Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung sponsorem igrzysk w Turynie

Samsung sponsorem igrzysk w Turynie

WitekT 6 Maja 2005 14:55

0 0

Koncern Samsung jest Partnerem Olimpijskim Zimowych Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006, partnerem prezentującym Sztafety Olimpijskiej oraz Oficjalnym Dostawcą Sprzętu AGD.

Turyn 2006 będzie już trzecią olimpiadą rozgrywaną we Włoszech, po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Cortina d’Ampezzo 1956 i Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rzym 1960. Zaangażowanie firmy Samsung wynika z przekonania, że olimpiada jest największym globalnym świętem sportu, którym pasjonują się ludzie ze wszystkich krajów.

Jako Partner Olimpijski, Samsung przygotowuje programy, dzięki którym kibice będą mogli z bliska śledzić Igrzyska i emocjonować się rywalizacją zawodników i reprezentacji. Firma Samsung przygotowała szereg kampanii reklamowych, które będą prowadzone zarówno bezpośrednio przed, jak i w trakcie Olimpiady Turyn 2006.

SZTAFETA OLIMPIJSKA – TURYN 2006

Samsung już po raz kolejny zaangażuje się w organizację Sztafety Olimpijskiej ze zniczem, podtrzymując atmosferę oczekiwania w miesiącach dzielących nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Sztafeta rozpocznie się w Rzymie 8. grudnia 2005 roku. Trasa będzie prowadzić przez wszystkie regiony i większe miasta Włoch i zakończy się zapaleniem Znicza Olimpijskiego podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk 10. lutego 2006 roku w Turynie. Jako partner prezentujący Sztafety Olimpijskiej, Samsung ma prawo wyboru osób niosących pochodnię i godnie reprezentujących wartości olimpijskie. Dla każdej z tych osób udział w Sztafecie będzie niezwykłym przeżyciem. Firma Samsung jest dumna z uczestnictwa w tej inicjatywie i podczas trwania Sztafety będzie także organizować cykl imprez promujących Sztafetę w całych Włoszech.

W Polsce rusza wkrótce cykl konkursów w ogólnopolskich mediach mający na celu wyłonienie pięciu osób, które będą uczestniczyć w sztafecie z ogniem olimpijskim na terenie Włoch. Oficjalna prezentacja szczegółów związanych z kampanią w Polsce odbędzie się podczas specjalnej konferencji prasowej w połowie maja.

OFICJALNY DOSTAWCA SPRZĘTU AGD

Firma Samsung rozpoczęła już swoją misję sponsorowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006 jako Oficjalny Dostawca Sprzętu AGD. Samsung dostarczy organizatorom Olimpiady pełen asortyment artykułów gospodarstwa domowego do wykorzystania w czasie Igrzysk. Sprzęt zostanie oddany do użytku sportowcom i personelowi obsługującemu Olimpiadę. Dzięki tej dodatkowej akcji sponsorskiej wkład i zaangażowanie firmy Samsung w Zimowe Igrzyska Olimpijskie Turyn 2006 będą jeszcze większe, niż przy okazji poprzednich olimpiad.

OLYMPIC RENDEZVOUS @ SAMSUNG (OR@S)
Olympic Rendezvous @ Samsung (OR@S) to pawilon, w którym odbywać się będą najważniejsze imprezy dla kibiców i sportowców zorganizowane przez koncern Samsung. Multimedialne Centrum Rozrywki OR@A, zlokalizowane w centrum Turynu, będzie dla zawodników startujących w Igrzyskach oraz dla widzów miejscem odprężenia i odpoczynku. Z myślą o kibicach, w OR@S będą organizowane wystawy i imprezy, takie jak:
Wystawa Technologiczna, na której goście będą mogli obejrzeć najnowocześniejsze produkty firmy Samsung,
do dyspozycji kibiców oddana zostanie także zadaszona powierzchnia służąca za miejsce odpoczynku i relaksu oraz codziennych imprez rozrywkowych z udziałem sportowców jako gości specjalnych.

WIRELESS OLYMPIC WORKS (WOW)

Jako Oficjalny Sponsor Sprzętu Łączności Bezprzewodowej dla Igrzysk Olimpijskich Samsung wyposaży sportowców, personel obsługujący Igrzyska oraz działaczy ruchu olimpijskiego w ponad 8.000 "olimpijskich telefonów". Kluczową rolę podczas promocji sprzętu Samsung będzie pełnić następca modelu SGH-D 500 (nagroda GSM Association Award) model SGH-D600. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom w technologii bezprzewodowej firmy Samsung, kibice i sportowcy będą mogli dzielić się olimpijskimi wrażeniami z przyjaciółmi i rodzinami. Organizatorom Olimpiady w sprawnym zarządzaniu i czuwaniu nad przebiegiem Igrzysk będą pomagać nie tylko urządzenia komunikacji bezprzewodowej, ale także unikatowy i innowacyjny system informatyczny WOW (ang. Wireless Olympic Works).

AMBASADOROWIE SPORTU SAMSUNG

Samsung powoła także Ambasadorów Sportu "akredytowanych" przy Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Turyn 2006. Ambasadorowie Sportu Samsung będą uczestniczyć w imprezach organizowanych przez firmę Samsung zarówno przed, jak i w trakcie Igrzysk, reprezentować koncern i promować ducha olimpijskiego wśród fanów sportu z całego świata.

OLIMPIJSKIE PROMOCJE NA IMPREZACH TARGOWYCH

W oczekiwaniu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie firma Samsung planuje zorganizowanie serii promocji na imprezach targowych światowej rangi.

Jednym z przykładów takich działań była promocja firmy Samsung jako sponsora Igrzysk Turyn 2006 polegająca na fotografowaniu gości targów CeBIT 2005 w Hanowerze (10-16. marca 2005 r.) z maskotką Olimpiady, za pomocą telefonu Samsung z wbudowanym aparatem fotograficznym wysokiej rozdzielczości. Ponadto, gościom targów SVIAZ w Moskwie (10-14. maja 2005 r.) Samsung zaoferuje możliwość niesienia pochodni z płomieniem olimpijskim podczas jego wędrówki po Włoszech.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet