania systemami w dziale sieci, ma duże doświadczenie w opracowywaniu nowatorskich technologii.

Nowym dyrektorem działu Ericsson Research w pionie technologii została mianowana prof. Sara Mazur, naukowiec z 17-letnim doświadczeniem w pracach badawczo-rozwojowych. Poprzednio pełniła już w firmie Ericsson różne funkcje kierownicze. Dotychczas stanowisko to zajmował Jan Färjh, który teraz zostanie dyrektorem działu standaryzacji i przemysłu w pionie technologii firmy Ericsson.

Sara Mazur, posiadająca tytuł doktora w dziedzinie elektrotechniki, jest aktualnie dyrektorem ds. zarządzania systemami w dziale sieci. Ostatnio zajmowała się koordynacją technologii i badań w skali całego działu oraz strategicznym zarządzaniu technologiami.

Rozpoczęła pracę w Ericsson Research w roku 1995 i od tego czasu pełniła w tym dziale wiele funkcji kierowniczych. Była między innymi ekspertem i szefem zespołu zajmującego się badaniami nad sieciami radiowymi. Sara Mazur wejdzie teraz w skład zespołu kierowniczego pionu technologii, którego szefem jest dyrektor ds. technicznych firmy Ericsson, Ulf Ewaldsson. Będzie pracowała w Sztokholmie.

Sara Mazur aktywnie uczestniczyła w rozwoju branży telekomunikacyjnej — powiedział Ulf Ewaldsson. To dzięki takim osobom jak ona nasza firma jest liderem w dziedzinie technologii. Teraz, wykorzystując swoje ogromne doświadczenie, będzie kierować naszym działem badawczym w pracach nad nowymi technologiami, które będą służyć ludziom, firmom i całemu społeczeństwu.
Sara Mazur uzyskała dyplom magistra i doktorat z elektrotechniki w szwedzkim KTH Royal Institute of Technology, gdzie obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie syntezy termojądrowej i fizyki plazmy.

Technologia zawsze mnie interesowała. Jestem badaczem z krwi i kości. 69 moich wynalazków zostało opatentowanych. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować w Ericsson Research z tak wybitnymi specjalistami — powiedziała Sara Mazur.

Sara Mazur jest autorką kilku artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach fizycznych i referatów wygłoszonych na międzynarodowych konferencjach. Jest także współautorką książki o antenach adaptacyjnych. Utrzymuje bliskie związki z kilkoma uniwersytetami i jest członkiem strategicznego komitetu doradczego w School of Electrical Engineering przy KTH Royal Institute of Technology, a także członkiem Royal Swedish Academy of Engineering Sciences (IVA), wydziału edukacji i badań naukowych.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2012-10-31 19:03:57  host: 94.42.252.217

  A gdzie fotka?

 • 0

  2. ~  2012-11-01 23:14:49  host: v09-14.opera-mini.net

  a cos wiecej w zwazku z nazwiskiem?

 • 0

  3. ~  2012-11-02 05:43:40  host: dex206.neoplus.adsl.tpnet.pl

  1, na telix.pl :)

 • 0

  4. ~ADAM  2012-11-02 08:33:32  host: www2.euron.pl

  To jak to w końcu jest? Pani Prof. czy Pani Dr?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet