Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zastrzega w UE nazwę "Couphone"

Samsung zastrzega w UE nazwę "Couphone"

Isand 12 Listopada 2017 23:25

3 2

samsung galaxy x main

Koreański gigant zastrzegł nazwę "Couphone" na terenie Unii Europejskiej. Samsung we wniosku zaznaczył, że jest to produkt z gatunku inteligentnych urządzeń. Czego zatem możemy się spodziewać?




Koreańczycy w tej sprawie milczą jak zaklęci. Zainteresowani sprawą fani zaczęli zatem poszukiwania na własną rękę. Okazało się, że tej samej gry słów używał wcześniej jeden z twórców aplikacji na system Windows Phone. Aplikacja o takiej nazwie pozwalała na trzymanie wszystkich kuponów do sklepów w jednym miejscu. Na telefonie. To jednak prawdopodobnie fałszywy trop - Samsung zaznaczył przecież opcję "urządzenia".

Skoro Koreańczycy złożyli wniosek w Unii Europejskiej, to może wskazówek należy poszukać w drugim wielkim języku Europy czyli francuskim? W języku Moliera "cou" oznacza szyję. Czy zatem tajemniczy Couphone to nowy pomysł Samsunga na elektronikę noszoną? Jedno jest pewne - firma od jakiegoś czasu pracuje nad kilkoma innowacyjnymi wynalazkami. Jednym z nich jest smartfon ze zginanym ekranem, dlatego dlatego podążanie tym tropem wcale nie musi okazać się bezpodstawne...

Źródło tekstu: EUIPO, Neowin, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 20
  • -4

    1.  2017-11-13 00:53:21

    Ja kilka lat temu zastrzegłem sobie w swoim domu zero Samsunga. Robię to konsekwentnie. Jak moje dzieci mają jakiekolwiek zapędy na telefony typu S-coś tam to słyszą : zero dopłaty , samofinansowanie. To studzi skutecznie zamiary kupna produktów Samsunga.
    A wszystko zaczęło się od tańczącej pralki Samsunga jeden dzień po gwarancji i opinii serwisu, że tak ma być jak się postarza produkty. W moim przypadku pospieszyli się, ale zdążyli z jednym dniem:)
    Samsung równa się STOP w moim gospodarstwie

  • 1

    2. ~klaudyna  2017-11-13 01:24:59  host: public-gprs391768.centertel.pl

    kupfon? się to czyta czy kupafon?

  • 3

    3. ~Dwd  2017-11-13 05:08:29  host: dhcp46-187-133-162.eaw.com.pl

    @1
    Urzekła mnie twoja historia.

  • 0

    4. ~KA  2017-11-13 07:07:43  host: 77-254-4-147.adsl.inetia.pl

    Popieram @1 w 100% ! Niepojęte dla mnie, dlaczego Polacy kupują tyle tego Szajsu(nga)???

  • -1

    5. ~zyggi  2017-11-13 07:43:20  host: user-94-254-146-55.play-internet.pl

    @3 - urzeknie cie twoja gdy cos sie rozpadnie u ciebie dzien po gwarancji hahhaa

  • -1

    6. ~  2017-11-13 09:10:03  host: 078088031252.dynamic-ra-08.vectranet.pl

    Kutafon hihi

  • 2

    7. ~  2017-11-13 09:38:05  host: epinet9.netman.com.pl

    Muszę mieć jakieś strasznie długie gwarancje, bo czteroletnie sprzęty samsunga mają się u mnie dobrze.

  • 1

    8. ~adam22  2017-11-13 10:24:46  host: 178.62.242.16

    Nie kupię telefonu bo popsuła mi się pralka. W dodatku po gwarancji. Buhahaha !

  • -2

    9. ~  2017-11-13 10:32:24  host: 77-254-34-184.adsl.inetia.pl

    Samsung = dno. To sa produkty klasy C. Nie kupuje, nie uzywam nawet jednego produktu tego g...a.

  • 2

    10. ~  2017-11-13 10:52:45  host: public-gprs212228.centertel.pl

    @9 To chociaż nie prezentuj swojej głupoty publicznie.

  • 1

    11. ~  2017-11-13 11:27:07  host: 168.235.207.244

    @1 masz cel w życiu

  • -1

    12.  2017-11-13 12:26:40

    No widzisz chłopcze. Mam cel. Zero Samsunga i robię to konsekwentnie. Nawet jak kupuję nowy telewizor czy ostatnio kuchenkę mikrofalową. Konsekwentnie zero Samsunga w moim domu za moje pieniądze

  • 0

    13. ~  2017-11-13 14:06:56  host: a03-03-08.opera-mini.net

    A ja nie polecam plyt indukcyjnych Samsunga. Straszne g*wno, ktore kosztuje nie malo, a dziala jak najtansze plyty za kilkaset zl.

  • 0

    14. ~  2017-11-13 14:45:22  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    Samsung jest tani i badziewny. Duzo reklam wiec te smieci sa zaskakujaco popularne.

  • 0

    15. ~Hotelarz  2017-11-13 14:53:58  host: user-94-254-231-41.play-internet.pl

    Też mam w rodzinie osobę że wszystko musi być Samsung bo inne to nie dobre nie rozumiem dlaczego takie myślenie jest?

  • 0

    16.  2017-11-13 15:22:01

    Samsung KupaFon :D

  • 0

    17.  2017-11-13 15:31:14

    Couple - phone. To couple - spoić. Może chodzić o telefon z rozkładanym, elastycznym ekranem.

  • -1

    18.  2017-11-13 17:46:34

    " poszukać w drugim wielkim języku Europy czyli francuskim? "
    Nie żebym się czepiał ale Francuski w UE jest TRZECIM językiem(po Angielskim i Niemieckim) a licząc w całej Europie to nawet czwartym(doliczając Rosyjski) + ew nawet piątym licząc Turcje z jej skrawkiem w Europie

  • 0

    19. ~Antysamsun  2017-11-13 23:14:00  host: 217.113.136.153

    Ja też eliminuję tą markę z mojego domu. Matryca, która krótko po wymianie na gwarancji uległa zepsuciu a to wtedy już było po gwarancji. Właściwie to zepsuty był pasek do matrycy.... ale on jest niewymienialny! Od tego czasu kupiłem: telewizor, pralkę, 2 smartfony.... Nie dałem jednak zarobić tej firmie. Bierzcie odpowiedzialność za to co robicie! Jeśli tak konsument będzie robił to wymusi na producencie lepszą jakość.

  • 0

    20. ~xcvhjb  2017-11-14 13:20:31  host: ip-94-232-152-177.nette.pl