Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zamieni goryla na żółwia?

Samsung zamieni goryla na żółwia?

LuiN 18 Września 2015 09:11

11 0

Wygląda na to, że Corning, lider na rynku producentów wytrzymałego szkła dla urządzeń mobilnych, wkrótce może mieć poważnego konkurenta - samego Samsunga.



Corning dostarcza szkła Gorilla Glass producentom smartfonów, tabletów, notebooków i innych kategorii sprzętu. Choć oficjalnie Apple'a nie ma na liście współpracujących firm, również i on korzystał z usług Corninga. Do tej pory Gorilla Glass trafiło do ponad 4 mld urządzeń.




Właściwie jedynym konkurentem było do tej pory Dragontrail Glass od Asahi, niewiele osób jednak o nim w ogóle słyszało. Teraz sytuacja na rynku może się zagęścić, bo Samsung zarejestrował znaki handlowe dla Turtle Glass.

Parametrów wynalazku Samsunga jeszcze nie znamy, ale niewykluczone, że to żółwie, a nie goryle szkło trafi do nadchodzącego Galaxy S7. Oby tylko dorównało cenionemu nie bez powodu Gorilla Glass 4.

Zobacz: Gorilla Glass 4 lepiej zniesie upadki

Źródło tekstu: galaxyclub, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | corning | gorilla glass | turtle glass

w sumie: 24
  • 0

    5. ~F500  2015-09-18 10:47:08  host: n13-06-03.opera-mini.net

    No dobra, a jakie szkło chroni ekran Samsunga Galaxy S5 Neo? Bo raczej nie Gorilla Glass 3 ( jak w S5) :-/

  • 0

    6. ~F500  2015-09-18 10:51:57  host: n13-06-03.opera-mini.net

    ...pewnie też nie Turtle Glass. :-)

  • 0

    7.  2015-09-18 10:57:39

    @3: niestety nie znam się na tym tak jak Ty, ale piszę z poziomu usera, który dba o telefony a rysy i tak ciągle się pojawiają, nie wiadomo skąd. A szafirowe szkło Huawei AFAIK stosuje tylko na szkłach obiektywów? Czy się mylę? Bo mimo przechwałek chyba żaden producent póki co nie pokrył tym ekranów, głównie ze względu na koszty.

  • 0

    8. ~F500  2015-09-18 11:08:30  host: n13-06-03.opera-mini.net

    @1. Gorilla Glass 1 (w Lumii 800) zarysowało się nieznacznie mniej więcej po 3 miesiącach, natomiast Gorilla Glass 3 (w Lumii 735) nie zebrało najmnieszej ryski przez okres mniej więcej pół roku, chociaż 735 jest intensywniej eksploatowana. Dodam jeszcze, że rzadko korzystam z pokrowców, zaś folii na ekran nigdy nie przyklejam, gdyż wygląda to brzydko i nieestetycznie się palcuje. Tak więc IMO Gorilla Glass 3 sprawdza się conajmniej dobrze, pod warunkiem, że nie rzuca się smartfonem ;-)

  • 0

    9. ~turtlefan__  2015-09-18 11:10:21  host: 212.160.172.85

    Fajny ten żółwik ze zdjęcia :-)

  • 1

    10.  2015-09-18 11:16:45

    @8: a ja mam OnePlusa z GG3 i S6 z GG4 i obydwa z rysami. Niewielkimi, ale są, choć o telefony dbam, nosze oddzielnie w kieszeni, nie rzucam, nie daję dzieciom do zabawy, nigdy mi nie upadły.
    Jakbym nosił telefon tak jak moja żona, luzem w torebce pomiędzy milionem gratów, to pewnie by już ekranu spod rys nie było widać :)

  • 0

    11.  2015-09-18 11:24:45

    Nawet pasuje, bo większość telefonów Samsunga to żółwie w działaniu ;)

  • 1

    12. ~turtlefan__  2015-09-18 11:34:58  host: 212.160.172.85

    @11 wbrew obiegowym opiniom, żółwie wcale nie są takie wolne, jak chcą, albo się czegoś przestrasza to potrafią biegać, aż podskakiwać :-) Co do telefonów samsunga - faktycznie trochę wolne.

  • 0

    13. ~F500  2015-09-18 11:57:01  host: n13-06-03.opera-mini.net

    @10. No gdyby mi się porysował ekran w tak wypasionym i drogim sprzęcie jak Galaxy S6 to pewnie też bym przeklinał Gorilla Glass :-)

  • 1

    14.  2015-09-18 11:58:37

    Ja z racji tego że obecnie mam smartfona od Sony to zaraz po jego zakupie założyłem na jego wyświetlacz szkło hartowane Nillikin, dzięki temu na wyświetlaczu nie ma najmniejszej nawet ryski (jest tylko małe wyszczerbienie w narożniku po upadku telefonu) Wydaje mi się że producenci chwalą się pierdołami a generalnie nie chodzi im o pełne zabezpieczenie wyświetlacza przed uszkodzeniami (zarabiają również na częściach zamiennych) dlatego mamy jak mamy.

  • 0

    15.  2015-09-18 13:09:31

    @10: akurat S6 kosztował mnie naprawdę niewiele.

  • 0

    16. ~me  2015-09-18 13:17:39  host: user-94-254-209-139.play-internet.pl

    14 Nie ma to, jak kupić produkt, którego się nigdy nie dotknie, bo jest chroniony w grubej obudowie, pod dodatkowym szkłem i jeszcze czymś innym. To po co komu w ogóle cienki telefon, skoro nigdy nie korzysta z tego komfortu.

  • 1

    17. ~turtlefan__  2015-09-18 13:44:42  host: 212.160.172.85

    @16 faktycznie szkło hartowane+ folia na tył to ok 1/3 cm, nie mająca wpływu na komfort użytkowania.

  • 0

    18. ~turtlefan__  2015-09-18 13:51:08  host: 212.160.172.85

    @17 ale dowaliłem z tą 1/3 cm, raczej 1/5 jak nie 1/10 cm :-)

  • 0

    19.  2015-09-18 14:00:36

    @16- Faktycznie szkło o grubości 0,2mm założone na ekran jest tak niekomfortowe że warto byś się sam o tym przekonał zanim zaczniesz pisać. Jakoś nie wylewam łez po nocach z powodu dotykania swojego telefonu przez szybę ochronną ;-) której faktycznie nie widać, trzeba się przyjrzeć.

  • 1

    20. ~Nick  2015-09-18 14:25:17  host: public-gprs353156.centertel.pl

    @3 jesteś pewny, że o jakości szkła decyduje tylko twardość? Wydaję mi się, że rownież elastyczność jest istotna.
    Minusy za pytanie - domena polskiego Internetu :)

  • 1

    21. ~Tech-nick  2015-09-18 21:11:02  host: public-gprs516362.centertel.pl

    Folia, bądź szkło hartowane na ekran mają niewątpliwie swoje zalety, lecz korzystanie z nich niestety nie jest bezbolesne. Nie można bowiem zapominać o ich wadach, do których można zaliczyć:
    - delikatny spadek czułości ekranu na dotyk (wiele w tym przypadku zależny od jakości folii lub szkła hartowanego);
    - niepożądane refleksy świetlne i znaczne pogorszenie widoczności w silnym oświetleniu (np. w mocnym słońcu);
    - istotnie większa podatność na zbieranie nieestetycznych odcisków palców - np. gdy na ekran fabrycznie posiadający powłokę oleofobową nakleimy folię wówczas będzie on dużo bardziej się "palcował".
    W związku z powyższym jestem za tym ażeby producenci bardziej starali się w kwestii ochrony wyświetlaczy produkowanych przez nich smartfonów, a nie doprowadzali przez swoje durnowate oszczędności do tego żeby ich użytkownicy musieli ratować ekranów za pomocą folii ochronnych, czy szkła hartowanego.
    Niech lepiej zaczną oszczędzać na ilości rdzeni w procesorach (cztery rdzenie, a nawet osiem to dla nich mało?!) i ograniczą coraz bardziej absurdalne rozdzielczości ekranów w smartfonach. Dla przykładu ostatnio Sony wzniosło się na szczyt głupoty dając w smartfonie rozdzielczości 4K, a później dodatkowo ośmieszyło się, gdyż przyznało, że ich Xperia nie da sobie rady z taka rozdzielczością i będzie ona dostępna tylko w kilku aplikacjach, a na domiar złego ekran "chroni" znowu to ich badziewne szkło zamiast sprawdzonego Gorilla Glass (np. GG4).

  • 0

    22.  2015-09-19 10:14:53

    up- Oryginalnie Z1 compact straszliwie się "palcuje" ekran, po nałożeniu tego szkła hartowanego efekt ten jest stanowczo mniejszy.

  • 0

    23. ~F500  2015-09-20 10:35:50  host: n29-02-07.opera-mini.net

    @22. Widocznie Sony stosuje tak beznadziejne szkło na ekranach swoich smartfonów, że już gorzej być nie może i zastosowana przez użytkownika folia lub szkło hartowane poprawiają sytuację.

  • 0

    24.  2015-09-22 19:35:44

    @vonski - Generalnie rzecz biorąc, oficjalnie Huawei konstatuje, że Sapphire Glass pokrywa cały ekran, jak i komorę zewnętrzną aparatu fotograficznego. Niemniej jednak też niespecjalnie wierzę w te informacje. Kiedyś widziałem się z przedstawicielem Huawei Consumer Poland (praca w P4, azaliż chędogo), rzecz jasna na pytanie o szkło pokrywające digitizer odpowiedział mi jedynie krótkim "meh..." co może jedynie oznaczać, że jest to tajemnica poliszynela i niespecjalnie chcą się tym dzielić - kto się przyzna do porażki w XXI wieku? :D

    @20 - Drogi Nicku, odsyłam Cię do źródeł internetowych, gdzie Sony pokazuje testy wytrzymałościowe swojego szkła DragonTrail. To glinokrzemianowe cudo potrafi się mocno wygiąć do stanu - który można zwizualizować jako - krzywiznę ekranu LG G Flex2, no może odrobinkę większą.

    @4 - nie jest to pytanie związane z tematem konwersacji. Prywatne zdanie dotyczące serii BlackBerry zostawiam jedynie dla siebie samego.

Dodaj swoją opinię