Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wstrzymuje produkcję Note'a 7

Samsung wstrzymuje produkcję Note'a 7

LuiN 10 Października 2016 07:56

10 0

Jak donoszą południowokoreańskie media, Samsung czasowo wstrzymał produkcję smartfonu Samsung Galaxy Note 7.



Decyzję o wstrzymaniu produkcji podjęto we współpracy z regulatorami zajmującymi się bezpieczeństwem klientów w Korei Południowej, USA i Chinach. Zaprzestanie produkcji objęło również fabrykę w Wietnamie, odpowiedzialną za dostawy na pozostałe rynki całego świata - przekazał jeden z dostawców Samsunga.

Zatrzymanie produkcji to efekt doniesień o samoistnym zapalaniu się wymienionych już przez Samsunga Note'ów 7. W ostatni weekend w samych tylko Stanach Zjednoczonych odnotowano 4 takie przypadki.




Trwa śledztwo odnośnie najgłośniejszego z nich, mającego miejsce na pokładzie samolotu. Samsung wstrzymuje się z oficjalnym komentarzem aż do uzyskania wadliwego urządzenia i przeprowadzenia ekspertyzy.

Wielka czwórka amerykańskich operatorów, podobnie jak australijska Telstra, wstrzymała sprzedaż Note'ów 7, jak i wymiany pierwszej partii urządzeń.

Zobacz: Być może Samsung drugi raz wymieni wszystkie Note'y 7

Źródło tekstu: Yonhap News, The Verge, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 36
  • -1

    17. ~  2016-10-10 10:54:40  host: 212.160.172.83

    apple*

  • -1

    18. ~  2016-10-10 11:02:07  host: 188.146.2.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Podobno Samsung w kernelu Note'a 7 ustawił za wysokie napięcie ładowania i dlatego telefony wybuchają: http://tlp.is/bf7

  • 0

    19.  2016-10-10 11:15:09

    @16, akurat Foxconn to nie fabryczka w piwnicy, a z jego usług korzystają też inni czołowi producenci elektroniki. Ekhm... a Qualcomm Snapdragon 820 i 821 to według Ciebie ile rdzeni mają?

  • -1

    20. ~  2016-10-10 11:57:43  host: 212.160.172.83

    @19 nie porównuj snapdragona 830 do Apple a10 zasadnicza różnica jest w takowaniu zegara :)

  • -1

    21. ~pabloki  2016-10-10 12:06:53  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    a co z posiadaczami oddanych? mają czekać nanote 8 a w nim nowa funkcja -samozapłon przy dźwiękach muzyki.
    a jakby LuiN oglądał dokument o foxconn to by co innego napisał.

  • 0

    22.  2016-10-10 12:25:58

    @8: Nie docenią, bo pewnie większość z tu komentujących uważa je za chińskie g... składane w jakiejś piwnicy u Chińczyka. Z tym, że nigdy takiego telefonu nie używali. Ale króluje zasada "nie znam tego telefonu, nie używałem, ale mogę się na jego temat wypowiedzieć". Zauważ, ile dostałeś minusów, pewnie tak dla zasady, bo wspomniałeś o tej marce.

  • -2

    23. ~Fokus  2016-10-10 12:41:57  host: n13-01-07.opera-mini.net

    @22. Dostał minusy zgodnie ze zdrową zasadą - jesteś trollem i spamujesz o czymś, co nie ma związku z tematem newsa to dostajesz minusy!

  • -1

    24.  2016-10-10 13:08:18

    Ciekawe kto za to zapłaci. Producent akumulatorów? Straty mają poważne. O wizerunku nie wspomnę bo to trudno oszacować

  • -1

    25. ~x  2016-10-10 14:24:03  host: 140.101.31.248

    Wyszło szydło z worka. To nie wadliwe akumulatory od dostawcy, tylko cały projekt powinien trafić do kosza zanim spowodował straty. Ale tak to jest jak się oszczędza na jakości kosztem zdrowia i życia klientów.

  • -1

    26. ~Coxxi  2016-10-10 19:31:28  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    NAJLEPSZYM SMARTFONEM JEST GOCLEVER QUANTUM-2 400-S. Dual sim z Androidem 5.1, 4 cale. Cena 190 zł. Tyle w temacie.

  • -1

    27.  2016-10-10 20:03:59

    Totalna kompromitacja Samsunga. Wypuszczają na rynek kompletnie niesprawdzony, nieprzetestowany produkt, ryzykując dla kasy bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów.

  • -1

    28.  2016-10-10 22:19:02

    @27 - To może nie tak do końca jak piszesz, wydaję mi się że to zwykła wpadka która przeszła przez sito testów gdyż procentowo wystąpiła tylko w promilu przypadków i testy jej nie wyłapały, inna rzecz jest ważniejsza, wymiana wadliwych Note 7 która mogła częściowo uratować "twarz" Samsunga okazała się potężną porażką i ta właśnie kwestia jest moim zdaniem niemożliwa do zaakceptowania, tutaj by klienci "zapomnieli" o tym wybuchowym problemie musiałby usprawniony Note7 okazać się zupełnie bezpieczny, a mamy zamiast tego przepiękny strzał w stopę...

  • 0

    29.  2016-10-10 23:56:39

    Wyszliby z tego z twarzą, gdyby każdemu od ręki zwrócili pieniądze za wadliwy telefon. Ewentualnie mogliby zaproponować wymianę na Galaxy S7 Edge, oczywiście bez dopłaty.

  • 0

    30.  2016-10-11 07:49:14

    @29, MobNotHeavyUser - w większości krajów dostać można zwrot gotówki lub S7 Edge + zwrot różnicy w cenie na konto klienta. W Polsce nie ma opcji zwrotu $$, ale S7 Edge jak najbardziej jest do wzięcia.

  • 0

    31. ~x  2016-10-11 08:10:26  host: 188.146.83.41.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @26: iPhone killer, też 4", etui w zestawie, tylko 190zł, 20x mniej niż Note 7 :D

  • 0

    32.  2016-10-11 11:33:04

    @30 LuiN - zamiast korzystać z procedury serwisowej Samsunga lepiej dokonać zwrotu zakupionego Note 7 w sklepie tytułem niezgodności towaru z umową wraz z żądaniem zwrotu gotówki. Faktem jest, że to co proponuje Samsung w Polsce uwidacznia zachłanność tej korporacji oraz stosunek do polskiego klienta. W tym wypadku UOKiK powinien wziąć polski oddział Samsunga pod lupę.

  • 0

    33.  2016-10-11 12:03:27

    Samsung definitywnie zakończył produkcję Note 7. Nie było Note 6 to i Note 7 zniknął.

  • 0

    34. ~Piotrek  2016-10-11 18:59:45  host: apn-46-169-215-53.dynamic.gprs.plus.pl

    Pierdolić o apple by odwrócić uwagę od tego że sami fani szajsunga mają problem - genialna "ucieczka do przodu" taktyka sprawdzona przez poartię rządzącą i tutaj ma zastosowanie. Ostatnio chyba żaden iphone się nie zapalił prawda??

  • 0

    35.  2016-10-11 21:00:11

    @34 - Z konopi wyskoczyłeś, czy coś innego z nią robiłeś? Broniłem Samsunga do czasu aż okazało się że wymieniane modele również są wadliwe, tu Samsung podpadł fenomenalnie, zjeba...e baterie wymienić na równie zjeba...e, mistrzostwo świata. Jednak pierwsza wpadka mogła przydarzyć się każdemu. Dla jasności nie posiadam Samsunga, mam Sony...

  • 0

    36. ~Coxxi  2016-10-12 09:36:03  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    A ja mam Asusa Zenfone 2 laser i GOCLEVER QUANTUM-2 400-S. Dual sim. Jestem szczęśliwym człowiekiem. J.....c szajsunga i aplle.

Dodaj swoją opinię