Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung szykuje wielki tablet z ekranem WQXGA

Samsung szykuje wielki tablet z ekranem WQXGA

LuiN 1 Sierpnia 2012 12:07

0 0

samsung p10Witryna The Verge dotarła do informacji na temat planów Samsunga w kwestii rozwoju oferty tabletów. Koreański gigant chce dogonić dokładnością ekranu trzecią generację iPadów Apple'a.

Na liście planowanych urządzeń znalazł się tablet LTE z ekranem o przekątnej 11,8 cala, którego rozdzielczość wynosi aż 2560 x 1600 pikseli (WQXGA). Dość powiedzieć, że monitory komputerowe z tą rozdzielczością ekranu wciąż kosztują majątek i stanowią zdecydowaną mniejszość na rynku.

Tablet o roboczej nazwie P10 zaoferuje więc gęstość upakowania pikseli na poziomie 256 ppi (nowy iPad ok. 264 ppi), a jego premiera planowana jest jeszcze na ten rok.




Jakby tego było mało, etnews dotarła do materiałów na temat ekranów Super AMOLED HD, które wkrótce mają zdominować ofertę topowych konstrukcji Samsunga. W ich przypadku upakowanie pikseli sięga 350 ppi, jest więc wyższe niż w iPhone'ie 4S (326 dpi). Tak dużą dokładność udało się uzyskać dzięki technologii FMM (z ang. Fine Metal Mask).

Źródło tekstu: The Verge, etnews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2012-08-01 12:44:52

    I nasuwa się pytanie: PO CO??? Nie do dojrzenia gołym okiem, chyba tylko dla laboratoryjnych onanistów śledzących ekrany mikroskopem. To tylko niepotrzebnie winduje ceny. Po jakiego grzyba mi ekran WQXGA na tablecie, którego używam do grania na kiblu albo przeglądania www w wyrze przed zaśnięciem?

  • 1

    2. ~demon  2012-08-01 12:47:30  host: ip-37-209-131-184.free.aero2.net.pl

    1@ myslalem ze tylko ja gram na kiblu

  • 1

    3.  2012-08-01 12:54:45

    Gdzieś czytałem badania, że granie na klopie to trzecia w kolejności aktywności usługa na tabletach, po www i fejs-zbuku :)

  • -2

    4. ~Bandyto3xx  2012-08-01 12:59:21  host: host-89-230-123-120.sepolnokrajenskie.mm.pl

    wszystko po to, żeby bardziej muliło :P A strony internetowy, aż takich rozdzielczości nie mają - co da taka rozdzielczość jak będziemy zoomować ? Idiotyzm

  • 2

    5. ~a_lex  2012-08-01 13:16:37  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Ostatnio w MediaMarkcie patrzę sobie na telefony - jakieś LG, Samsung i coś jeszcze, później Nokia 808 - o zgrabna i nieduża; a później leży jakiś mały telefonik ... Przyglądam się a to SE Arc S! Mam to w domu jako tablet bo dla mnie do noszenia toto jest za duże. A jednak wyglądała na małą przy tych innych - jakie te najnowsze telefony to są wielkie krowy!

  • 1

    6. ~  2012-08-01 13:16:46  host: 81.219.84.18

    @3 a nie pierwsza? ;)

  • 2

    7. ~klimass  2012-08-01 15:30:14  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Po co po co, Gates też pytał po co tyle pamięci, ja pytałem kiedyś po co te filmy HD jak mam monitor 15" 1024x768 i mi się tną i wychodzą poza ekran... Świat się zmienia, technologia idzie do przodu, na prawdę chcielibyście, żeby nikt nie wprowadzał nic nowego? Dzięki temu takie sknery mogą sobie kupić dobry stary model w niskiej cenie :)

  • 2

    8. ~  2012-08-01 15:30:34  host: 80.54.47.128

    @1,2 hahaha, czytam Was wlasnie siedzac w ubikacji;)

  • 1

    9.  2012-08-01 15:44:22

    @7 chodzi o to, że jak postawie przed tobą 2 ekrany jeden z 300ppi a drugi z 400ppi to nie zobaczysz ANI JEDNEJ RÓŻNICY, bo ludzkie oko po 300ppi już nie odróżni gęstości nawet gdybyś gały do ekranu przykleił. Niech się lepiej skupią nad ogólną jakością tych ekranów: kontami widzenia, jasnością czy odświeżaniem. Bo po co pracować nad czymś co nic nie zmieni bo ludzki wzrok po prostu z tego nie skorzysta.

  • 3

    10. ~klimass  2012-08-01 16:01:35  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    @9 - zgodzę się, że może jest tu jakiś wyścig tak jak kiedyś u producentów aparatów z megapikselami, OK. Ja jednak myślę, że bardziej komfortowo się ogląda obraz z większą ilością ppi, nawet jak oko niby tego nie widzi, ogólne wrażenie może być lepsze. To tak jak z hercami odświeżania obrazu w starych monitorach i TV, oku niby wystarczyło 60Hz dla płynnego obrazu, ale wzrok się męczył strasznie. Niby 100Hz było już OK, ale 120Hz czy nawet 200Hz nie było niczym złym, oko się mniej męczyło, tyle.

  • 0

    11.  2012-08-01 18:54:12

    @10 nie może być bardziej komfortowo bo twój wzrok nie da rady zobaczyć takiej gęstości, po prostu ci liczby do głowy wchodzą ("a bo więcej to pewnie lepsze...") jeśli wrażenie robi lepsze to z powodu lepszego ekranu(kolory, jasność, konty) porównanie z odświeżaniem jest trochę nie trafione bo akurat tu więcej znaczy lepiej ale i tak po przekroczeniu granicy(chyba) 300Hz już nie odczujesz żadnej różnicy(a wręcz będzie ci ona przeszkadzać, np hobbit jest kręcony w 48fps i ci którzy oglądali pierwsze sceny mówili że wygląda dziwnie a wręcz nienaturalnie). A jeśli chodzi o męczenie się wzroku to niestety sprawa jest bardziej skomplikowana. Wiele czynników na to wpływa, zaczynając od wcześniejszego "napromieniowania się" od innych telewizorów czy komputerów(bo wzrok ciągle się męczy, i nawet przerwy tu dużo nie dadzą, one działają tylko chwilowo), od miejsca z którego oglądamy aż do jasności i ogólnej jakości ekranu. A co do walki na megapixele to się w połowie zgodzę, w takich wojnach powstało wiele pomysłów i rozwiązań które dla użytkownika okazały się dobre, bo jak się mówi, największe odkrycia pochodzą z czasów wojny :D

  • 0

    12.  2012-08-02 00:22:10

    10. ~klimass 2 w przypadku mitorów to było 85Hz przy 75 mozna było krótkp patrzyć przy 60 chwile. Ale 100Hz było lepsze i to zawsze miałem ustawione.

  • 0

    13.  2012-08-02 00:24:05

    Filmiki 50 fps to jest OK. Jak oglądam UFC to jednak te 24 czy 30fps to cienizna przy 50fps.

  • 0

    14. ~  2012-08-02 12:45:47  host: z28-03.opera-mini.net

    @1,2,3 przez was dostałem głupawki :-)

  • 0

    15. ~  2012-08-02 12:54:22  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    1, 2, 3, też śmiech mnie ogarnął. Kiedyś czytało się książki na klopie, teraz niech będzie bardziej nowocześnie. Miłego srania.

Dodaj swoją opinię