Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wyprzedził w smartfonach Nokię w 4Q2011

Samsung wyprzedził w smartfonach Nokię w 4Q2011

WitekT 21 Lutego 2012 21:48

0 0

W IV kwartale 2011 roku Samsung wyprzedził Nokię na rynku smartfonów w Polsce - wynika z danych IDC cytowanych przez serwis rpkom.pl. W ubiegłym roku sprzedano w Polsce 10,8 mln komórek, z czego co trzeci był smartfonem.

W całym 2011 roku pod względem ilości sprzedanych telefonów (i całościowo, i smartfonów), Nokia była ciągle na pierwszym miejscu.




Jak informuje Wojciech Wasilewski, dyrektor polskiego oddziału Samsunga odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing telefonów, w 2011 roku koreański producent sprzedał 3,5 mln telefonów, z czego 1,5 mln smartfonów.

W 2010 roku, według danych IDC, na polskim rynku sprzedano około 10 mln telefonów komórkowych, z czego 13% było smartfonami.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~a_lex  2012-02-21 22:11:29  host: 91.222.57.138

    "Jak informuje Wojciech Wasilewski, [b]dyrektora[/b] polskiego oddziału Samsunga" - hej, puryści językowi :)

  • 0

    2.  2012-02-21 22:14:52

    a_lex: poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    3. ~me  2012-02-21 22:30:47  host: jedenzero5-jeden6trzy.echostar.pl

    Nokia ma nową stronę www, a tu żadnego info o tym.

  • 0

    5. ~op  2012-02-22 00:49:02  host: v09-15.opera-mini.net

    Jestem otwarty na wszystkie marki z wyjątkiem Nokii.

  • 0

    6.  2012-02-22 07:43:49

    Samsung rosnie w sile, nokia obrala zla strategie i traci a Windows ciagle nie przynosi jeszcze pożądanych efektow.

  • 0

    7. ~a_lex  2012-02-22 07:46:47  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Jestem otwarty na wszystkie marki z wyjątkiem LG.

  • 0

    8. ~Tomi  2012-02-22 08:20:40  host: public-gprs304724.centertel.pl

    To tylko kwestia czasu, żeby Nokia wyszła na prowadzenie. Oni już zrozumieli co zrobili nie tak, teraz czas na odrobienie strat.

  • 0

    9. ~sabes  2012-02-22 08:33:45  host: afij229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to z uwagi na niechęć telepolis do marki to powinno dać to na news miesiąca i nie zdejmować przez kwartał z pierwszej strony. Teraz to się zacznie. No poużywajcie sobie. Tak na marginesie to może wie ktoś ile teraz dostają sprzedawcy za promowanie jedynie słusznej marki? Wypadłem z bratniej branży, bo nie chciałem oszukiwać klientów i nie wiem jak to teraz jest.

  • 0

    10. ~bolo  2012-02-22 08:53:45  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @9 skoro jesteś takim obrońcą uciśnionych, to trzeba było zatrudnić się jako przedstawiciel nokii i wpychać jedyny, słuszny, najlepszy sprzęt z przestarzałym o kilka lat względem konkurencji hardware'm i softem za niebotyczne pieniądze w odniesieniu do możliwości i jakości takich produktów. Sam miałem kilka różnych nokii, zwłaszcza tych na symbianie i...najlepszym sprzętem na tym systemie był Samsung OHD, zaraz zaś za nim SE Vivaz - a przecież w głównej mierze był to system nokii.

  • 0

    11. ~gfdfd  2012-02-22 09:20:46  host: 85.219.163.130

    jestem otwarty na wszystkie marki jeżeli to apple.

  • 0

    12. ~Mario  2012-02-22 09:25:23  host: dki64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ze swoim szajsem Samsung nie ma najmniejszych szans z Nokią. Samsung to tania marka bez tradycji, która wyrosła z bazarów. Jej bazarowy styl i niska jakość ciągle są głównymi cechami produktów Samsunga.

  • 0

    13.  2012-02-22 09:37:19

    Napiszcie coś o nowym Samsung Galaxy Ace2 i zastosowanym w nim wyswietlaczu 3.8' nowego typu PLS TFT. Czy to Samsungowa wersja IPS?

  • 0

    14. ~Riko  2012-02-22 09:57:05  host: acym148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 @me [...]Nokia ma nową stronę www, a tu żadnego info o tym.[...] A może by tak dać info, że nokia wypieprzyła ze strony wszystkie telefony starsze niż Prostytutka 800, łącznie z pomocą techniczną, informacją o kompatybilności akcesoriów do wcześniejszych modeli i instrukcjami obsługi, mając w *** swoich dotychczasowych klientów? Na stronie została praktycznie seria Prostytutka - dla klientów z kompleksami nie potrafiących znaleźć darmowej przyjemności.

  • 0

    15.  2012-02-22 10:07:30

    ad 13. No dobra, sam znalazłem: http://bada-world.info/index.php/aktualnosci/hardware/wyswietlac z/115-wywietlacz-samsung-super-pls-lcd

  • 0

    16. ~tomi33  2012-02-22 10:42:58  host: nat1.res.pl

    Nokia tonie .Lumia niby multimedialny telefon bez mozliwosci przewijania utworow :) A nowy soft kolejny po Anna - Bela tak opisuja Ci co juz aktualizowali - http://www.telix.pl/artykul/czy-warto-aktualizowac-smartfon-do-n okia-belle?-3,46499.html

  • 0

    17. ~  2012-02-22 10:55:10  host: z50-10.opera-mini.net

    @16 - można przewijać. Na ekranie blokady trzeba przytrzymać przycisk next/previous.zupełnie jak dawno temu: fast forward next/revind previous.

  • 0

    18. ~Riko  2012-02-22 11:40:01  host: acym148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie można normalnie palcem po pasku trwania utworu ?? A żeby zadzwonić, to wejdź w Menu -> Ustawienia -> Ustawienia zaawansowane ->Połączenia -> Zabezpieczenia -> Chęć ustanowienia połączenia -> Potwierdź chęć ustanowienia połączenia szesnastocyfrowym zabezpieczającym kodem literowo-cyfrowym -> wprowadź numer -> naciśnij zieloną słuchawkę i już dzwonisz. W przypadku chęci wykonania kolejnego połączenia, powtórz operację od początku.

  • 0

    19. ~tomi 33  2012-02-22 14:43:49  host: nat1.res.pl

    17 a jak mam ksiazke 60 minut w mp3 skad mam wiedziec ile przewinalem jak brak paska pokazujacego ile przewinalem :) Mam trzymac na czuja? Jak sie jej wczesniej nie czytalo to lezysz i kwiczysz. Otak dopiescili system

  • 0

    20. ~  2012-02-22 14:51:04  host: z12-03.opera-mini.net

    @18, 19 - aleź wiem i rozumiem. Ja tylko napisałem że się da, kijowo ale się da.

  • 0

    21.  2012-02-22 16:28:15

    Jestem otwarty na wszystkie marki z wyjątkiem Sagema.

Dodaj swoją opinię