Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: To był rekordowy kwartał

Samsung: To był rekordowy kwartał

LuiN 6 Lipca 2012 08:59

0 0

samsung i9300 galaxy s iii Oficjalne wyniki finansowe Samsunga za II kwartał 2012 roku opublikowane zostaną 27. lipca. Już teraz Reuters mówi o rekordowym kwartale koreańskiego giganta.

Zgodnie z koreańskim prawem, Samsung podał prognozowane wartości, przed publikacją precyzyjnych danych. Prognozowana wielkość sprzedaży to aż 41,5 mld dolarów, przy zysku netto na poziomie 5,9 mld dolarów.

Za tym sukcesem stoi między innymi Samsung I9300 Galaxy S III, który zadebiutował na rynku europejskim pod koniec maja. Europejczycy są najważniejszymi klientami Samsunga, a jak zapewnia producent, jego smartfony w Europie błyskawicznie znikają z półek sklepowych.




Sprzedaż Galaxy S III w USA wpłynie na wyniki koncernu dopiero w III kwartale, z racji późniejszego startu sprzedaży smartfonu na tamtym rynku. Samsung przewiduje, że przed końcem lipca sprzeda na całym świecie ponad 10 mln nowych Galaktyk, a do końca III kwartału - 19 mln sztuk.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2012-07-06 10:24:42

    Ad 11. Wybierałem dla siebie dwa telewizory - obydwa 40'. Jeden dwa lata temu drugi rok temu. W sklepie był luz i sprzedawca postawił obok siebie interesujace mnie modele. Jeden Samsung, Sony i LG (42'). Samsung (C550 1699zł) miał obraz minimalnie lepszy niż Sony który kosztował ok 2500zł. LG kosztował wówczas 1900zł i jakość obrazu podobna do Samsunga. Wybierałem ok 40 minut sprawdzajac różne parametry. Ostatecznie wybrałem Samsunga bo kilka stów zostało w kieszeni. Po co przepłacać. W droższych modelach bywa róznie ale generalnie w porównywalnych cenach Samsung zdecydowanie najlepszy. rcicho

  • 0

    18.  2012-07-06 10:28:24

    Drugi telewizor to był również Samsung ale kupiony rok wczesniej (model B550 za 1999zł). Jestem wymagajacy i absolutnie nie żałuje wyboru. Obydwa mają matowe matryce, świetna czerń, żywe kolory. Obok rodzina ma 42' LG i absolutnie nie ma porównania. U Samsunga czern to czerń a u LG szarość. Dzwięk znakomity u Samsunga. Gdyby było odwrotnie kupiłbym co innego bo nie jestem tepnym fanboyem.

  • 0

    19. ~Breen  2012-07-06 11:00:59  host: 109.231.1.20.koba.pl

    @17 I kolego zrobiłeś dokładnie taki sam błąd jak 99% kupujących obecnie telewizorki. Dałeś się zwieść sztucznie wyśrubowanym parametrom, które maja sprawić wrażenie, że TV świeci mocniej, kolory są żywsze a obraz ostrzejszy! Tyle tylko, że jest NIENATURALNY i przepalony, o balansie bieli o gradacji kolorów nie wspomnę. W sklepie NIE DA SIĘ ocenić jakości TV! Są specjalne narzędzia do testowania różności podświetlenia, gradacji kolorów, czerni itp, ale w sklepie tego nie uświadczysz. Nie mówiąc już o prawidłowej kalibracji(a propos, to Samsungi mają NAJGORSZE ustawienia fabryczne, każdy spec od kalibracji telewizorów ci to powie). No ale ludzie nie wiedzą na co zwracać uwagę i jak przychodzą do sklepu to biorą to co się rzuca w oczy.. czytaj.. Samsunga, który oszukuje nienaturalnym obrazem.

  • 0

    20. ~Breen  2012-07-06 11:05:54  host: 109.231.1.20.koba.pl

    Oczywiście dodam, że w sklepach telewizory są ustawione w tryb demo gdzie wszystko jest podbijane na maksa, kolory, kontrast itp. Gdyby ten Samsung był na prawdę najlepszy to ok, super, ale właśnie problem w tym, że konkurencja często ma lepszy sprzęt ale ludzie nie wiedzą tak na prawdę co to jest dobra jakość obrazu bo nikt im nie pokazał różnicy. Ja osobiście byłem w szoku jak zobaczyłem dobrze skalibrowane telewizory obok siebie. Z resztą poczytaj sobie http://blog.skalibrujtv.pl/category/producenci/samusung/

  • 0

    21. ~Breen  2012-07-06 11:08:57  host: 109.231.1.20.koba.pl

    "Jest wyjątkowo zły fabrycznie i przyzwoity po kalibracji. Niestety model ten cierpi na znaczną nierównomierność podświetlenia, przez co obraz potrafi się różnić i to znacznie w różnych punktach matrycy." To o najwyższym modelu Samsunga.. TV kosztuje 6 tys... i jest niby najlepszy? Kpina! Temat trochę rozmyłem bo przecież jest o telefonach. Podejrzewam, że w tym przypadku logika zakupowa działa podobnie, kupujcie Samsungi bo "podobno" są najlepsze..

  • 0

    22.  2012-07-06 11:34:53

    @Breen jak ktoś kupił telewizor i mu pasuje to co ci do tego? klient jest zadowolony z produktu, a to że tobie nie pasuje czemu miało by go to obchodzić? co do kalibracji, każdy ustawia sobie telewizor wd własnych potrzeb, "naturalne" kolory ustawione przez "specjalistę" nie zawsze są najlepsze :] jedni lubią mocne kolory, inni jaśniejsze a inni podbity kontrast. Klient zawsze może oddać TV gdy mu w domu jakość nie pasuje...

  • 0

    23.  2012-07-06 11:59:11

    @8 Ale dlaczego lidera na rynku do Apple porównujesz jak tu temat o Samsungu czyli liderze właśnie?

  • 0

    24. ~  2012-07-06 12:19:59  host: mail.mixelectronics.pl

    tv mam sharpa telefon s iii i ipada 2 chwale sie

  • 0

    25. ~Johny11  2012-07-07 01:56:14  host: 94.42.251.19

    A ja mam starą (już ma te 4 lata) plazme Panasonic VIERA i myślę, że lepszych nie ma. Przynajmniej w porównaniu do samsungów nie jest z tandetnego plastiku błyszczącego się. Przepraszam, ale na oponach się nie znam, więc nie powiem nic.

  • 0

    26. ~Johny11  2012-07-07 02:07:26  host: 94.42.251.19

    @Breen, najlepsze, nie najlepsze, ale np. Note dał w jakiejś mierze przetasowanie na rynku, jeden producent, dużo modeli do wyboru. Producent ten na rynku zachowuje sie inaczej niż Apple, wręcz antagonistycznie. Kto co lubi. Ludzie marudzą na plastik... mogli wybrać Wave3 który zły nie jest a z metalu, zamiast s2 s3 s+. Każdy wybiera to co lubi, albo to co może (PLAY). Wolny rynek :)

  • 0

    27.  2012-07-07 22:54:45

    #8 Lidera i potentata czego? Bez względu na twoje preferencje, to takie określenia bardziej przysługują Samsungowi..

  • 0

    28.  2012-07-08 00:13:54

    @27 lidera zysków netto.

  • 0

    29. ~adam  2012-07-09 09:16:42  host: 178-37-16-75.adsl.inetia.pl

    @9 - kolego, jaki Sony, sony nie robi matryc, więc to pewnie i tak był ten przez ciebie znienawidzony Samsung ( sony lubi kupic matryce tanio, dodać swoje logo i sprzedać drogo).... powodzenia w profesjonalnej wiedzy... Najwyższy model Samsunga ? który bo wg mnie nie ma go u nas w sprzedaży... jak mówię, powodzenia...

  • 0

    30. ~Peter  2012-07-09 09:51:46  host: 81.219.84.18

    @28 maniak apple? Amerykanizujesz sie? Tak sie sklada ze w Polsce i w UE samsung ma zdecydowanie wiecej klientow niz apple. A ty lubisz sie czyms wyroznic po prostu applefan, taka amerykanka jest zalosna:P Zacznij sie lepiej dziewczynami interesowac zanim nie bedzie za pozno.

  • 0

    31.  2012-07-09 10:02:19

    @30 nie maniak, ale fan. Widac zes tu nowy jest...

  • 0

    32. ~Peter  2012-07-09 10:14:18  host: 81.219.84.18

    fanbloga zaloz:)

  • 0

    33. ~Peter  2012-07-09 10:16:25  host: 81.219.84.18

    a i takie pytanie fanboy co masz z firmy apple za sprzet?

  • 0

    34. ~Janes  2012-07-09 10:36:27  host: user-46-112-203-36.play-internet.pl

    Chyba musiało by mnie pogiąć aby kupić telefon za 2500zł z ekranem pen tile gdzie ostrośc jest bardzo kiepska i baterią trzymająca pół dnia

  • 0

    35. ~me  2012-07-10 08:52:01  host: 89-74-188-105.dynamic.chello.pl

    Widziales tego "pen tile" o slabej ostrosci i korzystales z tej kiepskiej pol dniowej baterii? Alo inaczej - wskaz mi smartphone'a ktorego potrzeuje do pracy w ktorym bateria wytrzyma mi (nie Tobie) dluzej - gwarantuje iz Ci sie nie uda. Najwieksza zaleta SIII jest to, iz telefon sam w sobie jest poreczny, wbrew temu co moze sugerowac przekatna.

  • 0

    36. ~gregorjus  2012-07-25 16:29:45  host: 77-254-166-236.adsl.inetia.pl

    @35 poręczny?? Jak ktoś ma dłoń goryla i kieszenie powiększone to może i owszem.

Dodaj swoją opinię