Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wybiera Operę

Samsung wybiera Operę

WitekT 24 Grudnia 2006 11:58

0 0

Opera podpisała kontrakt z Samsungiem, na mocy którego norweska przeglądarka trafi do zaawansowanych modeli telefonów komórkowych koreańskiego producenta.




Opera ma niewielkie udziały na rynku komputerów PC, jednak na rynku urządzeń przenośnych jest coraz bardziej liczącym się graczem. Opera Mobile jest niezwykle popularna wśród producentów komórek. Spotkać ją można w coraz większej liczbie droższych modeli tego typu urządzeń. Przeglądarka jest w stanie dostosować zawartość odwiedzanej witryny WWW do rozmiarów telefonicznego wyświetlacza i umożliwia łatwe przewijanie treści tak, by użytkownik mógł w każdej chwili z nią się zapoznać.

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~MiKO  2006-12-24 12:37:18  host: 82.139.59.155

    Pozostali gracze to WebFront(SonyEricsson, Nokia), KHTML (Nokia) i UPBrowser (Nokia, Samsung). Dodam, iż Opera jest równeiż instalowana w nieOSowych telefonach Motoroli, V3x, V3xx // mobiKAR.net - mobile KARAOKE

  • 0

    2. ~berdys  2006-12-24 13:02:51  host: 100.grybow.net.pl

    ....az sie dziwie ze Opera jest tak malo popularna... najlepsza przegladarka , darmowa ... i ludzie jej nie chca uzywac :) dlaczego ??

  • 0

    3. ~berdys  2006-12-24 13:03:34  host: 100.grybow.net.pl

    oczywiscie pisalem o wersji na PC :)

  • 0

    4. ~bart  2006-12-24 15:53:50  host: abuu228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo są przyzywaczajeni do FireFoxa ;-) a swoją drogą móglby powstać FF mobile ;)

  • 0

    5. ~  2006-12-24 16:32:35  host: aaxw210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dlaczego nic o Operze Mini (Operette) ? Przecież to jest dopiero przeglądarka dla każdego.

  • 0

    6. ~Derek  2006-12-24 16:35:04  host: djz214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlaczego nie chca uzywac - bo Opera nie jest tak silnie promowana, jak FireFox czy IE, poza tym jeszcze do niedawna - Opera miala problemy z wyswietlaniem czesci stron. Jak dla mnie - jest to przegladarka nr 1 reszta to wolne podrobki :P

  • 0

    7. ~  2006-12-24 18:50:47  host: w3cache.tsi.tychy.pl

    W drugim akapicie niepotrzebnie jest wstawione słowo "produkt".

  • 0

    8.  2006-12-24 18:52:41

    7: dzięki, już poprawione! :)

  • 0

    9. ~  2006-12-24 21:04:47  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

    podajcie prosze link do opery na ipaqa!Szukam, sciaga i nic nie pasuje...komunikat ze niepoprawny format....

  • 0

    10. ~  2006-12-24 21:18:27  host: 195.189.142.209

    no coz. jak kto lubi. w kompie opera 9.10, w motce 360 mojej pani, mini opera 2.0, ja na k700i mam mini opere 3.0 i bardzo mi pasujacego ruskiego moda 1.119 mini opery. przydatny jest mi background, shadowconnect.

  • 0

    11. ~  2006-12-24 21:20:07  host: 195.189.142.209

    mike278. nie dodaje nicka bez logowania czy jak?

  • 0

    12. ~issa  2006-12-24 21:38:16  host: abpu41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***9 - jak to , przecież masz na stronie http://www.opera.com/products/mobile/products/ , "Opera for Windows Mobile, Pocket PC" Co do Opery , to co tu ukrywac , zarówno MiniOpera , jaki i Opera Mobile , to klasa sama w sobie , wielokrotnie pisałem , że fabrycznie zaimplementowana przeglądarka w E Nokiach , nie umywa się do Opery. Z pewnością warto wydać kilkadziesiąt złotych na jej zakup. Zacząłem korzystać od wersji 8.6 , teraz mam 8.65 Po prostu pierwsza klasa. Uważam , że niepotrzebnie Nokia stawia na właśne rozwiązania , to tak jak wnoszenie drzewa do lasu. Bardzo dobry wybór Samsunga.

  • 0

    13. ~rollo  2006-12-24 22:07:07  host: chello083144076042.chello.pl

    jak to się mowi - wszystko inne to prawie opera ! - prawie robi jednak duza roznice

  • 0

    14.  2006-12-25 00:06:01

    rollo - nie przesadzaj znowu... po prostu opera trafiła w odpowiednim czasie w odpowiedni rynek. Oprócz programu, trzeba mieś silne serwery, żeby przerobiły cały ten niewielki jeszcze dzisiaj ruch... A to się za darmo zrobić nie da. Dlatego forsują sprzedaż licencji. Sprawa oczywista.

  • 0

    15. ~rollo  2006-12-25 17:47:03  host: chello083144076042.chello.pl

    wiadomo ze najpierw palec daje sie za darmo a potem bierze cala reke za ciezkie krocie - narazie to rozwiazanie nie ma niestety konkurencji stad tez zachwyty przynajmniej nad jego funkcjonalnoscia

  • 0

    16.  2006-12-25 20:50:30

    @wlo: Nie myl Opery Mobile z Operą Mini. Popatrz na proste porównanie: http://www.opera.com/img/press/mini/operaminihi.png. Ta pierwsza, której dotyczy podpisany kontrakt, nie korzysta z serwerów Opery. Jest to pełnowartościowa przeglądarka mobilna. Normalnie jest płatna. Podpisany kontrakt umożliwi firmie Samsung zaoferowanie tej przeglądarki za darmo konsumentom, którzy zakupili telefon Samsunga z tą przeglądarką. Za przeglądarkę zapłaci Samsung.

  • 0

    17. ~  2006-12-25 23:25:38  host: 195.189.142.173

    Jak najbardziej nie myle. Wiem czym sie roznia. Ty kupiles wersje mobilna? Pewnie nie bo kosztuje pare dolarow. Kupisz Samsunga, zaplacisz za Opere. pewnie, ze mniej niz bys Ty placil, ale firmie nie chodzi o Ciebie, tylko o dziesiatki czy setki tysiecy takich jak Ty. Myslisz, ze jedno z drugim, tak poza tym, nie ma nic wspolnego? Mylisz sie bardzo :-)

  • 0

    18.  2006-12-25 23:31:18

    I mowisz, ze Samsung za darmo bedzie dawal to za co placi oplate licencyjna od kazdej implementacji w kazdym egzemplarzu telefonu? No widze, ze ktos Ci mocno wpoil minione "prawdy" ;-)

  • 0

    19. ~  2006-12-26 07:35:32  host: apn-99-33.gprspla.plusgsm.pl

    tak czy inaczej sciagam nie moge jej zainstalowac w palmie....gdzie tkwi bład...

  • 0

    20.  2006-12-26 15:39:49

    19. a postępujesz zgodnie z instrukcja instalacji?

Dodaj swoją opinię