Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Z1 - Tizen OS w końcu trafi na rynek smartfonów

Samsung Z1 - Tizen OS w końcu trafi na rynek smartfonów

orson_dzi 25 Grudnia 2014 21:33

7 3

Wszystko wskazuje na to, że na początku 2015 roku na rynek trafi długo wyczekiwany smartfon z Tizen OS.



Historia systemu Tizen zaczęła przypominać niekończącą się opowieść. Jeszcze we wrześniu określiliśmy go mianem jednorożca, natomiast na początku grudnia informowaliśmy o pojawieniu się na rynku Samsunga Z1 jeszcze w 2014 roku. Najnowsze informacje mówią, że jednak jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać.




Smartfonem, o którym mowa nie będzie Samsung Z, wyposażony w podzespoły z wyższej półki. Jego premiera była już tyle razy przekładana, że inwestorzy stracili cierpliwość i wycofali się z projektu. Na rynek ma za to trafić dużo tańszy Samsung Z1. Wyposażony w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, napędzany dwurdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,2 GHz w parze z 512 MB pamięci RAM. Do tego aparat o rozdzielczości 3 Mpix, łączność 3G i Wi-Fi.

Samsung Z1 ma trafić na rynek indyjski 18 stycznia. Następnie ma pojawić się w sprzedaży w Chinach i Korei Południowej. Jego cena ma nie przekraczać 90 dolarów.

Źródło tekstu: phonearena; wł      

Dodaj do:

Tagi: samsung z1 | tizen

w sumie: 28
  • 0

    9.  2014-12-26 15:11:04

    @8 - Wszystko wskazuje na to że Samsung sam nie wie czego chcę, wykazuje słomiany zapał (bada porzucona) tizen rozwijany straszliwie mozolnie. Posiadając prócz androida dobrze zbudowany i wypromowany własny system z całą niezbędną mu otoczką mogliby chociaż częściowo uniezależnić się od androida który pojawia się coraz częściej w bardzo mocnych i przy okazji tanich urządzeniach z Chin które godnie konkurują parametrami i głównie ceną z produktami Samsunga, Sony, LG i innych dużych producentów, na tym wszystkim wygrywa Apple z własnym systemem który nie ma tańszej konkurencji...

  • 1

    10. ~  2014-12-26 15:20:33  host: apn-95-40-212-135.dynamic.gprs.plus.pl

    Wave story, part 2

  • -3

    11. ~  2014-12-26 15:24:29  host: public-gprs517557.centertel.pl

    Prócz gimbusow, mało kto kupuje chińskie telefony, które pozbawione sa wsparcia producenta w Polsce. Większość ludzi woli dopłacić i kupić sprzęt sprawdzonego producenta z gwarancją.

  • 0

    12.  2014-12-26 16:56:03

    @11- Fakt, nie mam Chińskiego telefonu, pozostaje jednak pytanie kiedy będę miał bo coraz więcej na to wskazuje. Kiedyś Koreańczycy też nie umieli robić telefonów i samochodów (generalnie nic nie umieli robić) dziś masz Samsunga i LG i mocną branżę motoryzacyjną. Chińczycy też są już coraz lepsi, niebawem zaleją nas swoimi telefonami i samochodami które będą równie dobre jak europejskie. Na obecną chwilę, można powiedzieć że to my nie potrafimy niczego robić a nie Chińczycy.

  • 0

    13. ~  2014-12-26 17:23:44  host: public-gprs517560.centertel.pl

    Póki chińscy producenci nie zapewnia usług posprzedarzowych (serwis) w Europie i Ameryce Północnej, to nie wróżę im podbicia rynku. Wprowadzenie takich usług może być trudne z uwagi na kwestie patentowe. Warto zauważyć, że to wszystko będzie kosztować i może okazać się, że chińskie telefony nie będą już tak atrakcyjne cenowo, a ja moim zdaniem już teraz nie są, bo jak wspomniałem imho te co najwyżej parę stówek nie jest warte zachodu.

  • 0

    14. ~  2014-12-26 17:34:55  host: public-gprs517560.centertel.pl

    *posprzedazowych

  • 0

    15.  2014-12-26 17:42:25

    @13 - Zasadnicze pytanie jest takie czy obecnie będą chcieli wejść na światowe rynki, półwysep indochiński zamieszkuje połowa światowej ludności więc rynek mają spory, co nie zmienia faktu że muszą uregulować kwestie patentowe gdyż już w Indiach Xiaomi jest ścigane za patenty, ale posiadają obecnie dużą sprzedaż i zyski więc mają gotówkę by wyprostować kwestie prawne, a później śmiało wbiją się na nasze rynki. Umowy serwisowe mogą podpisać z firmami takimi jak Regeneris i po problemie. Cenowo 30% mniej za taki sam lub nawet lepszy sprzęt od "zachodniej" konkurencji skusi klientów.

  • 0

    16.  2014-12-26 22:20:32

    11: no patrz... Nie jestem gimbusem a mam thl t6 pro heh... Dobre sobie!!

  • -3

    17. ~  2014-12-27 00:11:44  host: public-gprs517559.centertel.pl

    Dusigrosze to jednak lepsze określenie :-) pchać się w chińczyka bez gwarancji na mediateku mając do dyspozycji takie telefony jak moto g czy nawet coś od asusa, to oszczędność imho nie warta tego wszystkiego.

  • 0

    18. ~marcin1346  2014-12-27 01:30:10  host: public-gprs517045.centertel.pl

    Na pewno nie kupie po tym co było z bada os.

  • 0

    19. ~asdert  2014-12-27 10:31:56  host: 89-76-117-213.dynamic.chello.pl

    Widać że zrobili ten telefon wbrew sobie i sami nie wiążą z nim nadziei. Marny sprzęt, marna dostępność na to wskazują.

  • 0

    20. ~Przemas  2014-12-27 10:33:22  host: n08-05-03.opera-mini.net

    Napewno nie kupię tego badziewia mam obecnie Wave3 solidny smarcik co z tego jak Bada RiP :-( Niebawem przesiadka na zielonego robocika i pa pa Szajsung!!!!!

  • 0

    21. ~a  2014-12-27 12:28:22  host: user-5-173-100-112.play-internet.pl

    A ecosystem gdzie???

  • 1

    22.  2014-12-27 13:11:02

    17 sam jestes dusigrosz...

  • 0

    23. ~  2014-12-27 22:42:54  host: 46.204.195.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A wystarczyło wskrzesić duch Samsunga Wave 3 i do tego dodać androida czy Windows phone i byłby sukces.

  • 0

    24. ~wi  2014-12-28 05:28:23  host: google-proxy-66-249-81-224.google.com

    "Wyczekiwany" przez kogo? Po pierwszej info kilka mcy temu było wyczekiwanie, a teraz chyba już nie, za późno...

  • -1

    25.  2014-12-28 13:34:21

    a wystarczyło zrobić coś a'la nokia communicator z prawdziwą sprzętową klawiaturą, wrzucić zwykłego linuxa z np. xfce plus emulator androida i sam bym kupił. a tak pewnie znowu strata.

  • 1

    26. ~  2014-12-28 18:46:04  host: apn-46-77-124-179.dynamic.gprs.plus.pl

    "Zwykły" Linux nie sprawdził się jeszcze na żadnym urządzeniu dla end usera. Popularność nadal na granicy błędu statystycznego :P

  • 0

    27. ~  2014-12-28 21:50:55  host: agv52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26, jak najbardziej sie sprawdza - w routerach i tunerach tv-sat :)

  • 0

    28.  2014-12-29 14:13:45

    @26: O Motoroli V8 słyszałeś?

Dodaj swoją opinię