Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung z patentem na bezramkowy smartfon

Samsung z patentem na bezramkowy smartfon

orson_dzi 5 Września 2017 17:38

3 1

samsung bez ramek

Samsung otrzymał patent na smartfon z ekranem zajmującym cały przedni panel oraz wydzieloną przestrzenią na przedni aparat.

Samsung zgłosił wniosek patentowy w maju 2016 roku i trzeba przyznać, że rysunek prezentujący schemat obudowy wygląda na tle dzisiejszych smartfonów już dość archaicznie. Na rysunku widzimy smartfon, którego prawie cały przedni panel zajmuje ekran oraz wydzieloną przestrzeń, w której miałby zostać umieszczony przedni aparat, głośnik rozmów oraz czujnik zbliżeniowy i oświetlenia.




Jak zdążyli nam już pokazać inni producenci, smartfon wcale nie musi mieć klasycznego głośnika rozmów, o czym przekonał nas Xiaomi Mi Mix, a wydzielona przestrzeń na przedni aparat może być znacznie mniejsza, o czym świadczy Essential Phone.

Nie wiadomo czy Samsung będzie chciał wykorzystać otrzymany patent np. w przyszłorocznym Galaxy S9.

Źródło tekstu: galaxyclub; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | patent

w sumie: 13
  • 1

    1. ~Hotelarz  2017-09-05 17:42:04  host: user-94-254-131-12.play-internet.pl

    "smartfon wcale nie musi mieć głośnika rozmów" nie rozumiem wytłumaczy ktoś?

  • -1

    2. ~Ice2  2017-09-05 17:49:55  host: d182-236.icpnet.pl

    @1 poszukaj przewodnictwo kostne

  • -1

    3. ~cKlock  2017-09-05 18:14:09  host: nat-i594.elomza.pl

    @2 raczej nie oto chodzi, sam mam słuchawki z przewodnictwem kostnym i posiadają one głośniczki

  • -1

    4.  2017-09-05 18:27:18

    Mogłoby byc ciekawie gdyby Apple w IP8 planowało taki wygląd.

  • 1

    5.  2017-09-05 18:27:46

    @1, Hotelarz - w Xiaomi Mi MiX rolę głośnika do rozmów w pewnym sensie pełni cały ekran. Cytując jeden z portali, który telefon testował: "Producent zdecydował się na wprowadzenie nowoczesnego rozwiązania które wprawia ramkę w wibracje, dzięki czemu można rozmawiać. Dźwięk wydobywa się z ekranu w miejscu w którym przyłożymy ucho (głośnik piezoelektryczy)".

  • 2

    6.  2017-09-05 18:32:07

    Nie jestem pozytywnie nastawiany na bezramkowce, telefon wydaje się wtedu jeszcze bardziej podatny na uszkodzenia

  • -1

    7. ~Maniuś  2017-09-05 18:40:40  host: a02-10-01.opera-mini.net

    Mamy już smartfony od 10 lat, a nadal nie ma smartfona w okularach do powszechnego użytku. Taki smartfon miałby ekran 3*4m, byłby super do przeglądania netu

  • 0

    8. ~  2017-09-05 18:57:24  host: user-94-254-181-98.play-internet.pl

    @5 czyli jak nie przyłożymy ucha to nic nie słychać?

  • 0

    9. ~Pablosox123  2017-09-05 20:03:03  host: user-94-254-179-16.play-internet.pl

    Manius stuknięcie się w łeb, takie coś było by bez sensu. Pomysły masz odnsztycy. Zajmij się sobą

  • 0

    10. ~Maniuś  2017-09-05 23:31:19  host: a20-04-03.opera-mini.net

    @9 najpierw mógłbyś się nauczyć pisać, a potem mnie stukać. Pomysł nie jest zły, małbyś obie ręce wolne, małbyś takiego smartfona zawsze przy sobie. Sterowanie wzrokiem lub gestami. Oglądałbyś film jak w kinie. Co ci sie nie podoba

  • 0

    11.  2017-09-06 08:49:41

    @ 1,2,5 i reszta - nie musi mieć głośnika, bo w drgania wprowadzany jest EKRAN, a nie żadna ramka. Sharp stosował to w bezramkowych Aquosach już dobre 5 lat temu. Od początku roku ciekawi mnie jedno - jest wysyp bezramkowców, tu czytamy o patencie Samsunga - jak to się ma do tych starych rozwiązań Sharpa - nie opatentowali tego czy patenty wygasły ??

  • 0

    12. ~  2017-09-06 11:30:06  host: 193.78.85.153

    jak mozna w ogóle takie coś opatentowywać...a w ogóle to już sa takie telefony i to bynajmniej nie od samsunga, wiec jakim parwem oni hć mieć na to patnt? kuriozum

  • 0

    13.  2017-09-06 11:39:44

    A kiedy będzie patent na nazwę Telepolis???

Dodaj swoją opinię