Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sanyo z GPS w NTT DoCoMo

Sanyo z GPS w NTT DoCoMo

WitekT 4 Sierpnia 2005 16:23

0 0

sa700Japoński operator NTT DoCoMo zapowiedział rozszerzenie oferty telefonów komórkowych o pierwszy model 3G (FOMA) z systemem pozycjonowania GPS. Z zewnątrz urządzenie Sanyo wygląda jak typowa, składana komórka.

Dokładna data premiery telefonu SA700iS jeszcze nie została podana, ale w każdym razie ma mieć miejsce niedługo. Uruchomienie funkcji nawigacyjnych następuje po naciśnięciu specjalnego, dedykowanego przycisku, który uruchamia usługę i-area ułatwiającą lokalizację.
Co ciekawe, w dotychczasowej historii premier telefonów komórkowych DoCoMo nie ujawniało nazw producentów sprzętu, a jedynie można się było ich domyśleć po przedrostkach nazw modeli. Przykładowo, telefony oznaczone przedrostkiem SH pochodziły z fabryk Sharpa. Skoro tym razem nazwa producenta została ujawniona, można zakładać, że Sanyo jest wyjątkowym partnerem DoCoMo. Być może ma to związek z czerwcowymi wypowiedziami Sanyo o wypuszczeniu nowego telefonu dla DoCoMo, co ostatni raz zdarzyło się aż sześć lat temu. W 2006r. w ofercie japońskiego operatora mają się pojawić jeszcze dwa inne modele komórek Sanyo.

Źródło tekstu: The Inquirer, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-08-05 10:19:03  host: external.ciech.waw.pl

    Ciekawe czy po rozkręceniu tych terminali FOMA w środku też nie ma napisów identyfikujących producenta?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet