Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung współpracuje z BMW

Samsung współpracuje z BMW

WitekT 17 Listopada 2005 15:49

0 0

BMW i300 mSamsung Electronics i Dział Badań i Technologii Grupy BMW prezentują nowe możliwości korzystania z technologii multimedialnych podczas jazdy samochodem.

Najnowsze dzieło konstruktorów: połączenie systemów Samsung Smartphone i BMW iDrive, zaprezentowane po raz pierwszy przez obydwie firmy podczas Monachijskich Dni Mediów.

Elementy zestawu: najnowszy telefon Samsung SGH-i300 z twardym dyskiem o pojemności 3 GB, BMW serii 5 z iDrive, łącze internetowe przez sieć WLAN oraz interfejs USB do podłączenia aparatu telefonicznego. Zestaw umożliwia dostęp do zróżnicowanej treści zapisanej w najpopularniejszych formatach oraz do obszernego repertuaru plików muzycznych.
Wynik: Propozycja samochodowego systemu rozrywki, dzięki któremu w przyszłości kierowca będzie mógł w czasie jazdy korzystać z szerokiej oferty multimedialnej – słuchać audycji radiowych w czasie rzeczywistym lub asynchronicznie, a także oglądać zdjęcia i wideoklipy. Raj dla fanów muzyki: w pamięci SGH-i300 można zapisać około 1000 ulubionych przebojów w formacie MP3 i odtwarzać je w czasie jazdy przez samochodowy system audio, zapewniający znakomitą jakość dźwięku.

SGH-i300 może być wbudowany w centralną konsolę BMW i współpracuje z platformą informacyjno-rozrywkową, która – podobnie jak pozostałe systemy działające w pojeździe – obsługiwana jest przez iDrive. Złącze USB służy do przesyłania plików muzycznych, plików wideo i zdjęć z pamięci telefonu komórkowego (o pojemności 3 GB) do systemu odtwarzania tych plików stanowiącego wyposażenie pojazdu. Przez interfejs iDrive można również odczytać tytuł utworu i nazwiska wykonawców. Rozwiązanie umożliwia także komunikację z funkcjami zewnętrznymi. Moduł Bluetooth pozwala kierowcy prowadzić rozmowę przez telefon komórkowy z wykorzystaniem głośników samochodowego systemu audio jako elementu zestawu głośnomówiącego.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-173-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet