Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zaskoczony aż tak wysoką sprzedażą Galaxy S6 i S6 Edge

Samsung zaskoczony aż tak wysoką sprzedażą Galaxy S6 i S6 Edge

LuiN 14 Kwietnia 2015 09:07

4 0

Samsung przyznaje w koreańskim Yonhap News, że dotychczasowa sprzedaż Galaxy S6 i S6 Edge jest o wiele wyższa niż przewidywano.



minitest samsung galaxy s6 minitest samsung galaxy s6 minitest samsung galaxy s6 minitest samsung galaxy s6

W publikacji brakuje konkretnych liczb przedstawiających wyniki sprzedaży. Dowiadujemy się natomiast, że co drugie sprzedane urządzenie to droższy wariant Edge.




Samsung nie był przygotowany na aż tak duże zainteresowanie swoimi nowymi flagowcami, co spowodować może ograniczoną dostępność urządzeń na rynku przez nawet ponad miesiąc od rozpoczęcia sprzedaży. Według wcześniejszych prognoz, Samsung miał sprzedać w II kwartale ponad 22 mln sztuk S6 i S6 Edge, a w całym 2015 roku przeszło 50 mln sztuk.

Od 10 kwietnia nowe Galaktyki dostępne są na pierwszych rynkach całego świata. W Polsce sprzedaż rusza 17 kwietnia, a premierowe ceny przedstawiają się następująco:

32 GB 64 GB 128 GB
Samsung Galaxy S6 2999 zł 3399 zł 3799 zł
Samsung Galaxy S6 Edge 3599 zł 3999 zł 4399 zł

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: Samsung Galaxy S6 Duos póki co tylko w Rosji
Zobacz: Wodowanie Samsunga Galaxy S6 Edge
Zobacz: Samsung Galaxy S6 - miniTEST

Źródło tekstu: Yonhap News, wł     

w sumie: 26
  • -5

    7.  2015-04-14 09:52:22

    Z tym zaskoczeniem to jest tak, że ja tez dostaję czasem SMSy o treści: "...jesteśmy niezmiernie zaskoczeni, że nie odebrałeś jeszcze nagrody...". I tu chyba jest podobnie. Tak naprawdę, to Samsung jest chyba zaskoczony, że ludzie nie rzucili się specjalnie na te ich cuda z jeszcze cudniejszym lolipopem.

  • 0

    8.  2015-04-14 10:00:44

    5, applefan_ - przynajmniej nie zaczynają od 16 GB jak Apple, który każe dopłacić 500 zł do wersji 64 GB i kolejne 500 zł do 128 GB.

  • 1

    9. ~Pgpg  2015-04-14 10:09:41  host: user-164-126-226-128.play-internet.pl

    Applefan_ zwróć uwage jaką pamięć zastosował Samsung w tym telefonie, jest to nowość na rynku więć być może cena jest adekwatna do technologii. Sam mam iPhone 16GB z czego dostepne mam moze 10GB i nie narzekam na brak pamieci a dziwne jest to, że Appki na Androida sa mniejsze np. Facebook na iOS to ponad 50MB na androidzie jak pamietam mial kolo 30MB.

  • -5

    10.  2015-04-14 10:11:29

    @8 64-16gb = 48gb za 500 PLN vs 32GB od Samsunga za 400 PLN, obliczenia kto jest droższy pozostawiam Tobie...

  • 2

    11.  2015-04-14 10:15:19

    10, applefan_ - iPhone 6 64 GB = 3699 zł, SGS6 64 GB = 3399 zł. To kto jest droższy?

  • -3

    12.  2015-04-14 10:25:44

    I troll nakarmiony z rana

  • -1

    13.  2015-04-14 10:33:16

    Taki wspaniały produkt, który nie ma czytnika kart pamięci, za to ma czytnik linii papilarnych... Świetny, ale za to żart : )

  • 0

    14.  2015-04-14 10:33:24

    Powiem szczerze, ze po premierze S6 tylko wzruszyłem ramionami. Ale coraz częściej myślę o tym telefonie... Bardziej podoba mi się wersja Edge, ale musiałbym sobie ją na żywo pomacać. Kusi mnie zwłaszcza zachwalany wszędzie aparat. Gdyby tak jeszcze nie dali ciała z tym microSD...
    Oczywiście zakupy za kilka miesięcy, bo te premierowe ceny to jakiś żart :)

  • 0

    15. ~ziutasek  2015-04-14 11:53:20  host: dkr11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dawajcie xcover-a 3 niech tanieje bo na wakacje już mam dość swego S5690 nawet "here" nie można zainstalować ...

  • 1

    16. ~Adam M.  2015-04-14 12:11:57  host: h4-52.net.euron.pl

    @5 - jaki sens jest porównywania cenowo pamięci starej generacji w iPhone 6 ze znacznie wydajniejszą pamięcią SGS6?

  • 2

    17.  2015-04-14 12:22:23

    @16: jaki jest sens dyskusji z fanatykiem?

  • -1

    18.  2015-04-14 15:24:01

    @11 BMW 200 koni kosztuje kwote x a citroen 200 koni kosztuje kwote 1/2x. Czy Citroen jest lepszy bo jest tańszy? I don't think so... Poza tym tu piszemy o różnicach w dopłatach za urządzenia z różnymi pojemnościami pamięci i tu cenowo wygrywa Apple. @16 ano taki sens, że iPhone i tak będzie płynniej działał :)

  • 0

    19.  2015-04-14 15:34:55

    18, applefan_ - Skoro Samsung daje 32 GB za mniejsze pieniądze, niż Apple 16 GB, a do tego dodaje ogrom rzeczy, których iPhone'owi brak, to chyba masz coś nie tak jednak z logiką. SGS6 jest szybszy od ostatnich iPhone'ów, pomimo, że ma 4x większą rozdzielczość ekranu niż iPhone 6. Daruj sobie mity dotyczące płynności.

  • 0

    20.  2015-04-14 15:52:10

    @19 a mógłbyś linki do testów porównawczych IP6 i SGS6 zamieścić?

  • 0

    21. ~ado  2015-04-14 16:15:20  host: 212.160.172.83

    applefan_ a może dla odmiany Ty byś jakieś mądre linki do testów zamieścił.:P Udowodnij że ten Twój iPhone jest taki boski... i przede wszystkim tańszy.:P
    Tylko prosze merytorycznie a nie "Tak bo Tak" :)

  • 0

    22. ~Stefas piewszy od końca  2015-04-14 17:03:55  host: public-gprs516407.centertel.pl

    #21 o co Ty go prosisz? No chyba że o test zrobiony przez niego. A może właśnie wpisuje jakieś bzdury w tabelce żeby zaraz się pochwalić niby nie zależnymi testami , ale robionymi przez fanatyka . A może dostał niestrawności z powodu realnych faktów i siedzi na "tronie" :P

  • 0

    23. ~  2015-04-15 07:10:18  host: 195.117.147.146

    Marketingowego "hype'u" ciąg dalszy.

  • 0

    24. ~Darek  2015-04-15 10:03:38  host: apn-31-2-105-50.dynamic.gprs.plus.pl

    Ładne te urządzenia, ale ceny to sa zdecydowanie dla wąskiej grupy urzytkowników... A oprócz tego S6 nadal oprócz estetyki niczym szczególnym się nie wyróżnia. Tak samo jak inne smartfony na rynku od Noname po Ogryzka. Kiedy zobaczymy coś naprawdę nowego?

  • 0

    25. ~Coxxi  2015-04-15 13:23:10  host: 89-65-216-115.dynamic.chello.pl

    To są paranoje. Telefon droższy od sredniej krajowej. W dupę niech się pocałują. A w Plusie i Play powariowali. Telefom za ponad 2 tys zł z abonamentem 110zł na 2 lata

  • 0

    26.  2015-04-15 13:29:37

    25 - masz rację... Szczególnie ceny mieszkań - to jest po prostu megaparanoja!!

Dodaj swoją opinię