Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung wkrótce zakończy produkcję Galaxy Alpha

Samsung wkrótce zakończy produkcję Galaxy Alpha

orson_dzi 29 Grudnia 2014 14:35

7 2

Samsung Galaxy Alpha był sporym wydarzeniem w 2014 roku, głównie za sprawą metalowej obudowy. Ale nie zagrzeje miejsca na rynku zbyt długo.



Samsung Galaxy Alpha pojawił się na rynku zaledwie kilka miesięcy temu i od razu zyskał grono zwolenników. Użytkownicy w końcu dostali od Samsunga metalową obudowę w smartfonie z wyższej półki. Mimo krótkiego stażu na rynku, Galaxy Alpha ustąpi miejsca smartfonowi, który nawiązuje stylistycznie do jego obudowy - Galaxy A5.




Galaxy A5, którego sprzedaż ruszyła w Chinach w listopadzie, jest kontynuacją stylistyki zapoczątkowanej w Galaxy Alpha, oferując przy tym niższą cenę, wynoszącą ok. 360 dolarów. Głównym rynkiem dla Galaxy A5 ma być Korea Południowa. Produkcja smartfonu ma przyśpieszyć na początku 2015 roku, podczas gdy Galaxy Alpha będzie produkowany tylko do wyczerpania podzespołów.

Zobacz: Samsung oficjalnie zaprezentował Galaxy A3 i Galaxy A5

Źródło tekstu: etnews; wł     

w sumie: 31
  • 1

    12.  2014-12-29 18:00:21

    Bateria wcale taka zła nie jest. mam telefon kupiony w Orange 2 tygodnie temu. Jest faktycznie spora różnica w porównaniu z równolegle używaną Xperią Z1 Compact, natomiast 30h na jednym ładowaniu przy stosunkowo sporym użyciu danych w LTE nie jest takim złym wynikiem jak na Samsungi (Note 2 z baterią 3100 mAh trzymał podobnie od nowości). Branding Orange nie jest taki okropny jak w innych modelach. W porównaniu do Play nie pobierają się same aplikacje, już w czasie użytkowania.

  • 0

    13.  2014-12-29 18:03:19

    @10 jak wgrać oryginalne firmware od Samsunga bez utraty gwarancji?

  • 2

    14. ~  2014-12-29 18:08:16  host: public-gprs517555.centertel.pl

    Wgrywajac oryginalne firmware z regionem XEO aplikacją Odin. Więcej znajdziesz na xda lub android forum.

  • 1

    15.  2014-12-29 18:24:56

    Pogubić się można w tych Samsungach. Trzeba było od razu tłuc 5 calowe Alphy, a nie jakieś powroty do przeszłości poniżej 5 cali, likwidowanie slotu micro sd, a w zamian tylko metalowa ramka. I jeszcze do tego nano sim. Telefon ni z gruchy, nie z pietruchy. Nawet głośnik ma w dziwacznym miejscu. Ciągłe skakanie na inny standard sim może być irytujące. Ale w Samsungach jak zwykle burdel.

  • 0

    16. ~  2014-12-29 18:38:59  host: public-gprs517555.centertel.pl

    Moja alpha osiąga wynik ponad 51000 w najnowszym antutu :-)

  • 1

    17. ~  2014-12-29 18:42:56  host: public-gprs517555.centertel.pl

    Highendowy sprzęt, wykonanie i podzespoły. Random write na poziomie 2 mb/s, LTE 300 mbps, volte, WiFi ac. Nawet A7 to jest spory krok wstecz.

  • 1

    18.  2014-12-29 19:29:01

    rzadko mam uwagi tego typu, ale tytuł tego newsa jest dziwny, o ile nie niegramatyczny. Powinien brzmieć "Samsung zakończy produkcję Galaxy Alpha". Generalnie autor "orson_dzi" niestety często w swoich tekstach pokazuje słabą znajomość podstaw gramatycznych j. polskiego, zauważyłem to w wielu jego wcześniejszych tekstach.

  • 1

    19.  2014-12-29 19:44:42

    18, mlb - masz rację, a do tego jeszcze każdy producent kiedyś tam zakończy produkcję każdego modelu telefonu. Także dodałem "wkrótce", bo to generalnie sedno newsa. Arek trochę nam się rozchorował i pracował dziś na antybiotyku. Zerkamy czy coś tam mu nie umknęło w chwili słabości, no i prosimy o wyrozumiałość.

  • 0

    20.  2014-12-29 19:47:24

    7, Brixen - dokładnie. Jak już "kopiować" iPhone'a 6 (1810 mAh), to nie aż tak ślepo. U mnie pokonanie 24h pracy było naprawdę trudne.

  • 1

    21.  2014-12-29 20:31:09

    @10: "Mogę wgrać oryginalne firmware od Samsunga z aktualizacjami OTA nie tracąc gwarancji". Jesteś tego pewien? ;)
    Najlepiej napisz do Samsunga jak się zapatruje na zmianę softu za pomocą Odin'a. Dodatkowo w nowszych Samsungach gdzie jest Knox, nie wgrasz softu z innym CSC bez naruszenia flagi "Knox_warranty_void". Dlatego właśnie zrezygnowałem z nowych Samsungów.

  • 0

    22. ~ja  2014-12-29 20:51:09  host: user-46-113-42-233.play-internet.pl

    @14 Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

  • 0

    23. ~  2014-12-29 21:01:21  host: public-gprs517555.centertel.pl

    Tak jak pisałem, zapraszam na fora tematyczne. Flaga Knox zostaje nie naruszona.

  • 1

    24. ~now1  2014-12-29 21:04:42  host: user-46-112-162-108.play-internet.pl

    *21 Mam zmieniony CSC i knox się nie nabija. Co innego root, bo tutaj już tak.

  • 0

    25. ~  2014-12-29 21:07:39  host: public-gprs517555.centertel.pl

    W większości przypadków flaga Knox została nie naruszona. Zdarzały się przypadki nabicia flagi, ale były to pojedyncze przypadki, które stanowiły marginalny procent.

    Więcej przeczytacie chociażby tu http://tlp.is/4xk

  • 0

    26. ~  2014-12-29 21:13:59  host: public-gprs517555.centertel.pl

    @24 czytałem, że są i sposoby na roota bez naruszenia flagi. Sam jednak nie mam zamiaru bawić się w takie rzeczy.

  • 0

    27. ~ja  2014-12-29 21:16:04  host: user-46-113-42-233.play-internet.pl

    @23 Konx to co innego. A jak z zablokowanym przez Orange bootloaderem?

  • 1

    28.  2014-12-29 22:49:20

    @21
    Zmiana CSC nie nabija flagi Knox

  • 0

    29. ~  2014-12-29 23:55:03  host: public-gprs517049.centertel.pl

    Nie wszystkie telefony z Orange są brandowane, często pierwsze partie brandu nie posiadają. Samsung aby uniewaznic gwarancje musiałby udowodnić, że nasz telefon posiadał brand, a to wymagało by współpracy z operatorami komorkowymi.
    Jak sprawdzić czy moja Alpha posiada zablokowany bootloader?

  • 0

    30. ~  2014-12-29 23:58:38  host: public-gprs517049.centertel.pl

    Na android forum przeczytałem, że w S5 Orange nie blokuje bootloadera, a jest to telefon mający sporo wspólnego z alphą.

  • 0

    31. ~szajsungowy  2015-01-05 19:49:36  host: 037008242042.rzeszow.vectranet.pl

    S5 z orangutana przyszedł mi bez logo - to raz. Dwa jak ktoś przenosi numer dostaje kod odblokowujący simlock za free jak napisze do BOK (dostałem go w 12h od napisania maila). Sprawdziłem dla sportu, że płacąc 20 zł dostaje się dokładnie ten sam kod zdejmujący simlock co wysyła orangutan. Kolejna sprawa - oryginalne ROM'y ze strony samsunga nie nabijają KNOX - sprawdzone. Root to już kwestia podmiany kernela na czas rootowania i powrót do oryginalnego - brak nabitej flagi. Jedyny plus i minus zarazem to taki, że po wgraniu 4.4.2 samsunga odnajduje lolipopa na którego na razie nie ma roota bez nabijania flagi, więc wyłączamy automatyczne aktualizacje i obchodzimy sie smakiem jak chcemy mieć roota. No chyba, że nie chcemy to aktualizujemy.

Dodaj swoją opinię