Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Veyron - klasyczna klapka i Snapdragon 820

Samsung Veyron - klasyczna klapka i Snapdragon 820

LuiN 23 Sierpnia 2016 10:14

7 3

Telefony z klapką przestały być modne już kilka lat temu. Możliwe jednak, że Samsung przełamie złą passę tych konstrukcji - w nowym modelu dostaniemy Snapdragona 820 i 4 GB pamięci RAM.



samsung sm w2016 samsung sm w2016 samsung sm w2016 samsung sm w2016




Niegdyś kojarzone z luksusem, telefony z klapką obecnie kojarzą się z tanimi, prostymi urządzeniami. Nie można tego jednak powiedzieć o nowym Samsungu o nazwie kodowej Veyron.

Telefon ma 2 ekrany 4,2 cala (Super AMOLED) - jeden na zewnątrz obudowy, drugi w jej wnętrzu, Androida 6.0.1, Snapdragona 820, 4 GB pamięci RAM, główny aparat 12 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i dodatkowy 5 Mpix (z racji konstrukcji, selfies będzie można z powodzeniem robić i głównym aparatem). Dostajemy więc specyfikację podobną do tej w Samsungu Galaxy Note 7 w wersji dla USA.

Specyfikacja telefonu pojawiła się w bazie testu GeekBench - póki co niestety nie wiadomo kiedy i na jakich rynkach spodziewać się należy nowego modelu. Poprzednia wysokiej klasy "klapka" Samsunga, model SM-W2016 (widoczny na zdjęciach), trafiła tylko do Chin. Miejmy nadzieję na szerszą dystrybucję nowego modelu.

Źródło tekstu: GeekBench, TechUpdate3, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 29
  • 0

    10.  2016-08-23 15:07:34

    Dla mnie wystarczyłby ten model
    http://tlp.is/ag4

  • 0

    11. ~  2016-08-23 15:17:15  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Czy możecie doradzić jakiegoś dobrego klapkowca na miejsce Nokii 6131? Telefon ma służyć przede wszystkim do rozmów, koniecznie głośnomówiący z głosowym wybieraniem numerów oraz możliwością połączenia się przez BT z samochodowym zestawem głośnomówiącym, w miarę długo trzymająca bateria , przyzwoity aparat fotograficzny. Żadnych możliwości internetowych nie potrzeba, bo do tego celu mam Note4.
    Szukam takiego telefonu już od jakiegoś czasu, ale nic ciekawego, co byłoby zdecydowanie lepsze od używanej przeze mnie obecnie Nokii 6131, jakoś nie mogę znaleźć.

  • 0

    12. ~  2016-08-23 15:30:00  host: public-gprs689354.centertel.pl

    @11 Polecam Nokię 6267. Ni ma lepszej ;)

  • 0

    13.  2016-08-23 16:47:22

    @9: wiesz, mnie się podoba Sharp Aquos mini SH-03H (bdb następca Z1/Z3 Compactów), tylko że jego nie ma nawet na światowym eBayu.. poza tym znowu potencjalny problem z zakresami.

    Jak ktoś lubi klapki to czemu nie. Ale link z @10 to naprawdę fajny telefon, widziałem wcześniej robiąc przymiarki do ewentualnej zmiany. Tylko, że znowu - drogi jak cholera i mało dostępny ; )

  • 0

    14. ~  2016-08-23 18:18:36  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 12: Właśnie rozważałem Nokię 6267, ale jedyny sprzedawca tych telefonów na Allegro nie budzi zaufania. Poza tym 6267 jest tylko minimalnie lepszy od 6131, a liczyłem, że może istnieje jakiś nowszy i trochę lepszy klapkowiec.
    @ 13: Ten Gionee W909 jest zbyt drogi, zbyt duży i zbyt łatwy do uszkodzenia jak dla moich potrzeb.

  • 0

    15. ~Punk  2016-08-23 18:56:10  host: apn-95-41-136-139.dynamic.gprs.plus.pl

    Do 14, ja mogę ci polecić LG Wine Smart czyli H410 sam kupiłem go kilka dni temu za nie duże pieniądze w dodatku nówkę z 24 miesięczną gwarancją producenta i powiem tak że jest całkiem niezły, szkoda tylko że większość aplikacji nie chce działać z klawiatury, tylko dotykowo.
    Telefon ładny, nie aż tak duży i klapkowiec, duży minus to jego aparat niby 3 mpx, ale ja bym powiedział że ma max 1 mpx.

  • 0

    16. ~tttt  2016-08-23 19:35:10  host: 5.174.8.237

    @Punk, LG H410 (Wine Smart) ma kilka wad, które dają się we znaki po pewnym czasie. Za mało pamięci wbudowanej, szybko tracimy możliwość instalowania większej liczby aplikacji (o grach nie wspominam, bo to nie do tego telefon). Jest karta pamięci, ale nie wszystko się da przenieść. Kolejna sprawa, to ubogi słownik i brak skrótu do dodawania nowych słów.

  • 0

    17. ~Bartek  2016-08-23 19:52:18  host: 89-71-16-89.dynamic.chello.pl

    chętnie bym kupił taki telefon mimo ,że to Samsung :( ale z braku wyboru mógłby być

  • 0

    18. ~  2016-08-23 20:09:08  host: public-gprs689354.centertel.pl

    @14 miałem Nokię 6131 i 6267. Ta druga kładzie na łopatki tę pierwszą, mimo że w pierwszej ciekawe rozwiązanie otwierania za pomocą przycisku nie znalazło (szkoda) zastosowania w drugiej. W drugiej brakuje pasma umts 900 niestety. Egzemplarze z allegro są niestety niewiadomej jakości - chińska obudowa a bebechy stare ale wyboru żadnego. Sam sprzedawca bogu ducha winny, że obudowy są chińskie. Ja zaryzykuję i kupię z sentymentu.

  • 0

    19. ~  2016-08-23 20:11:52  host: public-gprs689354.centertel.pl

    No i jest jeszcze 3710 fold ale też singapurszczyzna..

  • 0

    20. ~  2016-08-23 20:17:49  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Rozważałem również 3710, ciekawy telefon, ale praktycznie wszyscy autorzy opinii są zgodni, że zainstalowana bateria jest stanowczo zbyt słaba jak dla tego telefonu.

  • 0

    21. ~  2016-08-23 20:37:05  host: public-gprs689354.centertel.pl

    Ja i tak kupuję baterie firmy Maxximus. Są naprawdę dobre i mają większą pojemność niż fabryczne. Np do N6267 (odpowiednik BL-5C ma 1250mAh).

  • 0

    22. ~  2016-08-23 21:23:59  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @21: Mają FAKTYCZNIE większą pojemność, czy tylko większą pojemność nominalną?

  • 0

    23.  2016-08-23 21:25:55

    @13- Nie wiem czy pamiętasz, swojego czasu miałem Panasonica Eluga, fajny smartfon, jednak po dłuższym kontakcie z nim wyszło kilka śmiesznych bolączek, niestety brak serwisu itp, itd... spowodowało że odesłałem go na reklamację do sklepu z którego kupiłem, po miesiącu dostałem zupełnie nowy z nową gwarancją, poszedł na allegro... Polityka wielu potężnych firm mnie zadziwia, taki Panasonic, Sharp i inni zupełnie nie chcą wejść ofensywą na światowe rynki ze swoimi smartfonami chociaż bywają rewelacyjne... Byłem w Japonii w 2007 roku, oglądałem tam s NTT telefony o których nam się nie śniło, w europie ani widu ani słychu o tym sprzęcie, podobnie z samochodami, wiele modeli samochodów jest obecnych tylko u nich, u nich ich nie uraczysz, dziwne, lecz prawdziwe...

  • 0

    24.  2016-08-23 21:27:24

    u nas ich nie uraczysz, sorry za pomyłkę...

  • 0

    25. ~  2016-08-24 10:18:01  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Chyba chciałeś napisać "nie uświadczysz"? Bo "uraczenie" polega na czymś całkiem innym :)

  • 0

    26.  2016-08-24 21:26:22

    @25- Zgadzam się absolutnie, nie wiem skąd mi to uraczenie wpadło do głowy...

  • 0

    27. ~nmn  2016-08-24 22:07:37  host: n12-05-06.opera-mini.net

    22 — tylko nominalną, ale nie są też zaniżone jak noname itp. Są ok, to tyle.

  • 0

    28.  2016-08-25 05:43:44

    Hose, pamiętam. I czuję to co piszesz. Nie da się ukryć, że Japonia to bardzo hermetyczny rynek... i to w obydwie strony. Zazdroszczę wizyty, byłem niedaleko (Korea Płd.), ale i tam było czuć jak wielka jest różnica zarówno w kulturze jak i technologii. Kosmos na Ziemi, cóż : ) No i wszechobecność Samsunga. Co czebol to czebol ; ) Wszystko produkują, włącznie z samochodami (choć pod inną marką). A Japonia to jeszcze większy hardkor.

    W sumie teraz zastanawiam się, czy aby nie wziąć Z3C. Mój Z1C został naprawiony WZOROWO (praktycznie nowy telefon), aż byłem pozytywnie zaskoczony, no i teraz owszem, wziąłbym Z3C, ale tak myślę czy aby Sony (albo inna firma..) nie wprowadzi 'nowego Compacta'. Nadzieje małe, ale nie wiem co te firmy robią patrząc na to co robi, a raczej jak się sprzedaje iPong SE...
    Z3C w stosunku do Z1C nie różni się za wiele... Z5C jest skopany pod paroma względami (chłodzenie procka (mimo underclocka), czytnik linii papilarnych (choć niedługo tego się chyba nie uniknie... : /), słaby design, gorszy czas trzymania baterii (wręcz gorszy niż w Z1C), jest parę jeszcze istotnych a teraz nie przychodzą do głowy.
    Jeśli masz jakiś pomysł, napisz.

    Jestem też ciekawy w jaką stronę planujesz pójść po Z1C.

  • 0

    29.  2016-08-26 07:32:14

    @28 - Kilka razy zastanawiałem się nad zmianą sprzętu, ale zawsze kończy się to wnioskiem, przecież ten działa bez zarzutu więc dlaczego wyrzucać pieniądze... Ogólnie nie ma takich 4,3 - 4,6" zbyt wiele na rynku, więc chyba trzeba będzie pójść w jakieś 5- 5,2" lub zobaczyć czym będzie xperia x compact ;-)

Dodaj swoją opinię