Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung też zapłaci Microsoftowi za urządzenia z Androidem

Samsung też zapłaci Microsoftowi za urządzenia z Androidem

Q! 28 Września 2011 19:21

0 0

Samsung będzie przekazywać Microsoftowi opłaty licencyjne z tytułu wykorzystywanych w Androidzie patentów należących do tego drugiego. Umowa dotyczy zarówno telefonów, jak i tabletów z systemem Google Android.



Bliższe szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że opłaty licencyjne będą niższe od tych, które początkowo żądał Microsoft. Tym samym warunki, których spodziewał się Samsung, zostały osiągnięte.




W zamian za to koreańska firma aktywnie włączy się zarówno w produkcję, jak i promocję telefonów pracujących pod kontrolą nowej wersji systemu Windows Phone 7.

Podpisane porozumienie jest kolejnym już, w którym Microsoft będzie czerpać przychody z tytułu własności intelektualnych zawartych w systemie Android. Wcześniej podobną umowę podpisał m.in. HTC. W tej grupie znajdują się również inni producenci sprzętu z Androidem, tacy jak Acer, General Dynamics Itronix, Onkyo, Velocity Micro, ViewSonic oraz Wistron.

Źródło tekstu: technet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~xad  2011-09-28 19:34:38  host: user-46-112-222-225.play-internet.pl

    Tylko Motorola się nie przestraszyła MS i nie płaci opłat.

  • -1

    2. ~  2011-09-28 19:42:18  host: host-89-229-133-232.chelm.mm.pl

    No niestety. Największa pijawa świata znowu się nachapie... Na pochybel z mikromiękkim. A Gates to jeszcze żyje? Czy ta machina leci własnym rozpędem?

  • 2

    3. ~Ktuś  2011-09-28 20:02:39  host: 212.160.172.70

    Ale i tak wychodzą nowe urządzenia z Androidem. Czyli nawet z pijawą na plecach system Google'a sobie radzi.

  • -2

    5. ~Volan  2011-09-28 20:33:51  host: 87-205-142-156.adsl.inetia.pl

    @ 4 Święte słowa.

  • 0

    6. ~x  2011-09-28 20:55:31  host: user-46-112-89-7.play-internet.pl

    No ta, bo jakby te firmy były na odwrotnej pozycji to by samsung kasy nie brał :) koń by się uśmiał.

  • 1

    7. ~Ktuś  2011-09-28 20:57:03  host: 212.160.172.70

    Idiotą nazwałbym raczej autorów komentarzy 4 i 5. Dlaczego? Bo to idiota najchętniej nazwie drugiego człowieka idiotą.

  • -2

    8. ~Artus  2011-09-28 21:35:56  host: d146-18.icpnet.pl

    @7. Pewnie użytkownicy iphona.

  • 1

    9. ~Ja  2011-09-28 22:47:32  host: 078088216158.kielce.vectranet.pl

    7,8 akurat używałem szajsungów, sony ericssonów i obecnie korzystam z Nokii N8. Jak narazie symbian jest najbardziej user friendly systemem z jakim sie spotkałem. Iphona nawet nie tykam bo to już sprzęt dla debili i lanserów. Nic nie ma a kosztuje jak jakiś najnowszy sprzęt od NASA. I żeby nie było, że tylko wyzywam użytkowników androida od idiotów popre teze argumentem. Jak widać kilka osób uważa, że MS jest pasożytem na ich ukochanym systemie. Otóż nie jest! Skoro android wykorzystuje patenty MS to musi za to zapłacić albo nie może z nich korzystać (chyba żeby MS sie na to zgodził ale to jest biznes). Także tylko idiota może nazwać MS pasożytem :)

  • 0

    10.  2011-09-29 00:43:38

    @9: cóż, Twój wywód byłby słuszny gdyby nie mały detal: zarówno MS jak i "Sadownicy" nadużywają prawa patentowego, patentują zaokrąglone krawędzie urządzenia albo podwójne kliknięcie, itp. oczywistości, na które nigdy patentów nie powinni uzyskać. Po czym bywa że z tytułu właśnie takich patentów ścigają konkurencje. A w takiej sytuacji trudno się dziwić gdy ktoś uważa wspomniane korporacje za pijawki. Tak wiec nazywanie idiotą kogoś nazywającego pasożytem nagannie zachowującą się korporacje jest hm.. delikatnie pisząc nietrafione..

  • -1

    11. ~Olek  2011-09-29 00:54:36  host: 89-78-112-124.dynamic.chello.pl

    @11 Jest akurat dokładnie odwrotnie. Od lat Apple jest mniej więcej co tydzień pozywane za wszystko możliwe, a jak ktoś ordynarnie kopiuje ich sprzęt łącznie z zasilaczem, pudełkiem to podnosi się krzyk jakie to Apple jest niedobre. Naprawdę za dużo wiadomościami na ten temat to nie grzeszycie.

  • 1

    12.  2011-09-29 01:09:00

    @11: w Twojej ocenie odwrotnie! zaś w mojej wprost przeciwnie w stosunku do tego co Ty uważasz! Faktycznie Apple jest pozywane (ostatnio regularnie), ale zdaniem wielu (do którego tylko się przyłączam) jest to skutek tego, że samo Apple rozpętało wojnę na patenty, by w ten sposób blokować najgroźniejszą dla nich konkurencje w postaci Samsunga czy HTC..

  • 0

    13.  2011-09-29 01:55:12

    @11,12 a że patentowa wojna to broń obusieczna to i Apple się oberwało od Nokii ;-) MS jako producent oprogramowania ma wielki dział badawczy i wielkie ilości patentów co dziwić nie może w końcu wydali na badania teraz chcą odzyskać troszkę kasy mnie to nie dziwi.Polityka MS sprawi że niedługo będzie dysponować pokaźnym portfolio telefonów z WP.

  • 0

    14. ~  2011-09-29 09:26:00  host: z47-10.opera-mini.net

    @4,5 - nędzny symbianowcu! Jakim prawem mnie I dość sporą grupe userow androida śmiesz nazywać idiotami?! Jak dla mnie to Ty swoim wpisem udowodniłeś ze nim jesteś. Nie wychylaj się zza ekranu swojej nokii jeśli masz pisać takie bluzgi bezpodstawne.

  • 0

    15. ~jaax  2011-09-29 10:32:33  host: aazi124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A Ja wam powiem tak- Niech micrsoft wsadzi sobie w d... te pieniądze i swoje windowsy. Dla mnie era windy skończyła się na xp, teraz nadszedł czas linuxa(androida) i nawet zachłanny Gates ze swoim całym kabaretem tego nie zmieni.

  • -2

    16.  2011-09-29 11:38:34

    Moim zdaniem, za instalację Androida w telefonach powinna być pobierana opłata od "idiotyzmu społecznego" w wysokości przynajmniej 50$. Android to system dla dzieci i idiotów i nic tego nie zmieni. Korzystałem przez krótki okres z SGSII i HTC Desire i tak zepsutego systemu nie widziałem nigdy wcześniej.

  • 3

    17.  2011-09-29 12:07:02

    @divhashmorex..... korzystałeś przez krótki okres więc podejrzewam że nie odkryłes wszstkich mozliwosci systemu... tragedią jest to jak łatwo oceniasz użytkowników androida.... a może Cie to przerosło ?! za duzo funkcji, kolorów, odnosników.... może nie dajesz sobie rady z tak zaawansowanym urządzeniem i dlatego używasz jakies prostej nokii (strzelam) ?? a przez to może sam jesteś idiotą(patrz wikipedia) ?!

  • 0

    18. ~MST  2011-09-29 15:56:53  host: 98-89.ipartner.com.pl

    Ale tu troli symbianowych :)

Dodaj swoją opinię