Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sandra, czyli Polacy nie gęsi i swoją Siri mają [wideo]

Sandra, czyli Polacy nie gęsi i swoją Siri mają [wideo]

Q! 9 Września 2012 08:55

0 0

Siri, asystent głosowy dostępny w iPhonie 4S, jest już dostępny w języku polskim! Co ciekawe, jest to wersja nieoficjalna, która nie korzysta z serwerów Apple’a.



Jak pisze autor asystenta na swojej stronie, Sandra, bo tak ochrzcił swoją asystentkę, potrafi odpowiedzieć na wiele pytań. Wśród nich znaleźć można m.in.:
Gdzie Jestem?
Jak dostać się do Warszawy?
Gdzie jest następna Biedronka?
Jaka jest pogoda w Warszawie?
Jaka jest dzisiaj pogoda?
Potrzebuję dzisiaj parasolkę?
Gdzie leży Polska?
Kim jest Bronisław Komorowski?
Przypomnij mi kupić mąkę.
Która godzina?
Wyślij wiadomość do Mamy.
Zadzwoń do Taty.
Wyślij E-Maila do mojego brata.
Jak wygląda mój dzień?

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie





Jak zapewnia autor asystentki, jej możliwości są znacznie większe. Jednak aby się o tym przekonać, należy wykonać na swoim iPhonie tzw. jailbreak. Warto mieć jednak na uwadze, że obecnie usługa jest w fazie beta i obsługujący ją serwer nie zawsze działa.

Więcej informacji na temat polskiej Siri, czyli Sandry, wraz z ustawieniami znaleźć można na stronie jej ojca pod tym adresem.

Czy polska Siri w iPhonie przekona Cię do jego zakupu?

Zdecydowanie tak
10.33%
Raczej tak
8.15%
Nie mam zdania
5.71%
Raczej nie
16.85%
Zdecydowanie nie
58.97%

Wszystkich głosujących: 368



Źródło tekstu: sandraserver.webs.com     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1.  2012-09-09 09:05:05

    Widzę iPhone, w nim MS a słyszę Bilguuna. ;)

  • 1

    3. ~mnc  2012-09-09 09:59:27  host: 2.29.92.83

    co to jest tzw. jaibrek ? analfabetyzm i idiotyzm (aka 'dysleksja') sie szerzy... ale gdzie jest korekta? na urlopie?

  • 1

    4. ~mnc  2012-09-09 10:01:41  host: 2.29.92.83

    btw, podane zrodlo "źródło: sandraserver.webs.com" tez do najlepszych nie nalezy. ale moze to dlatego, ze zwyczajnie nie istnieje? ...

  • 1

    5. ~bre  2012-09-09 10:09:55  host: acft19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "jaibrek" powiadacie hmmm

  • 1

    6. ~kaz  2012-09-09 10:11:16  host: host-31-6-170-232.dynamic.mm.pl

    Ja chcę coś takiego na Androida.

  • -1

    7.  2012-09-09 10:40:55

    Właśnie zajrzałem na stronkę Sandry - "Server offline".

  • 1

    8.  2012-09-09 11:49:22

    W sumie całkiem dobrze mu to wyszło, ale ciekawe czy to nie jest praca trochę na darmo, bo dzisiaj Siri bardzo odstaje od odpowiednika Androida i pewnie Apple weźmie się za jego rekonstrukcję/poprawę algorytmów, a wtedy wersja tego chłopaka może być zdezaktualizowana i nie da rady jej podpiąć pod nowy soft.

  • 1

    9. ~  2012-09-09 11:51:59  host: 178-37-33-235.adsl.inetia.pl

    No to czekamy na proces ze strony Apple.

  • 1

    10.  2012-09-09 12:01:08

    nic mnie tak nie wkurza, jak działanie obsługi głosowej tylko w trybie online. A Android ma np wybieranie głosowe w języku polskim? W SGSII ciągle widzę tylko w lengłidżu.

  • 1

    11.  2012-09-09 12:01:30

    @mnc, bre - świetnie, zdobywacie po 1 pkt. Thx.

  • 1

    12.  2012-09-09 12:41:52

    a ja czekam na siri po polsku fajnie sie z tego korzysta po angielsku ale w ojczystym jezyku bylo by to latwiejsze :)

  • 1

    13. ~  2012-09-09 12:49:21  host: ckh94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "obudź mnie o CZYNASTEJ" xD

  • 1

    14.  2012-09-09 13:02:36

    dla bogatych depresyjnych ludzi którzy lubią porozmawiać sobie z microchipem... ja wolę kilka kliknięć i rozmowę z żywym człowiekiem

  • -1

    15.  2012-09-09 13:03:19

    @10 Symbian od 2007 ma obsługę komunikatów głosowych offline...

  • 0

    16. ~Czytelnik  2012-09-09 15:09:52  host: V32-04.opera-mini.net

    W ramach kompletnego odmóżdzania przez nowoczesne technologie Sandra powinna jeszcze umieć odpowiedzieć na pytania: "Czy mam dziś w stać z łóżka?", z "Z kim mam stracić cnotę?" oraz "Jak się nazywam?".

  • 1

    17. ~  2012-09-09 15:32:27  host: user-164-127-58-68.play-internet.pl

    @16 Jesteś ograniczony takie rozwiązania są idealne dla ludzi niepełnosprawnych

  • 1

    18.  2012-09-09 17:17:52

    @17 oczywiscie nie dla wszystkich (w/g mnie dla osob majacych problemy ze wzrokiem i rekoma),pozdro

  • 1

    19. ~Maryjan  2012-09-09 22:58:43  host: apn-46-169-8-49.dynamic.gprs.plus.pl

    @Q - panowie mnc i bre mają rację, jesteś DYSLEKTYKIEM ;( http://pl.wikipedia.org/wiki/Jailbreak_(iOS)

  • 1

    22. ~bambus  2012-09-10 06:37:35  host: v51-15.opera-mini.net

    Najczęstsze pytanie: gdzie jestem? Odpowiedź: nie tam gdzie cię nie ma. F* siri!

Dodaj swoją opinię