Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wzmacnia mobilny ekosystem

Samsung wzmacnia mobilny ekosystem

LuiN 27 Lutego 2013 14:32

2 0

Samsung zaprezentował najnowsze narzędzia deweloperskie, w tym otwarty interfejs API do obsługi płatności mobilnych Samsung Wallet. Przedstawił też nowych partnerów wśród dostawców treści i usługodawców, w tym m.in. EA Chillingo.

Nowe rozwiązania zostały zaprezentowane na targach Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Podczas kongresu Samsung już po raz trzeci był gospodarzem Developer Day. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 twórców aplikacji z całego świata.

Podczas tegorocznego spotkania jedną z najbardziej obleganych sesji była prezentacja otwartego interfejsu API do usługi Samsung Wallet, pozwalającej użytkownikom na zbieranie kuponów, kart członkowskich, biletów kart pokładowych w jednym miejscu. W trakcie sesji przedstawiono pierwszych partnerów usługi: Walgreens, Belly, Major League Baseball Advanced Media , Expedia, Booking.com, Hotels.com, oraz Lufthansa.




Oprócz firmy Samsung na sesji pojawili się też założyciele EA Chillingo, aby ogłosić premierę nowej inicjatywy "100% Indie" i podkreślić w ten sposób swoje zaangażowanie na rzecz społeczności programistów. Dzięki "100% Indie" niezależni programiści sprzedający swoje aplikacje przez Samsung Apps będą mogli zatrzymać 100% wpływów z ich sprzedaży przez pół roku od udostępnienia aplikacji, Samsung nie będzie pobierał od nich żadnych prowizji.

Podczas App Planet odbyła się także sesja AdHub - nowej usługi umożliwiającej programistom osiąganie przychodów z reklam, a także AllShare Framework - narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie tworzyć aplikacje działające na różnych urządzeniach. Ponadto Samsung przedstawił najnowszą wersję S Pen SDK w wersji 2.3, pozwalającą programistom na tworzenie aplikacji wykorzystujących S Pen na wielu urządzeniach, w tym na sztandarowym tablecie Galaxy Note.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Helmut  2013-02-27 14:47:04  host: 178-36-226-254.adsl.inetia.pl

  Dlaczego wyświetla mi się komunikat "Prosimy, nie blokuj reklam na TELEPOLIS.PL. To nasze źródło utrzymania." chociaż odblokowałem Telepolis w Ad-blocku zgodnie z instrukcją? Najnowszy Firefox, nowa instalacja, zupełnie nowy profil. Cache i cookies zapisywane na czysto.

 • 0

  2.  2013-02-27 15:00:14

  Ja mam reklamy włączone ale tylko na Telepolis.pl I nie mam żadnego komunikatu korzystam z najnowszej wersji Opery.

 • 0

  3.  2013-02-27 16:07:49

  @Helmut: napisz do nas na priv, to zobaczymy co się dzieje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet