Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zakończył produkcję modelu Galaxy Nexus w wersji z 32 GB pamięci

Samsung zakończył produkcję modelu Galaxy Nexus w wersji z 32 GB pamięci

LuiN 17 Lutego 2012 11:49

0 0

samsung galaxy nexus Pierwszy na rynku smartfon z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich - Samsung I9250 Galaxy Nexus nie będzie już produkowany w wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej. Jest to o tyle przykre, że urządzenie nie ma złącza kart pamięci.

Urządzenia z linii Nexus produkowane są na zamówienie Google’a i stanowią swojego rodzaju platformę testową dla nowych wersji Androida. Ostatni z Nexusów pozbawiony został złącza kart pamięci (podobnie jak to wygląda w przypadku iPhone’ów czy telefonów z Widnows Phone 7.x).

Rozwiązaniem dla osób potrzebujących większej ilości miejsca niż 16 GB był wariant urządzenia z 32 GB pamięci. Teraz na rynku został jedyni tańszy, 16-gigabajtowy Galaxy Nexus.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    11.  2012-02-17 13:30:52

    iPhone'a można kupić nawet z pamięcią 64 GB, ale za absurdalną już cenę.

  • 1

    12. ~  2012-02-17 13:45:39  host: user-164-126-84-18.play-internet.pl

    @LuiN "Ostatni z Nexusów pozbawiony został złącza kart pamięci (podobnie jak to wygląda w przypadku iPhone’ów czy telefonów z Widnows Phone 7.x)." Wbrew pozorom, iPhone NIE został pozbawiony złącza kart (jak to wynika z tego zdania), bo NIGDY takowego nie posiadał.

  • -1

    13. ~  2012-02-17 13:46:16  host: z33-07.opera-mini.net

    @ Maniiek: alez oczywiscie ze to nowy trend, on sie nazywa uslugi w chmurze :-) No rzeczywiscie HD w telefonie sensu nie ma ale jak sie nalezy domyslac nieHD zostanie wycofane z rynku :-) Znasz powiedzenie o Fordzie w kolorze czarnym? Wlasciwie odpuscilem sobie pisanie wiele miesiecy temu ale to juz kolejna dzis informacja jak ten rynek sie zwija i troche mnie ruszylo :-( No coz zamiast modelu skandynawskiego mamy zdaje sie miec system opisany w "Idiokracji". Rymek produktow dla dzieci i debili. Dzieje sie to samo co z rynkiem audio. A potem artysci narzekaja ze zlota plyta to juz bodaj 15tys sprzedanych egzemplarzy. A na czym odtworzyc w wysokiej jakosci ten ich produkt?

  • -1

    14.  2012-02-17 13:52:02

    @13 i ta pogoń za cyferkami i modą mnie przeraża.

  • 0

    15. ~R  2012-02-17 13:53:04  host: z39-10.opera-mini.net

    @10: masz całkowitą rację. Oglądanie hd na 4 calach to totalny idiotyzm. Nikt tego hd nie dojrzy na takim ekranie. Chyba chodzi o to by zamulic telefon jedynie.

  • 0

    18. ~kamil  2012-02-17 14:44:10  host: d74-211.icpnet.pl

    przeciez wszystko mozna trzymać w chmurze teraz :)

  • 0

    19. ~Shiryu  2012-02-17 14:54:31  host: 83-238-175-160.ip.netia.com.pl

    @10, 15: Po co komu filmy HD w telefonie? A po to, żeby je oglądać. To jest właśnie piękne w Androidzie, że jak chcę sobie wrzucić film na telefon, to ściągam z mojego dysku sieciowego. Nic nie muszę konwerterować. Tyle, że taki plik swoje waży, bo przeważnie jest przeznaczony do oglądania na komputerze. To raz. A dwa: mam telefon z wyjściem HDMI. Mogę bez problemu podłączyć go do telewizora i oglądać na 55 calach. Czemu z telefonu? Bo zajmuje znacznie mniej miejsca niż laptop i pracuje bezgłośnie. No i po trzecie: minuta filmu w FullHD, nakręconego telefonem potrafi ważyć ponad 100 MB. Wystarczy kilka takich i zaczyna się robić ciasno...

  • 0

    20. ~Top poT  2012-02-17 15:13:51  host: dpl215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiem że pewnie niektórym to trudno zrozumieć, ale są osoby które trzymają muzykę - po parę tysięcy utworów- zdjęcia, filmy, itd... na telefonie i w moim przypadku 16gb to za mało. Już odczuwam brak karty pamięci.

  • 0

    21. ~  2012-02-17 15:38:53  host: cbi3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Shiryu Dokładnie masz racje mam N7000 i cieszy mnie fakt że mogę dokupić microsd i uzupełnić pamięć.poza tym dodatkowa pamięć jest świetna na kopie zapasowe..itp. Pozdrawiam

  • 0

    22. ~Shiryu  2012-02-17 15:54:31  host: 83-238-175-160.ip.netia.com.pl

    @20: Znam ten ból. Mam SGS2 16 GB + microSD 8 GB i też mi bywa ciasno ;)

  • 0

    23. ~  2012-02-17 16:09:56  host: z40-04.opera-mini.net

    Karta pamięci powinna być i kropka.

  • 0

    25. ~klimass  2012-02-17 16:24:00  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    @6 iskra21 - powiedz mi jeszcze, że masz te 1000 zdjęć i ich wszystkich używasz? A masz chociaż backup tych zdjęć na konputerze lub jakimś nośniku danych?

  • 0

    26. ~  2012-02-17 17:01:32  host: 169.145.21.46.in-addr.arpa

    Trzymaj kamilku wszystko w chmurze, trzymaj.

  • 0

    27.  2012-02-17 17:31:06

    @18 primo: nie wszystko. Secundo: trzymanie wszystkiego w chmurze jest jak nie noszenie przy sobie gotówki. Do puki kupujesz kartą w sklepie z terminalami jest świetnie i znacznie wygodniej. Problemy zaczynają się kiedy terminalu brak albo nawali. Dlatego karta gotówki nie zastąpi a chmura trzymania plików przy sobie.

  • 0

    28. ~  2012-02-17 17:54:42  host: z31-15.opera-mini.net

    Shiryu-a skąd masz filmy na dysku komputera? Kupujesz film na dvd, zgrywasz go na kompa a potem na telefon by odtworzyć go na tv? Haha :) Chłopie, złote usta dla Ciebie :) nie prościej jest odtworzyć film z płyty? No chyba że masz filmy nielegalnie, ale to wtedy nie ma co się chwalić...

  • 0

    29. ~Shiryu  2012-02-17 20:16:21  host: public96575.xdsl.centertel.pl

    @28: Dokładnie. Kupuję, zrzucam na dysk i trzymam. Uszkodzenia płyt/napędów się zdarzają. No i każdy domownik może skorzystać bez zawracania sobie głowy płytą...

  • 0

    30.  2012-02-17 23:10:07

    #29 - a potem zamiast odtwarzać z płyty film to odtwarzasz z telefonu na telewizorze? Nie no co kto lubi w sumie ;)

  • 0

    31. ~  2012-02-18 12:43:54  host: z51-06.opera-mini.net

    Jak on może?

  • 0

    32. ~Shiryu  2012-02-18 15:55:16  host: public59180.xdsl.centertel.pl

    @30: Tu chodzi o to, że nic nie muszę. MOGĘ z płyty, mogę z telefonu, z laptopa, przez serwer DLNA itp. Po prostu nie jestem uwiązany do jednego źródła i odtwarzacza. Wygodnicki jestem. To takie dziwne?

  • 0

    33.  2012-02-19 17:48:34

    Co więcej dodatkowe GB w telefonie często się przydają, osobiście nie zawsze noszę przy sobie dysk zewnętrzny z kabelkiem USB a telefon jako "dyskietka" na dane sprawdza się genialnie bo zawsze jest w kieszeni... Do Samsunga w tym przypadku nie należy mieć żalu, Google powiedział że od teraz chce z mniejszą pamięcią a Samsung jako dostawca Nexusa do tego się stosuje, chyba oczywiste.

Dodaj swoją opinię