Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zatrudniał studentów na Tajwanie do anonimowego krytykowania HTC

Samsung zatrudniał studentów na Tajwanie do anonimowego krytykowania HTC

WitekT 16 Kwietnia 2013 17:53

11 1

Tajwańska Komisja Handlu przygląda się działaniom Samsunga, który opłacał studentów aby na różnych stronach internetowych anonimowo wychwalali jego produkty i jednocześnie krytykowali jego rywala - HTC . Komisja podjęła śledztwo w związku z licznymi skargami.

Samsung w oficjalnej odpowiedzi stwerdził, że był to niefortunny incydent, który stoi w sprzeczności z fundamentalnymi zasadami firmy. Tajwański oddział Samsunga opublikował na profilu na Facebooku informację, że wstrzymał wszelkie aktywności związane z anonimowym publikowaniem opinii.




Jeżeli wina Samsunga zostanie dowiedziona, grozi mu kara do 830 tys. dolarów.

Źródło tekstu: BBC News, wł     

Dodaj do:

Tagi: htc | samsung

w sumie: 37
  • 1

    20. ~bewen  2013-04-16 20:40:55  host: dey27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 większość sprzedawców w sklepach w ogóle się nie zna.Wciskają na ślepo. Wystarczy zadać jedno konkretne pytanie i od razu można wyczuć z kim się ma do czynienia. Po kilku takich zapytaniach o sprzęt jakikolwiek, przestałem już pytać sprzedawców co jest dobre.

  • -1

    22. ~franco baresi  2013-04-16 21:29:19  host: public93261.xdsl.centertel.pl

    Wypis z wymaluj Planet i jego samsungowa propaganda połączona z nagonka na HTC One. Dziwne że jeszcze nie zabrał głosu :-)

  • 0

    23.  2013-04-17 01:01:57

    franco baresi: wywołujesz wilka z lasu (PLANET z kapitalików BTW ; ) Ja z Samsungiem miałem dużo dobrej styczności, nie dziw się że wyrażam swoje odczucia. HTC One - proszę bardzo, napiszę zalety dla przeciwieństwa. O wadach piszę tak często, bo ludzie wpadają i krytykują na zasadzie "wow Xperia Z i HTC One są takie piękne, a ten Samsung jak zwykle ma brzydki plastik". I co dziwne, właśnie agresywność wypowiedzi jest po stronie HTC, przy Sony nie widziałem takiej nachalności. OK, Samsung ma plastik - też mi się nie podoba wtórność designu po S3 i materiały (zaryzykuję, że wizualnie wolałem niebieskiego S3) - ale nie liczy się tylko wygląd (poczekam do crash-testów S4 ; ) HTC One ma bardzo fajne materiały (jak sądzę nie ściera się tak jak fajfon), podoba mi się jego konstrukcja z naciskiem na przód (boki OK, tył - średni), ma bardzo głośne wbudowane głośniki (i dobrej jakości, jak na wbudowane), prosty, łatwy korektor dźwięku, w miarę innowacyjny interfejs, w tym parę użytecznych bajerów typu Zoe (nie cały Sense mi się podoba), tak samo jak S4 ma wbudowaną komercyjną podczerwień (mało stron o tym pisze) i poprzez to działa jako pilot, podczas filmów (zdjęcia.. przemilczę) ma duże nagrywanie (FoV) i co bardzo istotne, OPTYCZNĄ stabilizację działającą lepiej niż w 920tce (acz gorzej niż w 808), ekran jest naprawdę jasny o nieco większej gęstości pikseli i osiągi bebechów na wysokim poziomie, poza tym szczególnie długo trzyma na baterii przy przeglądaniu stron internetowych. No i w porównaniu do odpowiednio Xperii Z i Samsunga S4 ma wideorozmowy oraz radio FM. A wad poszukajcie sobie sami ; )

  • 0

    24.  2013-04-17 01:05:17

    Korektor - właściwie 'preset', jedno konkretne ustawienie, o zgrozo wg Beats.. ale brzmi zaskakująco dobrze. I gra także konkretnie głośno na słuchawkach bez zabawy w głębsze ustawienia.

  • -1

    25. ~  2013-04-17 07:21:28  host: apn-37-249-239-211.dynamic.gprs.plus.pl

    S4 i stabilizacja lepsza niż w 920? Ahahahahaha :-D. A wideorozmowy po 3G to bardzo powszechnie używany standard... Nie rozsmieszaj mnie.

  • 1

    26. ~Hose  2013-04-17 07:35:31  host: 80.50.142.34

    @25 - O skype już słyszałeś?

  • -1

    27.  2013-04-17 08:32:53

    Tego się można było spodziewać. Jak tam wolę iPhona. Jakość premium za cenę samsunga i nie trzeba robić takich podchodów, bo iPhony sprzedają się same.

  • -1

    28.  2013-04-17 08:33:29

    #12: odnosisz się również do akcji play weekend czy jak ona się tam zwie? :-)

  • 1

    29. ~gigi  2013-04-17 09:12:28  host: ip-94-42-30-169.multimo.pl

    U nas nie? U nas chyba na nokie.

  • 0

    30. ~nie jestem fanem Samsunga  2013-04-17 09:28:28  host: gaja.tpnet.pl

    Kara za marketing? Chyba kogoś pogięło.

  • 0

    31. ~janes  2013-04-17 10:38:08  host: user-46-112-217-81.play-internet.pl

    30 Nie kara za marketing tylko za kłamstwa majace na celu zdyskredytowanie i obnizenie zysków konkurenta Szajsung powinien dostać nie 830tys tylko 830 milionów dolców kary za to

  • -1

    33. ~tomson  2013-04-17 10:52:48  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    @12 chyba alkoHolizm:P @14 Hose- a co może centrala z oddziałem? po za wydawaniem poleceń nic- oczywiście wiem że mają pewnie jakąś tam wolność w podejmowaniu decyzji Tajwanie... uważam jednak, że takich decyzji ( na szkodę centrali) nie powinni podejmować. Tym bardziej że to działanie spowodowało tylko jedno- karę finansową dla Samsunga. Nie mówiąc o procesie jaki zafundować może im HTC( i słusznie).

  • 1

    34.  2013-04-17 15:18:40

    @25: widziałeś filmy porównawcze, czy tylko pierdzielisz bez sensu? Z wideorozmów ktoś jednak korzysta, tak samo jak z radia FM - więc proszę, oszczędź mi swojej ignorancji. BTW, mam w *** ślepo minusujących :) || Co do Skype'a - działa na Xperii Z (podobnie inne aplikacje) ; nie działają klasyczne wideorozmowy.

  • -2

    35. ~jarekt  2013-04-17 16:29:50  host: 77-254-118-129.adsl.inetia.pl

    Chcecie wiedzieć wszystko o HTC One? Przeczytajcie recenzję na Anandtech. To właściwie nie recenzja a najpoważniejsze opracowanie jakie w życiu widziałem na temat telefonu. http://anandtech.com/show/6747/htc-one-review Wnioski? Sprzęt o klasę wyżej od SGS4 i w tej chwili na rynku bezkonkurencyjny (choć optyczną stabilizację ma gorszą od N920 :P). Nie dziwi mnie to, że Samsung używa chwytów poniżej pasa - bez nich SGS4 nie ma szans na rynku.

  • 1

    36. ~Pink  2013-04-17 16:49:51  host: gw4.sbmec.pl

    @35 Jarekt - przecież mówią, że HTC One to jednorazówka, bo nie da się rozkręcić bez uszkodzeń. Do tego bateria też niewymienna samodzielnie.

  • 1

    37.  2013-04-17 17:30:28

    Ano, że bateria niewymienna jak w iPongu to wiadomo - ale to samo jest też w Xperii Z.. Natomiast kwestia naprawy - jest najdroższy na rynku w tej kwestii i oceniany przez serwisy zajmujące się oceną techniczną jako najtrudniejszy - więc dostaje oceny typu 1/10 w tej kwestii. Ceny wysokie są jednak także i u konkurencji (Xperia Z - szkło ; S4 - jak pójdzie ekran, to też będą wysokie koszty).

  • 1

    38.  2013-04-17 17:38:34

    jarekt: daj mi proszę konkrety, a nie "sprzęt o klasę wyżej" i "bezkonkurencyjny" :) Recenzja potężna, ale nie jest łatwo czytelna ; dogłębna analiza (prawie jak reklamówka ; ) to jedno, drugie to podsumowanie - a nawet to nie jest do końca krótkie i czytelne (zapomnieć można o wymienieniu punktowego zalet i wad). Niemniej wezmę się za choć to podsumowanie w wolnej chwili. Dla mnie istotne są recenzje porównawcze - polecam GSMArena. Tylko widzisz, nie mogę się oprzeć takiemu dziwnemu wrażeniu, że jednak faworyzują HTC - dlaczego do aktualnej chwili nie było u nich ŻADNEGO testu Xperii Z, która wyszła dużo wcześniej i ma zalty, których konkurencja nie oferuje? Nawet wyszukanie tej frazy nie przynosi spodziewanych efektów ; dla mnie to stronniczość.

  • -1

    39.  2013-04-17 17:56:12

    Jedna sprawa o której zapomniałem wspomnieć - HTC One ma także bardzo dobrą jakość filmów. Nie jest to przełomowa różnica, ale jest widoczna. Oczywiście w tej kwestii o porównaniu do 808 dalej można śnić ; )

  • 0

    40.  2013-04-20 00:01:19

    Przeczytałem końcówkę recki na AnandTechu. No i co? No i jest to straszliwie stronnicze podsumowanie, w którym autor broni tych "MegaPikseli" jak najęty. Szczerze? Dawno nie widziałem tak tragicznie słabych zdjęć z telefonu. Reszta rzeczy to subiektywne odczucie autora - i to takie, że serwis robi reklamówkę - wprost to mówiąć - HTC. Po kiego pisać, że jest "unikalna konstrukcja anten", komu to potrzebne do szczęścia? No po prostu the new amazing by HTC! Podobnie "wielkie dwumikronowe piksele" - co z nich wynika? W zdjęciach - nic. Dalej facet się wręcz dosłownie podnieca procesem produkcyjnym, jak HTC rozwiązał rozwiązania konstrukcyjne (WTF - czy to kopia SER Ivesa mówiącego o tym, jak zaprojektował to i tamto?), jak się zmienił design (przy jednoczesnym zachowaniu "charakterystnej linii HTC" (uh-huh... non-sponsored.. aha) w stosunku do HTC One X/X+ (czy to obchodzi usera?), te zwierzenia, czego nie robił HTC i co starał się zrobić w poprzednich generacjach i co mu się teraz tak wspaniale udało... Żenujące. Ktoś pamięta infografikę ewolucji fotografii, która była reklamą HTC i na samym końcu była po prostu kłamstwem? No to to podsumowanie brzmi bardzo podobnie - zapewne przypadek. Podobnie deprecjacja 808 jako fototelefonu, anie słowa o nim, 920 jest punktem odniesienia, no normalnie siedzę i się śmieję... "Rynek Androida i tak dotychczas tylko przegrywał z HTC, więc w tym roku wystarczy po prostu trochę podnieść wyżej poprzeczkę" - no kufa, większych marketingowych kłamstw dawno nie czytałem. S3 miał lepsze zarówno filmy, jak i zdjęcia od HTC One X i X+. Dziękuję, postoję z dalszym czytaniem tej reklamy HTC made by AnandTech. jaruśt - nie jesteś przypadkiem jaruśk? Podobnie pierdzielisz.

  • 0

    41. ~JustMe  2013-04-21 00:48:04  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Podobnie pewnie było z newsem że ludzie oddają BlackBerry Z10, podobny schemat.

Dodaj swoją opinię