Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung uruchomi Ch@tON, czyli globalny komunikator

Samsung uruchomi Ch@tON, czyli globalny komunikator

Q! 29 Sierpnia 2011 17:26

0 0

Samsung zamierza udostępnić globalny komunikator na urządzenia mobilne, Cha@tON. Jego premiera może mieć miejsce podczas berlińskich targów IFA 2011, które odbędą się w dniach od 2. do 7. września.

Ch@tON ma połączyć użytkowników wszystkich najpopularniejszych platform mobilnych, czyli Androida, iOS, Bada OS oraz BlackBerry OS. Wśród nich nie zabraknie również rozwiązania dla komputerów, które dostępne będzie w wersji webowej.






Aplikacja dostępna ma być w dwóch wersjach. Pierwsza z nich przeznaczona będzie na tradycyjne, proste telefony, druga - na smartfony. Ma być ona dostępna w 62 językach i dla ponad 120 krajów.

Źródło tekstu: Engadget     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • -6

    1. ~  2011-08-29 17:33:18  host: 89-72-1-51.dynamic.chello.pl

    ciekawe czy bedzie kompatybilne z gg

  • -7

    4.  2011-08-29 18:00:45

    Fajnych komunikatorów nigdy za dużo :)

  • -5

    5.  2011-08-29 18:03:14

    zgadzam sie z Drago... fajnie ale po co? czy to co juz jest nie wystarczy? mam sie przelaczac z jednego programu do drugiego, instalowac setki programow aby wymienic z kolega 2 zdania? moze Samsung powinnien zajac sie swoim Os-em??

  • -6

    6. ~Longman  2011-08-29 18:32:22  host: bac165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To zależy jak to zostanie w praktyce zrealizowane. Ja na przykład myślałem, że w komunikatorach głosowych na komórkę nic mnie nie zaskoczy, aż spotkałem aplikacje Viber https://market.android.com/details?id=com.viber.voip no i androidowy Skype poszedł w odstawkę.

  • -6

    7. ~Octopus  2011-08-29 19:25:28  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    No w końcu się zdecydowali , półtora roku się bujali.. ale w końcu jest ! :))

  • -6

    8. ~Drago  2011-08-29 19:34:08  host: 85.219.163.66

    @6 ale wiesz... to że są zamienniki, które za zwyczaj są lepsze, ale jeżeli istnieje już ogrom aplikacji zamiennych komercyjnych programów to po co więcej...

  • -7

    9. ~Longman  2011-08-29 19:49:09  host: bac165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Deago(8), owszem masz rację - ale dziś na świecie bryluje XMPP (dawniej zwany Jabberem), więc jeśli ten wynalazek Samsunga będzie obsługiwał XMPP to będzie mógł się łączyć z Google Talk, klientem Facebooka (chyba nazywa się FB Chat, ale nie pamiętam dobrze) a w Polsce choćby z AQQ, Tlenem, Spikiem Wirtualnej Polski, etc. Diabeł tkwi w szczegółach i stąd nie skazywałbym tego wynalazku Samsunga na pożarcie, ty bardziej że to firma potężna i globalna, która ma wiedzę i pieniądze. Jak zobaczę to wydam opinię.

  • -6

    10.  2011-08-29 20:09:07

    WhatsApp - uzywam z malym gronem znajomych. Ale niestety o ile obsluguje android iphone blackberry i symbiana to nie ma go na windows mobile. Dziwne...

  • -6

    11. ~Gdg  2011-08-29 20:11:22  host: apn-95-40-237-19.dynamic.gprs.plus.pl

    No i dobrze ze pojawi sie kolejny komunikator wiekszy wybor to nieskazywanie sie na rozwiazania monopolistow choc w pewnym sensie to tez monopol bo samsung jest jeden i tylko duze korporacje stac na cos takiego ale poniewaz tych liczacych sie jest kilka to wybor jest. dla kazdego cos dobrego. Jak padnie jeden komunikator czy firma to beda inne alternatywne. P.s. Czy redakcja telepolis bedzie obecna na tych berlinskich targach? Ciekawi mnie rozwoj i implementacja wifi direct ciekawe col o tym na targach. Szkoda ze w naszym dziadostwie nie ma tego typu targow z tej branzy. Bylo cos kiedys w poznaniu bo bylem ale teraz to nie wiem.

  • -6

    12.  2011-08-29 20:19:59

    Oby tylko przez promowanie tego ChatOna nie zrezygnowali ze Skype w BadaOS

  • 3

    13.  2011-08-29 20:20:19

    @Gdg - tak, będziemy na tych targach. I przygotujemy z nich obszerną relację. :-)

  • 0

    15. ~POLKOMTEL i PREMIE  2011-08-30 12:10:47  host: ixh82.internetdsl.tpnet.pl

    Wybaczcie, ze tu o tym pisze ale niech wszyscy wiedza, ze Polkomtel wyplaca premie z 3 miesiecznym opoznieniem! Pracownicy wysylaja pytania na ktore nie dostaja odpowiedzi! Zenada! Taka firma, liczylismy na to, ze po przejeciu firmy przez P. Solorza cos sie zmieni ale niestety... W tym miesiacy po raz kolejny ludzie nie otrzymasli premii za czerwiec, najpierw Polkomtel zapewniał, ze wypłaty beda miały miejsce do 26.08 po czym pracownicy punktow Plusa otrzymali wiadomosc meilowa o tresci : UWAGA! Nagrody za czerwiec zostaną wypłacone na początku przyszłego tygodnia. Opóźnienie wynika z przyczyn formalnych. " Jest wtorek pieniedzy nadal nie ma. Pracownicy twierdza, ze od dluzszego czasu tak wyglada sytuacja......

  • 0

    16.  2011-08-30 21:43:44

    Jeśli zaoferują dodatkowo wersje na symbiany i automatyczne tłumaczenie na te wszystkie języki, to z pewnością odświeżą skostniały rynek komunikatorów. Niestety wydaje się mi, że zawiodę się.

Dodaj swoją opinię