Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung stał się największym na świecie producentem smartfonów

Samsung stał się największym na świecie producentem smartfonów

LuiN 4 Listopada 2011 20:56

0 0

W III kwartale Samsung stał się największym na świecie producentem smartfonów - spychając Apple na drugie miejsce zestawienia - donosi IDC.

Zdaniem IDC w III kwartale Samsung zgarnął dla siebie 20% rynku smartfonów - w analogicznym okresie 2010 roku miał tylko (albo i aż) 8,8% rynku. Z kolei udział Apple'a w rynku spadł o dwa punkty procentowe - z 17% do 15 %.

O ponad połowę spadły udziały Nokii - jej smartfony stanowiły w III kwartale 14% puli wszystkich sprzedanych na świecie smartfonów.




Za sukcesem Samsunga stoją przede wszystkim konstrukcje z system operacyjnym Android - szczególnie Samsung I9100 Galaxy S II. Po raz pierwszy w zestawieniu znalazł się tajwański koncern HTC - wskakując od razu na czwartą lokatę z 11% rynku (7,1% rok wcześniej).

Zestawienie Top5 zamyka kanadyjski RIM. Producent BlackBerry miał w III kwartale 10% udziału w rynku (spadek z 15%).

Producent Dostawy
3Q2011 (mln)
Udział
3Q2011
Dostawy
3Q2010 (mln)
Udział
3Q2010
Zmiana
rok-do-roku
Samsung 23,6 20,0% 7,3 8,8% 223,3%
Apple 17,1 14,5% 14,1 17,0% 21,3%
Nokia 16,8 14,2% 26,5 32,0% -36,6%
HTC 12,7 10,8% 5,9 7,1% 115,3%
RIM 11,8 10,0% 12,4 15,0% -4,8%
Inni 36,1 30,6% 16,6 20,0% 117,5%
Razem 118,1 100% 82,8 100% 42,6%

Źródło tekstu: IDC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    4.  2011-11-04 21:56:19

    Myslę, że gdyby THC poprawiło jakość wideo zdjęć i baterie to byliby za Samsungiem

  • 3

    5. ~mosiek  2011-11-04 22:06:35  host: 89-72-234-8.dynamic.chello.pl

    nokia w smartfonach?? Coś się komuś pomyliło... ;)

  • 1

    6. ~  2011-11-04 22:08:45  host: 178.73.49.129

    Sprawa jest prosta. Sprzedaje się to na czym ma się najlepszą kasę. To oczywiście nie oznacza, że jest to najlepsze. Tyle w temacie.

  • 0

    7. ~Volan  2011-11-04 22:18:42  host: 87-205-133-242.adsl.inetia.pl

    Google zakręci kurek na OS i Koreańczycy mogą iść do domu. Smutna prawda. Naród kopiujący i naśladujący. Zero inwencji.

  • 0

    8. ~xTRA  2011-11-04 22:58:46  host: 25.v47.interkam.pl

    @7 Jak Google miałby przykręcić kurek na OS, skoro Android jest open-source? Chyba, że miałeś na myśli Market, przeglądarkę itd.

  • -1

    9.  2011-11-05 00:02:59

    Nie ma komentarza pani Magdy, nie ma newsa :(

  • 0

    10.  2011-11-05 01:44:09

    nokia przyjela odpowiednia dla niej pozycje. chociaz jestem sympatykiem symbiana, jednak dzialania nokii jak na razie zniechecily do zakupu ich smartphone'ow. Bo co kupisz- symbiana, ktory pomimo ze dobry, to i tak zostal porzucony? meego porzucone przed wydaniem n9? dopiero teraz wp7 moze podratowac nokie, choc 1 miejsca juz nie odzyska. czasy s60v1, v2 i v3 niestety bezpowrotnie minely

  • 0

    11. ~orpeuneV  2011-11-05 01:47:37  host: user-31-175-207-173.play-internet.pl

    @6 Nie jestem pewien do czego pijesz? Liczy się całokształt marketingu. Dają - bierzesz, nie dają-idziesz, gdzie dają. A tak poważnie, to musi być coś ekstra, żeby zaistnieć na rynku. I tak jest. Nie zgadzam się, że proponowane rozwiązania nie są najlepsze. Działaj tak szybko jak to możliwe i bądź na czasie;)

  • -1

    13.  2011-11-05 08:10:45

    @14 tak, tak to spisek międzynarodowej masonerii...

  • 0

    14. ~  2011-11-05 08:37:02  host: 178.73.49.129

    11. Ktoś to nazywa marketing, a ktoś oszustwo. Kwestia indywidualnego pojęcia wartości. Jako były sprzedawca agd miałem zawsze polecać samsunga i nie dlatego, że był najlepszy. Po prostu była na nim najwyższa marża. Druga sprawa to prywatne firmy przygotowują jakieś statystyki prywatnych firm. Robią to za darmo? Oczywiście nie. I dlatego nie należy w to wierzyć, bo to cześć marketingu.

  • 0

    15. ~Breen  2011-11-05 09:11:31  host: 109.231.50.162.koba.pl

    A mi się nie podoba dominacja Samsunga.. Samsung jest wszędzie, telewizory nr 1, telefony nr 1, agd też najlepiej się sprzedaje, foto-video.. jeszcze nie ale kto wie co będzie za kilka lat. Pół biedy jeśli wygrywa jakością, ale często kosi konkurencje tylko ceną. Kamery Samsunga to złom w porównaniu do kamer Sony czy Panasonic'a ale klienci chcą mieć mercedesa w cenie poloneza i kupują ten złom. Firmy japońskie dostają po tyłku nie dlatego, że robią gorszy sprzęt ale dlatego, że ciężko konkurować z koreańskimi firmami ceną. Kurs koreańskiej waluty podobno jest "ustawiony" a kurs japońskiego yena bardzo wysoki przez co Koreańczycy moga sobie pozwolić na tańszy sprzęt wykaszając konkurencję. Oczywiście w dużej mierze sprzęt jest teraz produkowany w Chinach i innych krajach azjatyckich, jednak najważniejsze podzespoły, wysokie modele jak i cały dział badań i rozwoju mieści się w Japonii. Wiem, że dla klienta to nie ma znaczenia bo chce kupić tanio i dobrze, ale trzeba wiedzieć, jakie są przyczyny obecnej sytuacji na rynku.

  • 0

    16. ~Mucus  2011-11-05 10:28:29  host: cpc2-live4-0-0-cust1600.know.cable.virginmedia.com

    I tak Apple najlepszy... Moze z dwoma na rynku Iphonami a Samsung z 20 sluchawkami...

  • 0

    17.  2011-11-05 11:29:06

    apple to produkt dla snobow dajacych sie omamic rzekomą "wizją" de facto zamknietej i ograniczonej sekty zwolennikow firmy. Zaden produkt nie jest tak sztywny i ograniczony do swoich tylko jedynie slusznych zasobow (App store czy itunes)- ten produkt wymaga rzeszy wiernych entuzjastow a nie otwartych na inwencje i innosc ludzi. Zycze Samsungowi sukcesow - zarowno system, zasoby i dostep powinien byc nieograniczony, mam nadzieje ze sekta apple i iphona podzieli szybko los macow.

  • 0

    18. ~zenek  2011-11-05 12:04:09  host: 231.162.91.79.rev.sfr.net

    @17 a ja życzę Tobie , żeby Twoje życzenie się spełniło !!!! :)

  • 0

    19. ~Edi  2011-11-05 12:54:19  host: nattr.pikonet.pl

    Wyniki za cały rok są zupełnie inne.

  • 0

    20. ~as23  2011-11-05 12:54:47  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    Ja korzystam z iphona ale w mojej sieci przedluzylem umowę bo namowiono mnie na samsunga i powiem tyle nigdy w zyciu zadnego szajsunga na iphonie jednak korzystanie jest wygodniejsze przede wszystkim nic sie nie zawiesza a i telefon jest solidny spadl mi juz 3 razy i ani ryski. Mam bardzo duzy wybor aplikacji na appstore doladowuje konto kartami do itunesa ktore kupuje na allegro jestem b.zadowolony

  • 0

    21.  2011-11-05 13:18:26

    @16, @17: w 3Q nie jest wliczony iPhone 4S, bo go nie było. Spokojnie w 4Q Apple wróci na 1 miejsce.

  • 0

    22. ~Mucus  2011-11-05 19:00:53  host: cpc2-live4-0-0-cust1600.know.cable.virginmedia.com

    Nie rzucaj sie na iphona bo Cie na niego nie stac... Przykre

  • 0

    23. ~bezed  2011-11-05 22:50:47  host: 92-63-34-230.ip.mgk.pl

    pomyśl o 2 modelach iphone i dziesiątkach modeli samsungów. Podzielcie tabelkę na modele.

  • 0

    24. ~Marcin  2011-11-07 18:31:22  host: acbr82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mosiek Ty naprawdę chyba jesteś mosiek jak zadajesz takie głupie pytania Symbian jaki jest to jest ale to właśnie on był pierwszym prawdziwym OSem w telefonach komórkowych i nadal ma najwięcej narzędzi biurowych Ale dla Ciebie widocznie smartfon to zabawka do upchania tysiąca gier więc sie nie dziwię

Dodaj swoją opinię