Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zaprezentował ekrany Super PLS

Samsung zaprezentował ekrany Super PLS

LuiN 1 Grudnia 2010 09:52

0 0
samsung super pls lcdSuper PLS to kolejna już generacja ekranów LCD do zastosowań mobilnych. W stosunku do obecnych ekranów IPS LCD wzrosła o 100% widoczność i o 10% jasność.

Masowa produkcja nowych ekranów Samsunga ruszyć ma na początku 2011 roku. Oprócz niewątpliwej zalety jaką jest wyższa jakość i czytelność wyświetlanego obrazu, nowe panele będą tańsze niż dotychczasowe konstrukcje - ekran o rozdzielczości WXGA kosztować ma o 15% mniej niż do tej pory.

Nowe ekrany trafią w przyszłym roku do smartfonów i tabletów internetowych.




Źródło tekstu: Samsung Hub, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2010-12-01 10:14:45  host: user-188-33-189-168.play-internet.pl

    a co to niby do jasnej ciasnej znaczy, że widoczność wzrosła o 100% ???????????? :)

  • 0

    2. ~alien  2010-12-01 10:20:55  host: 84-10-117-66.dynamic.chello.pl

    oznacza to ze ekran cie oslepi :D

  • 0

    3.  2010-12-01 10:20:57

    Co niektórzy wróżyli rychły koniec paneli LCD,a tu proszę Samsung się postarał,chyba w pogoni za Sony(super lcd).

  • 0

    4. ~  2010-12-01 10:43:38  host: z06-09.opera-mini.net

    do 1 no to jest ciekawe, przy 0 widocznosci nic sie nie widzi, przy 100% wszystko, albo dotychczasowe byly calkiem czarne, albo wchodzimy w ere nadprzestrzeni :)))

  • 0

    5.  2010-12-01 10:45:56

    kąty widzenia koszmarne - i niby lepsze od IPS, ach ten marketing pewnie nawet nie wiedzą do czego wymyślają hasła reklamowe.

  • 0

    7. ~hansen  2010-12-01 11:07:16  host: 78-131-222-6.tktelekom.pl

    @3 - sony :) kolego sony zatrzymał sie z 5 lat temujeśli chodzi o tv lcd jedyne co miał dobre to trinitrony - kineskopy nie do zdarcia - mam taki chodzi od 1989 na tych samych nastawach. Jak bedziesz w mediamarkcie to sobie porównaj onraz z tv sony z innymi markami. Sony tłucze tv w chinach i malezjii a jak idziesz do serwisu to osobne pokoje w magazynach maja na tv marki sony :) nie naprawiaja ich tylko wymieniają.

  • 0

    8.  2010-12-01 11:57:40

    @7.Ja nie pisałem o telewizorach,tylko o wyświetlaczach w telefonach.Jeśli chodzi o tv Sony,w większości przypadków mają panele Samsunga,w innych chińskie.

  • 0

    9. ~eMb  2010-12-01 12:03:39  host: chello089072052025.chello.pl

    mnie by raczej interesowalo porownanie do SAMOLED'a. SuperLCD sa super tylko z nazwy.

  • 0

    10. ~  2010-12-01 12:11:32  host: z12-05.opera-mini.net

    Słaba czytelność w słoneczny dzień w stosónku do Noki N8 i IP4 super omoledów Samsunga

  • 0

    11.  2010-12-01 17:36:21

    Bardzo obszerny i nowy test wyświetlaczy jest na stronie: http://www.gsmarena.com/display_shootout-review-541.php Bardzo ładnie w tym teście wypada stosowany w Wave2 ekran SC LCD. Polecam porównywać truskawki na tych fotkach. Dla przykładu tu jest z iPhona4: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/display-sho otout/screens/gsmarena_032.jpg a tu z Wave2: http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=reviewsimg/display-sho otout/screens/gsmarena_031.jpg

  • 0

    12.  2010-12-02 20:08:56

    1,4 - wzrost o 100%, jak mozna dowiedziec sie na lakcjach matematyki, to wzrost dwukrotny

  • 0

    13. ~cd59  2010-12-04 10:20:35  host: aeki207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niedługo będzie 3D:)

  • 0

    14. ~Janes  2013-08-31 16:47:08  host: aeoo213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ekrany amoled a tym bardziej pen tilowe super amoled to największy syf dla pospólstwa łykającego to co się błyszczy a nie to co dobre.Kolory w amoledach są nienaturalnie jaskrawe i walą po ochach aż zaczyna cos w nich migotać

  • 0

    15. ~  2013-08-31 17:09:04  host: v28-15.opera-mini.net

    Ha ha jak coś jest tańsze o 15%, i podobno lepsze o 100%, to ja czuję lipę :-O

Dodaj swoją opinię