Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung zajmie się produkcją Snapdragona 830

Samsung zajmie się produkcją Snapdragona 830

orson_dzi 5 Października 2016 09:36

6 1

Najnowsze doniesienia płynące z Korei mówią, że Samsung może być jedynym producentem układów Snapdragon 830 Qualcommu.






Do produkcji miałby zostać użyty 10 nm proces technologiczny Samsunga. Firma miałaby być wyłącznym producentem układu, który będzie zapewne montowany w większości flagowych smartfonów w 2017 roku.

W tej sytuacji powoli nieaktualne stają się wcześniejsze doniesienia mówiące o montowaniu we flagowych smartfonach Samsunga wyłącznie układów Exynos. Na dzień dzisiejszy bardziej prawdopodobne wydaje się rozwiązanie, w którym połowa przyszłorocznych Galaxy S8 dostanie Exynosa 8895, a druga połowa Snapdragona 830.

Źródło tekstu: etnews; wł     

w sumie: 12
  • 1

    1. ~  2016-10-05 10:10:33  host: public-gprs680997.centertel.pl

    A czym się różni snapdragon od exynosa - nazwą?

  • -2

    2. ~  2016-10-05 10:34:29  host: 168.235.207.195

    @1 a czym ty sie roznisz od szympansa?

  • 1

    3.  2016-10-05 10:40:07

    A nie będzie wybuchał???

  • 0

    4.  2016-10-05 10:44:23

    @3, frasag - słyszałeś o wybuchających procesorach?

  • -1

    5.  2016-10-05 10:46:35

    W końcu może 10nm Samsung będzie odpowiadał gęstością upakowania 14nm Intel.

  • 0

    6.  2016-10-05 10:55:01

    LuiN: Nie słyszałem, ale nie znam koreańskiego. Znam tylko niektóre ich proste telefony i żaden jeszcze u mnie nie eksplodował, ale swoje "zalety" mają. Pozdro.

  • 0

    7.  2016-10-05 11:49:47

    Jesli beda w tej samej litografi 10nm to okaze sie, ktora architektura jest wydajniejsza :-)

  • 0

    8. ~  2016-10-05 14:22:12  host: 5.254.65.220

    1. Mniej więcej tym, czym procesory Intela od procesorów AMD.

  • 0

    9. ~  2016-10-05 15:18:11  host: public-gprs681047.centertel.pl

    @8 Czyli nazwą.

  • -2

    10. ~  2016-10-05 15:23:59  host: cb.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    Nie nazwątylko0 wydajnością.... amd to szit. to samo w kartach jest amd shit max ołowa stawki wydajności, bardziej minimalna wydajność nvidia to highend. To samo samsung produkuje g.ówno od procesorów, po ssd poprzez pralki. Nawet ich super wydajne dyski co 10TBW trzeba robic secureerase, nic dobrego nie potrafią zrobić i liczy sie tylko zarobiona kasa

  • -2

    11. ~  2016-10-05 16:14:18  host: cb.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    sramsung producentem qualcom? omg to jak by mercedesa składało FSO....

  • 0

    12.  2016-10-05 16:32:17

    @11, A Ty myślałeś, że Snapdragon 820 to przez kogo był produkowany? TSMC zeszło na bok, bo Samsung szybciej wdrożył 14 nm.

Dodaj swoją opinię