Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung UK tłumaczy dlaczego Note'y 7 wybuchają

Samsung UK tłumaczy dlaczego Note'y 7 wybuchają

LuiN 9 Września 2016 11:50

12 0

samsung galaxy note 7Na brytyjskiej stronie Samsunga pojawiło się krótkie wytłumaczenie na temat powodów wybuchowej afery z Samsungiem Galaxy Note 7.



Firma tłumaczy, że chodzi o kontakt anody z katodą i że jest to bardzo rzadka wada konstrukcyjna. Do 1 września doszło do 35 wybuchów: 17 w Korei Południowej, 17 w USA i 1 na Tajwanie. Producent zapewnia, że nikt nie doznał w nich żadnych obrażeń.

Od tej daty do sieci trafiły informacje o tym, że Note 7 był sprawcą pożaru w hotelu (Samsung pokrył koszty), a najnowsza mówi o wybuchu telefonu w jeepie i spłonięciu auta. Note'ów 7 nie można już uruchamiać ani podłączać do zasilania na pokładach samolotów kilku australijskich linii lotniczych.




Szacuje się, że do rozpoczęcia akcji wymiany telefonów na rynek trafiło około 2,5 mln Note'ów 7. Samsung nadal oficjalnie nie chce przyznać, że winowajcą problemów jest jego firma-córka Samsung SDI, która dostarcza akumulatory dla wielu producentów, w tym dla Apple'a.

Osoby które zakupiły telefon w Polsce otrzymają nowy, w pełni sprawny egzemplarz. Informacje na ten temat przedstawiliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung UK, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 29
  • 0

    10.  2016-09-09 12:56:12

    Kolejne BUUUM i auto spłonęło!!! http://tlp.is/b2z

  • 1

    11.  2016-09-09 13:03:59

    @10, frasag - przecież jest o tym w wiadomości.

  • 5

    12. ~  2016-09-09 13:17:56  host: public-gprs194261.centertel.pl

    Gdyby cymbały produkowały telefony z wymienną baterią, wystarczyłoby wymienić baterię :D

  • 2

    13. ~  2016-09-09 13:20:04  host: 168.235.207.195

    nie ma 100% pewności że przyczyną pożaru był wybuch telefonu

  • -3

    14. ~Kornik  2016-09-09 13:32:14  host: aesx100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    It's not, it's a feauture. Spotyka się właściciel note 7 i iphone-a 7. Hej, mój nowy iphone ma optyczny zoom. Co potrafi twój Samsung. Może wysadzić Ci twarz! :D

  • -5

    15.  2016-09-09 13:35:29

    @14 żenujący poziom humoru... Tłumaczenie Samsunga zakrawa na kpinę. Firmę poznaje się po sytuacjach kryzysowych i po tym jak działa w niej serwis. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ludzie kupują Samsungi - nie aktualizowane, nędzne jakościowo, teraz katastrofa z bateriami, serwis leży, ale cóż, z religią nie powalczysz.

  • 0

    16.  2016-09-09 13:53:08

    #1, raczej jest to efekt optymalizacji kosztów produkcji / maksymalizacji zysków. Samsung wydaje gigantyczne kwoty na marketing, a musi być w miarę konkurencyjny, więc oszczędności musi szukać wszędzie. Widać, że problemy z bateriami u Samsunga wracają co jakiś czas jak bumerang. Wcześniej dotyczyły one puchnących ogniw w S3mini oraz S4. Poza tym było kilka samozapłonów S4.

  • 1

    17. ~  2016-09-09 14:27:27  host: public-gprs194261.centertel.pl

    Zawsze w Samsungu wyłączam opcję szybkiego ładowania a zamiast ładowarki z zestawu używam starej nokiowskiej, z prądem ładowania o połowę mniejszym niż ładowarka Samsunga. Efekt - bateria jak nowa.

  • 1

    18.  2016-09-09 14:43:19

    @15 no właśnie, co to za religia każe Ci wypisywać te oszczerstwa? czyżby iPrzejściówka?

  • 0

    19. ~  2016-09-09 16:12:10  host: apn-37-248-166-68.dynamic.gprs.plus.pl

    Applefan to tak jakbyś pisal o sobie i tej twojej bozkowatej firmie

  • -1

    20. ~ela  2016-09-09 16:21:32  host: user-94-254-163-149.play-internet.pl

    był tez wybuch nr 36 w kozich krzykach w polsce. widać ,że samsung o tym nie wie. moj note7 eksplodował w chwile po podłączeniu ładowania. wybuch wyrwał futryne okna bo stalam blisko i osmalił mi włosy.

  • 0

    21. ~Sloma  2016-09-09 17:05:38  host: 088156244141.bartoszyce.vectranet.pl

    Dziś zgłaszałem mojego note7 do wymiany i zapytałem przy okazji o rekompensatę. Okazało się że dostanę bon na 200zł do wykorzystania w sklepie samsunga więc pewnie inni też go dostaną. Kurier ma telefon odebrać w ciągu 2 dni ale nie wiem kiedy dostanę nowy egzemplarz bo się nie spytałem.

  • 0

    22. ~Red  2016-09-09 19:31:47  host: 095-097-247-056.static.chello.nl

    U nas w Holandii poza wymianą od ręki na nawy egzemplarz jest jeszcze bon na 500 euro na akcesoria lub rabat 50% na zakup innego telefonu z obecnej oferty Samsunga.

  • 0

    23. ~Cała prawda o Apple  2016-09-09 20:37:19  host: 78.31.143.212.rybnet.pl

    http://tlp.is/b38

  • 1