Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Solar Blue Earth wkrótce na rynku

Samsung Solar Blue Earth wkrótce na rynku

Q! 15 Października 2009 10:19

0 0

Już wkrótce Samsung wprowadzi na rynek jedną z ciekawszych w ostatnim czasie koncepcji telefonu komórkowego. Na pierwszy rzut oka nie wyróżniający się niczym model Solar Blue Earth będzie posiadać na tylnej obudowie panel słoneczny, który ma go, przynajmniej częściowo, uniezależnić od gniazdka elektrycznego.

samsung blue earth samsung blue earth

Tylną obudowę Samsunga Solar Blue Earth zajmować będzie panel słoneczny, który pozwoli na pobieranie energii bezpośrednio z promieni słonecznych. Dzięki temu możliwa będzie dłuższa praca urządzenia bez konieczności nerwowego poszukiwania źródła energii w momencie, kiedy bateria będzie na wyczerpaniu.

Telefon posiadaćma ekran dotykowy o nieznanej dotąd przekątnej i rozdzielczości. Obsługiwać ma również transmisję danych w technologii HSDPA.
W pierwszej kolejności nowy Samsung pojawi się na rynku szwedzkim oraz skandynawskim już w październiku. Na kolejnych, czyli we Francji, Niemczech, Austrii, Włoszech i Portugalii oraz "innych europejskich i azjatyckich rynkach" ma być on dostępny niedługo później.

Niestety, brak jest obecnie bliższych informacji na temat dokładnej specyfikacji telefonu. Nieznana jest również jego cena dla użytkownika końcowego.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza proekologiczna mobilna propozycja Samsunga. Wcześniej na rynku pojawił się model E1107 Crest Solar, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2009-10-15 12:07:55  host: net.piast.ds.uj.edu.pl

  Tu pełna specyfikacja: http://www.komorkomaniak.pl/19238/samsung-s7550-blue-earth-ekolo giczny-dotykowiec-wkrotce-w-sprzedazy/ Fajnie się zapowiada ten koreańczyk :)

 • 0

  2.  2009-10-15 20:28:19

  Q, wstaw ,," przed kropką.

 • 0

  3.  2009-10-15 20:33:59

  Zniknął znacznik w moim komentarzu. Chodzi mi o: ,,".

 • 0

  4. ~  2009-10-21 12:39:30  host: host-89-228-251-183.olsztyn.mm.pl

  W Hiszpanii by się sprawdził u nas niestety nie bo za mało słońca mamy w PL rocznie. Średnio 90/100 dni na rok u nich natomiast nawet 300 dni słonecznych w roku.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet