Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wspiera PZLA

Samsung wspiera PZLA

WitekT 22 Kwietnia 2005 12:53

0 0

pzla mPracujemy razem na rzecz Polskiej Lekkiej Atletyki – pod tym hasłem Polski Związek Lekkiej Atletyki i firma Samsung Polska uroczyście ogłosili kontynuację współpracy w 2005 roku.

Celem jest dalszy rozwój lekkiej atletyki oraz promocja tej szlachetnej dyscypliny sportu wśród młodzieży. Na realizację tych zadań w Polsce koncern przeznaczy w 2005 roku ponad 1,5 mln zł.

Współpraca z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, kierowanym przez Irenę Szewińską - najwybitniejszą Polską lekkoatletkę i siedmiokrotną medalistkę olimpijską rozpoczęła się w 2003 roku. Jest to element realizowanej w wielu krajach świata strategii koncernu Samsung polegającej m.in. na aktywnym wspieraniu różnych dyscyplin sportu, współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim oraz organizacji lokalnych zawodów sportowych o charakterze masowym.

W 2004 roku, ogłoszonym w Unii Europejskiej Rokiem Edukacji poprzez Sport, Samsung po raz pierwszy zorganizował i w pełni sfinansował ogólnopolski cykl zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych – Samsung Athletic Cup. We wszystkich zawodach zorganizowanych w 2004 roku wzięło udział ponad 10 000 osób z ok. 2000 szkół w całym kraju. Eliminacje odbyły się w 16 największych miastach wojewódzkich. Zakończyły się wielkim finałem w Warszawie, który stanowił nobilitację dla młodych adeptów lekkiej atletyki - wpisany został bowiem w program jubileuszowego 50 Memoriału im. J. Kusocińskiego.

Podczas ubiegłorocznego finału z 200 osobowej grupy najlepszych zawodników wyłoniona została 12 - osobowa Polska Kadra Samsung. Młodzi ludzie, najlepsi z najlepszych otrzymali w nagrodę możliwość udział w specjalistycznym zgrupowaniu i zawodach w Skandynawii. Polska Kadra Samsung zdeklasowała swoich zagranicznych kolegów zdobywając ponad 30 medali w międzynarodowym mityngu w Lillehamer oraz na Mistrzostwach Skandynawii w Getteborgu. Młodzi lekkoatleci, oprócz naręcza medali przywieźli do Polski nowe rekordy życiowe.
Cykl imprez Samsung Athletic Cup spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem środowiska lekkoatletycznego, mediów oraz przede wszystkim młodzieży i samoistnie wpisał się w kalendarz imprez lekkoatletycznych objętych patronatem przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Samsung Athletic Cup 2005

29. kwietnia - Częstochowa
7. maja - Warszawa
9. maja - Gdańsk
15. maja - Kraków
24.maja - Zielona Góra
25. maja - Opole
28. maja - Rzeszów
30. maja - Kielce
31. maja - Kutno
1. czerwca - Bydgoszcz
2. czerwca - Szczecin
3. czerwca - Wrocław
4. czerwca - Poznań
8. czerwca - Białystok
9. czerwca - Olsztyn
16. czerwca - Lublin
25-26. czerwca - Biała Podlaska - FINAŁ OGÓLNOPOLSKI PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W LEKKIEJ ATLETYCE.

Szacuje się, że w 2005 roku w zawodach Samsung Athletic Cup w całej Polsce weźmie udział nawet ponad 17 tys. młodych osób. Patronat nad Samsung Athletic Cup 2005 objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej i Sportu, Wiceprezes Polskiej Konfederacji Sportu oraz Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat Samsung Athletic Cup zapraszamy na stronę www.samsungcup.onet.pl, gdzie już wkrótce znajdować się będzie pełna informacja na temat tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet