Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung SGH-P200 wchodzi do Europy

Samsung SGH-P200 wchodzi do Europy

WitekT 2 Sierpnia 2006 11:20

0 0

samsung sgh p200Samsung wprowadził na włoski rynek telefon obsługujący technologię UMA (ang. Unlicensed Mobile Access), czyli model SGH-P200.

UMA to kolejny standard technologii integrującej łączność stacjonarną i mobilną, który pozwala na płynne przełączanie telefonu pomiędzy sieciami komórkowymi i sieciami stacjonarnymi IP (hotspoty). Telefony obsługujące standard UMA gwarantują swobodę łączności głosowej i teleinformatycznej zarówno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym.

P200 może swobodnie przełączać się pomiędzy sieciami komórkowymi, takimi jak GSM, GPRS, EDGE a bezprzewodowymi sieciami LAN (WiFi), zapewniając nieprzerwaną łączność.
Telefon UMA charakteryzuje się znacznie większą mobilnością w porównaniu z dotychczas oferowanymi telefonami WiFi, których można używać tylko w hotspotach. Użytkownik telefonu UMA może na przykład korzystać z szybkiej transmisji dużych ilości danych lub z protokołu VoIP za pośrednictwem WiFi, jeżeli znajduje się w zasięgu hotspota (np. w domu czy szkole), lub przez sieć komórkową w miejscach, gdzie WiFi nie dociera.

Wkrótce telefon Samsung obsługujący standard UMA pojawi się na kolejnych rynkach europejskich.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2006-08-02 12:09:12

    kozak raczej, ale u nas z takim czyms to za 100lat

  • 0

    2. ~Speed  2006-08-02 13:22:12  host: byh199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko pieknie i ladnie - ale nawet jak wejdzie na polski rynek czy bedzie wykorzystany w 100% przez uzytkownika

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet