Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung SGH-P200 wchodzi do Europy

Samsung SGH-P200 wchodzi do Europy

WitekT 2 Sierpnia 2006 11:20

0 0

samsung sgh p200Samsung wprowadził na włoski rynek telefon obsługujący technologię UMA (ang. Unlicensed Mobile Access), czyli model SGH-P200.

UMA to kolejny standard technologii integrującej łączność stacjonarną i mobilną, który pozwala na płynne przełączanie telefonu pomiędzy sieciami komórkowymi i sieciami stacjonarnymi IP (hotspoty). Telefony obsługujące standard UMA gwarantują swobodę łączności głosowej i teleinformatycznej zarówno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym.

P200 może swobodnie przełączać się pomiędzy sieciami komórkowymi, takimi jak GSM, GPRS, EDGE a bezprzewodowymi sieciami LAN (WiFi), zapewniając nieprzerwaną łączność.
Telefon UMA charakteryzuje się znacznie większą mobilnością w porównaniu z dotychczas oferowanymi telefonami WiFi, których można używać tylko w hotspotach. Użytkownik telefonu UMA może na przykład korzystać z szybkiej transmisji dużych ilości danych lub z protokołu VoIP za pośrednictwem WiFi, jeżeli znajduje się w zasięgu hotspota (np. w domu czy szkole), lub przez sieć komórkową w miejscach, gdzie WiFi nie dociera.

Wkrótce telefon Samsung obsługujący standard UMA pojawi się na kolejnych rynkach europejskich.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-08-02 12:09:12

    kozak raczej, ale u nas z takim czyms to za 100lat

  • 0

    2. ~Speed  2006-08-02 13:22:12  host: byh199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko pieknie i ladnie - ale nawet jak wejdzie na polski rynek czy bedzie wykorzystany w 100% przez uzytkownika

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-240-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.