Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung tłumaczy dlaczego blokował asystenta S-Voice

Samsung tłumaczy dlaczego blokował asystenta S-Voice

Q! 23 Maja 2012 10:57

0 0

Samsung oficjalnie przyznał, że blokował asystenta S-Voice dla urządzeń obcych, innych niż model Galaxy S III - informuje serwis The Verge. Poinformował również dlaczego to zrobił.

Przypomnijmy, że cały czas trwają przepychanki pomiędzy programistami z XDA Developers, a Samsungiem. Najpierw ci pierwsi udostępnili w sieci plik, który pozwalał na instalację asystenta praktycznie na dowolnym urządzeniu z systemem Android 4.0. Chwilę później Samsung zablokował możliwość korzystania z niego na obcych urządzeniach, jednak programiści z forum XDA Developers poradzili sobie także z tym.

Teraz jednak Samsung tłumaczy się ze swojej decyzji. Jak możemy przeczytać w serwisie The Verge, Samsung zablokował dostęp do usługi, gdyż dostępny w sieci plik pozwalał na korzystanie z niej w wersji testowej. A ponieważ firma nie chce aby użytkownicy oceniali jej możliwości na podstawie takiej wersji, dostęp do niej został zablokowany.




Jednocześnie Samsung zapewnia, że wraz z premierą modelu Galaxy S III, która będzie miała miejsce w Polsce 29. maja, jego użytkownicy będą mogli korzystać już z pełnej wersji usługi.

Czy usługa trafi również do innych smartfonów z systemem Android? Znając programistów z forum XDA można być prawie pewnym, że tak właśnie się stanie. Pozostaje pytanie czy Samsung zrobi coś, aby temu zapobiec?

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~BartekGib  2012-05-23 11:04:47  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    Ta plee plee plee ..... Takie sobie wytłumaczenie :)

  • 0

    2. ~BartekGib  2012-05-23 11:06:21  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    I na pewno jeżeli dzisiaj mamy wersję testową to wersja finalna na 29 maj po paru dniach pracy przy niej będzie bez błędów. Nie wierzę!

  • 0

    3. ~Sky  2012-05-23 11:13:34  host: mail3.ingbank.pl

    BartekGib - nie wiadomo czy ta wersja testowa ma tydzień czy pochodzi np z lutego tego roku (od tego czasu wiele zmian mogło zajść). Tak poza tym - nic mnie w tej usłudze nie kręci.

  • 0

    4. ~applefan  2012-05-23 11:18:41  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    ale pokrętne wyjaśnienie faktu, że chcą za pomocą czegoś upchać ten nowy fon... żenada

  • 0

    5.  2012-05-23 11:35:00

    Zwykła ściema piarowców z Samsunga.

  • 0

    6. ~RobertX  2012-05-23 11:42:13  host: 83.1.243.180

    Nawet jesli to co z tego?? To jest ich aplikacja i maja prawo decydowac o tym gdzie moze byc instalowana. Poza tym czy ktos z tego bedzie korzystal. Troche zabawy jak z Siri i wszyscy zapomna...

  • 0

    7.  2012-05-23 11:54:32

    6# nie do końca - pomyśl - kupujesz samochód , a producent decyduje ,gdzie możesz nim pojechać ,i co ?? podobałoby ci się ??

  • 0

    8. ~RobertX  2012-05-23 11:59:43  host: 83.1.243.180

    O czym ty mowisz??? - kupujesz SGS3 i rob sobie co chcesz z ta aplikacja. Samsung nie mowi co masz z nia robic!!!

  • 0

    9.  2012-05-23 12:25:51

    @7 Ja bym powiedział inaczej, producent samochodu wymyśla kwadratowe koło i nie chce żeby w innych markach można było zakładać. Ma takie prawo? Ma!

  • 0

    10. ~applefan  2012-05-23 12:37:00  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    coś podobnego :) Jak Apple coś takiego robi to jest najgorszą zniewalającą ludzi firmą na świecie. Jak coś takiego robi Samsung to ma do tego prawo i jeszcze jest to chwalone :) Extra

  • 0

    11.  2012-05-23 12:42:56

    Ja wcale tego nie chwalę, stwierdzam tylko że jeśli np ja napiszę program i chcę żeby działał tylko na danym modelu bo taki mi się przyśnił to chyba mogę to zrobić? Przecie nikogo do niczego nie zmuszam. A czy to etyczne itd. to już inna kwestia.

  • 0

    12. ~BartekGi  2012-05-23 12:59:57  host: public-gprs71603.centertel.pl

    Do czasu dopóki nie będzie możliwości korzystania z j polskiego - aplikacja nad wyraz niekomfortowa. Miałem okazje korzystać z Siri i szczerze mówiąc - mnie to nie porywa. Noooo - może do samochodu ale generalnie mi osobiście narazie jest do zbędne. I zbędne będzie pewnie jeszcze przez jakiś dłuższy czas, bo wątpię żeby na pretce skupiali się nad aktualizacja z j polskim ....

  • 0

    13.  2012-05-23 13:11:42

    #12: ale Siri tez nie dziala w naszym rodzimym jezyku, prawda czy sie myle? IMHO obydwie aplikacje i tak sa bajerem, no ale rozumiem, ze ktos moze myslec inaczej ;)

  • -3

    14. ~  2012-05-23 13:40:29  host: z27-16.opera-mini.net

    Proponuje redaktorom tego serwisu popracowanie nad jakoscia tlumaczen albo zatrudnienie kogos, kto bedzie Wam te tlumaczenia poprawial. Przeciez dobrze wiecie i mozna to tez wyczytac z dalszej czesci tekstu, ze ta usluga jest dalej blokowana przez Samsunga, wiec uzycie w tytule i pierwszym akapicie formy ,,blokowal'' jest powaznym bledem logicznym i wprowadza w blad.

  • 0

    15. ~kris  2012-05-23 14:28:12  host: 194.165.48.90

    applefan to taka wersja Lestka z komorkomanii. Nie wie co pisać, ale pisze zawzięcie.

  • 0

    17. ~ja  2012-05-23 19:03:47  host: 89-76-104-118.dynamic.chello.pl

    *16 komproNitowac moze kopruchowac albo komprosrubkowac...rzucasz sie a sam nie potrafisz napisac jednego slowa... zal

  • 0

    18. ~Q  2012-05-24 16:59:17  host: static-223-197.is.net.pl

    @7 tak maja wszyscy uzytkownicy iPhonow :) producent decyduje, co mozesz a czego nie mozesz. Ciekawe kiedy wprowadza aplikacje blokujaca mozliwosc robienia nagran/zdjec w trakcie koncertow.. Z tego co wiem, bedziesz mogl pstrykac foty jak za to zaplacisz! Co za lipa:) w sam raz dla AplleFana

Dodaj swoją opinię