Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SanDisk: Pierwsza karta microSD o pojemności 200 GB

SanDisk: Pierwsza karta microSD o pojemności 200 GB

LuiN 2 Marca 2015 17:38

5 0

ultra microsdxc black uhs i c10 200 gb hr m Przy okazji trwających targów MWC 2015 firma SanDisk zaprezentowała swoją najnowszą kartę microSD o pojemności 200 GB.



Ceniony producent nośników pamięci zwiększył o 56% gęstość upakowania danych w maleńkiej karcie microSD, przechodząc ze 128 GB do 200 GB. Nowy nośnik jest odpowiedzią na rosnące możliwości smartfonów, które oferują teraz zapis filmów 4K czy zdjęcia seryjne z szybkością 10 klatek na sekundę.




Co istotne, zwiększenie pojemności nie odbiło się negatywnie na wydajności karty - jest nawet wręcz przeciwnie, bo SanDisk nie ma równie szybkiej karty microSD o pojemności 128 GB. Nowa karta oferuje zapis plików z szybkością do 90 MB/s (48 MB/s dla kart 128 GB), co jak wylicza producent przekłada się na nawet 1200 zdjęć na minutę.

200GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition trafi do sprzedaży w II kwartale tego roku, a jej cena wyniesie 400 dolarów. Produkt objęty jest dziesięcioletnią gwarancją.

Źródło tekstu: SanDisk, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsd | sandisk

w sumie: 24
  • 1

    5. ~Msiek  2015-03-02 18:35:15  host: 77-253-122-116.adsl.inetia.pl

    Pewnie pozostałe 56GB jest zarezerwowane na padnięte bloki ;)

  • 0

    6. ~JaWiemTyNieMusisz  2015-03-02 19:00:08  host: n11-08-07.opera-mini.net

    a ja widziałem dzisiaj reklamę karty kingstona 512gB uhs3 90mB/s też micro tylko ceny nie było.

  • 2

    7.  2015-03-02 19:24:10

    n=7,6438561897747246957406388589788

    To jest standard microSDXC ? Stary telefon tego chyba nie obsłuży ? Cena spadnie to się kupi ;)

  • 1

    8.  2015-03-02 19:28:41

    Fajna karta, ale gdzie ją wsadzę? Jak spojrzeć na parametry telefonów, to obsługiwane wielkości kart kończą się na 128 GB, a często gęsto jest to 32 GB...

  • 0

    9.  2015-03-02 19:52:05

    SD, SDHC i SDXC chyba są kompatybilne tylko różnią się systemem plików FAT, FAT32 i FAT64. Jak system operacyjny obsłuży taki system plików to pewnie karta będzie działać. Można pewnie sformatować SDXC na FAT32 i będzie działać w starszych smartfonach ale z ograniczeniami FAT32.

  • 0

    10.  2015-03-02 19:59:11

    6, Ale wymyślasz. Maksimum Kingstone'a to obecnie 128 GB Class 10, a więc wolniutkie 10 MB/s. Szybkie karty microSD z zapisem rzędu 90 MB/s mają do pojemności 64 GB.

  • -1

    11. ~NICK  2015-03-02 20:10:41  host: user-109-243-40-224.play-internet.pl

    Nareszcie karta na którą wrzucę mój portret! albo 3 filmy blu i bedie zacinac hehe

  • 0

    12.  2015-03-02 20:42:22

    A twardy dysk w moim pierwszym PC miał, uwaga, 80 MB...

  • 0

    13.  2015-03-02 20:45:43

    Na dziś taka pojemność jest absurdalna, ale dobrze że coś się w tym temacie dzieje. Mi póki co wystarcza 32GB, ale jeśli w niedalekiej przyszĺości stanieje 64GB to się nie obraże.

  • -1

    14. ~skalarek  2015-03-02 20:46:19  host: static-46-238-243-121.awacom.net

    A to dobre, na allegro nasi rodzimi przedsiębiorcy sprowadzają z Chin i 256GB jak trzeba ;)

  • 0

    15. ~Tarakum  2015-03-02 21:08:40  host: 81.219.84.18

    @6 - Ta karta 512 Gb którą widziałeś to SANDISK ULTRA SDHC do aparatów z zapisem 90mn/s.

  • 0

    16. ~Tarakum  2015-03-02 21:23:01  host: 81.219.84.18

    10@ Koledze chodziło o SDHC/XT, może myslał że może sobie z tego środek wyciągnąć i będzie miał microSD. SanDisk Extreme PRO? SDHC/SDXC? UHS-3 Memory Card 512 MB wpisz sobie w google...:) zapis 95mb/s, przeznaczenie głównie pod filmy...

  • -1

    17. ~  2015-03-02 21:29:10  host: user-94-254-193-59.play-internet.pl

    Ciekawe ile wytrzyma karta o takiej gęstości upakowania, zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu.

  • 0

    18.  2015-03-02 21:37:43

    Zauważyliście jak często padają popularne obecnie karty 16 i 32GB? Takiej gigantycznej pojemności bałbym się kupować z dwóch przyczyn: właśnie awaryjność, a w przypadku jej wystąpienia utrata danych to już nie kilka plików mp3 i parę zdjęć. To nieraz wiele miesięcy kolekcjonowania zdjęć i danych. A jak pewnie wiecie, ludzie dzielą się na tych co robią kopie zapasowe i... tych co będą robić kopie zapasowe :)

  • 1

    19. ~L  2015-03-02 21:38:11  host: public-gprs516520.centertel.pl

    Parszywy kapitalizm - byle coś nowego pokazać. Nie mogli wytrzymać kiedy będą w stanie zaoferować kartę 256GB i tworzą potworki.

  • 0

    20. ~TAJK :-)  2015-03-02 22:50:39  host: public-gprs516319.centertel.pl

    i pomyśleć ze pierwsza karta na której zapisywałem swoje zdjęcia miała pojemność 16 mega ..... SZESNAŚCIE MEGA ... KOLEJNA KARTA TO 512 MEGA I KOSZTOWAŁA 512 ZŁ ... Dzis używam kilku kart GB które kosztowały proporcjonalnie MAŁO :-)

  • 0

    21. ~Tarakum  2015-03-02 23:54:43  host: 81.219.84.18

    Mam 3-4 lata, 3 karty SDHC do aparatu, regularnie zapycham je do 8gb i formatuje, do tej pory żyją i pracują. Chodz jedna z nich jakieś fochy zaczyna robić. Tak samo jest z trzymaniem wykonanych fotografii na kartach, jak z danymi na telefonach. Zasada jest prosta, bierzesz taką kartę jaką potrzebujesz, nie większą. Lepiej mieć ich wiele i mieć spokój. Nie wybaczył bym sobie jakby na zleceniu fotograficznym padła mi karta z powiedzmy 300-500 zdjęć zapisanych., nie wspominając już o kliencie.

  • 0

    22. ~Darwin  2015-03-03 07:42:14  host: user-109-243-64-203.play-internet.pl

    @21 Jak na 3/4-latka potrafisz świetnie pisać! Gimbaza powinna się od Ciebie uczyć mistrzu. :)

  • 0

    23.  2015-03-03 13:23:01

    @5 to jest niegłupie wytłumaczenie

  • 0

    24. ~Justyna  2015-03-07 13:13:04  host: adqw153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    witam, prosze o techniczne info:
    musze kupic kartę SD:
    w sklepie mam do wyboru kartę SDHC 8GB (class 10) za 30zł oraz kartę microSDHC 8GB (class 10) ale za 20zł z adapterem.
    Parametry techniczne i producent sa identyczne.
    Pytanie: czy karta microSDHC jest identycznie "żywotna" jak zwykła SDHC?
    bo jesli ta to chyba lepiej mieć tańszą microSDHC ktorą oprócz laptopa mogę po wyjęciu z adaptera uwywac np. w telefonie?

    pls o info czy się różni (poza wielkością :D ) karta SD od microSD?

Dodaj swoją opinię