Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wycofuje notebooki z Europy

Samsung wycofuje notebooki z Europy

orson_dzi 24 Września 2014 21:02

9 2

Producenci laptopów nie mają łatwego życia. Samsung jest kolejnym graczem na rynku, który wycofuje się ze sprzedaży komputerów przenośnych.



Samsung postanowił wycofać się ze sprzedaży laptopów i Chromebooków z Europy. Na innych rynkach nadal będą dostępne. Jest to dziwna decyzja, ponieważ prognozy dotyczące sprzedaży na starym kontynencie są bardzo dobre, obecna sprzedaż przewyższa światowe średnie, a rynek jest bardzo stabilny. Dodatkowo sprzedaż Chromebooków ma w najbliższym czasie rosnąć. Wszystko jednak wskazuje na to, że Koreańczycy nie radzą sobie z konkurencją w Europie.




Sprzedaż komputerów, zarówno laptopów, jak i stacjonarnych, w ostatnim czasie spada. Duże maszyny są wypierane urządzeniami bardziej mobilnymi, takimi jak tablety i właśnie na tym chce w najbliższym czasie skupić się Samsung. Decyzja o wycofaniu się z Europy nie jest jednak ostateczna i Koreańczycy nie wykluczają powrotu swoich laptopów na stary kontynent.

Samsung nie jest pierwszą firmą, która rezygnuje ze sprzedaży laptopów. Niedawno Sony sprzedało swoją markę VAIO, po 18 latach produkcji.

Źródło tekstu: PCAdvisor; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 26
  • -1

    7.  2014-09-24 22:30:15

    Mój R870 po 4 latach (nie licząc baterii, ale i tak jade na zasilaczu) działa nadal jak w dniu kupna. Żadnych problemów technicznych i jestem z niego bardzo zadowolony. Troche dziwna decyzja Samsunga, ale jakies podstawy muszą mieć

  • 2

    8. ~Darkeners  2014-09-24 22:39:00  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    @vonski to na pewno nie OLED, conajwyzej LED.

    Chyba nawet nie ma lapa komercyjnego z OLEDem. Poza tym o ile pamietam w R720 nawet nie ma matrycy samsunga tylko Optic cośtam.

  • 1

    9. ~Punk  2014-09-24 23:00:04  host: apn-95-41-11-68.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie będę tęsknił za nimi, aktualnie mam Dell Vostro 3550 i jest to chyba mój 1 laptop który tyle przeszedł i nadal działa.
    Podejrzewam że to z powodu aluminiowego wnętrza i boków obudowy.

  • -1

    10. ~teletele  2014-09-24 23:08:41  host: apn-46-76-111-23.dynamic.gprs.plus.pl

    SKoda ultrabooki samsung mi sie podobaly

  • 1

    11. ~Pix  2014-09-24 23:23:20  host: 84-10-20-218.static.chello.pl

    No ale TV mają jeszcze gorsze, więc teraz czekam na taką samą decyzję z TV.

  • 1

    12. ~xno  2014-09-24 23:41:24  host: n05-05-03.opera-mini.net

    Na bazie własnych doświadczeń zawodowych, nikomu nie poleciłbym Samsunga no chyba, ze na własną odpowiedzialnosc kupującego hehe TV także nie są już tej jakości co ich wcześniejsze telewizory jak i monitory. Jedyne co bym wziął to agd, bo wc swych kategoriach są na mojej pozycji no i nie mają dużej awaryjności..

  • 0

    13.  2014-09-24 23:47:26

    Mam ich agd w postaci pralki i lodówki i rzeczywiście zero problemów od ponad 5 lat, ale aktualnego smarta to bym się nie zdecydował, bo nawet ich flagowiec s5 ma wiele problemów... jakościowych , a pamiętam jakość ich starszych smartphone i to było coś- dziewczyna do dziś bezawaryjnie używa Omnie 2 na custom romie :D

  • -3

    14. ~zulugula  2014-09-25 00:47:05  host: user-31-175-153-201.play-internet.pl

    @13 to stara ta twoja dziewczyna. :-)

  • 0

    15. ~me  2014-09-25 07:31:12  host: 194.114.62.121

    Szkoda, mam Samsung ATIV Book 8 i jest rewelacyjny, bez zarzutu. Ekran najlepszy wśród laptopów, które są w ofercie.

  • 0

    16. ~me  2014-09-25 07:32:59  host: 194.114.62.121

    11 ~ Telewizory u mnie, znajomych i rodziny firmy Samsung. Zero problemów. Widocznie niektórym w życiu pech doskwiera.

  • 0

    17. ~  2014-09-25 08:10:05  host: fcb93.internetdsl.tpnet.pl

    @3 chyba nie znasz serwisu jaki ma Asus. Zwłaszcza ten na północy polski... A co do wypierania laptopów przez tablety to dziwię się bo taki tablet ma dotyk, nie dla każdego to jest wygodne w obsłudze, do zastosowań biuropodobnych też aż tak się nie nadaje. No cóż, chcieli się wycofać to trudno. Trzeba będzie stawiać na inne renomowane marki, takie jak Dell czy Lenovo.

  • 0

    18.  2014-09-25 08:17:46

    Dziwna decyzja Samsunga - podyktowana zapewne względami ekonomicznymi i aktualnymi trendami. Zamiast doprecyzować i zmniejszyć bazę dostępnych modeli wolą całkowicie wycofać się z rynku. Kadra menadżerska i ich decyzje...pozostawię bez komentarza...

  • 0

    19. ~Syn Ksiedza  2014-09-25 08:53:44  host: host86-139-80-54.range86-139.btcentralplus.com

    17: wiem jaki serwis ma asus w kolobrzegu czy tam koszalinie i bardzo z predkosci jego dzialania bylem zadowolony.

  • 0

    20. ~Luks  2014-09-25 08:59:29  host: apn-31-2-21-109.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam lapka R530 już przeszło 4 lata. Jedyne co w nim wymieniłem to dysk twardy ;) Znowu siostra kolegi miała większe problemy w swoim Rcoś tam - wpierw padł dysk, potem kabel zasilający.

  • -1

    21. ~qwerthyjk  2014-09-25 09:04:01  host: host-176-241-246-86.jmdi.pl

    Też mam R720 kupionego kilka lat temu, co prawda korzystam głównie z internetu/office/czasami jakiś film ale jestem z niego zadowolony i miło zaskoczony Samsungiem :) Działa jak po zakupie:)

  • 0

    22. ~serwis  2014-09-25 09:42:43  host: marcuse-1.nos-oignons.net

    Odczucia pojedynczych userów nie maja znaczenia. Statystyki powrotu do serwisu. Mam z tym tematem styczność i najgorsi nie są, (a właściwie nie byli) w porównaniu do innych marek (zewnętrzne firmy serwisowe mają umowy serwisowe z wieloma producentami, więc mają porównanie) byli porostu poniżej środka stawki (O_O)

  • 1

    23. ~regulator  2014-09-25 09:57:35  host: aggv178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Te ich laptoki to o kant d..y można rozbić. Miałem takie coś co nazywało się R519, chłam jakich mało. Świetlówki siadały na potęgę, później ni z tego ni z owego klawiatura nie działała albo działała tak jakby cały czas był wciśnięty "Ctrl". Nigdy więcej tego szajsu.

  • 0

    24. ~me  2014-09-25 10:30:52  host: 194.114.62.121

    ATIV Booki rewelacyjny sprzęt.

  • 1

    25. ~rusiek  2014-09-25 11:34:07  host: ip-37-209-135-233.free.aero2.net.pl

    nigdy więcej żadnego samsunga i tyle w temacie

  • 0

    26.  2014-09-25 14:51:25

    troszkę szkoda bo te nowe laptopy były bdb, choć drogie w porównaniu do konkurencji, to jednak bardzo przyjemnie się z nich korzystało. W pracy też wykorzystuję Samsunga, z którego właśnie piszę i jest bdb ;)

Dodaj swoją opinię