Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung SGH-M8800 - kolejne 8 Mpix

Samsung SGH-M8800 - kolejne 8 Mpix

LuiN 26 Września 2008 09:31

0 0

Samsung SGH-M8800 to druga już propozycja koreańskiego producenta w kategorii telefonów fotograficznych z matrycą 8 Mpix. Nowatorski interfejs TouchWiz, 3,2-calowy dotykowy ekran, odtwarzanie DivX i nagrywanie filmów w zupełnie nowej jakości - taką porcję multimediów dostaniemy w nowym telefonie Samsunga.



samsung m8800 samsung m8800 samsung m8800 samsung m8800

Pierwszym telefonem Samsunga oferującym aparat fotograficzny 8 Mpix był smartfon Samsung i8510 INNOV8. 10. listopada dołączy do niego Samsung M8800, określany pierwotnie jako Bresson, choć jego nazwa najprawdopodobniej zostanie zmieniona na Pixon.

samsung m8800 samsung m8800 samsung m8800 samsung m8800

Za 550 euro otrzymamy 3,2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości WQVGA (240 x 400 pikseli) - czyli dokładnie ten sam, który znalazł się już w Samsungu Omnia, GPS, akcelerometr, odtwarzacz DivX, radio FM z RDS-em, Bluetooth i gniazdo kart pamięci microSDHC.




Ośmiomegapikselowy aparat posiada funkcje: autofokus, wykrywania twarzy, wykrywania uśmiechu, wykrywania mrugnięcia okiem, WDR (zwiększenie zakresu dynamiki zdjęć), ASR (stabilizacja obrazu), geotagging (dodawanie do zdjęć informacji z GPS-u) oraz czułość aż do ISO 1600.

To tego potężnego pakietu dochodzi możliwość nagrywania wideo jakości VGA (640 x 480 pikseli) oraz jakości DVD (720 x 480 pikseli, czyli format NTSC) przy 30 klatkach na sekundę. Zdjęcia i wideo mogą być wysyłane z telefonu prosto do serwisu ShoZu.

Oprócz odtwarzania filmów w formacie DivX, telefon poradzi sobie z dokumentami pakietu MS Office oraz Adobe PDF. Telefon posiada funkcję rozpoznawania pisma, a do tego oferuje pełnoekranową klawiaturę QWERTY. W nowej edycji interfejsu TouchWiz znajdziemy gadżet pokazujący pogodę oraz widgety Google’a.

Telefon pracuje w czterech zakresach GSM oraz w trzech zakresach WCDMA. Jego wymiary to 107 x 54,6 x 14,9 mm, przy 110 g wagi.


Źródło tekstu: mobile.mail.ru, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~get  2008-09-26 16:01:56  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    a co powiecie na to ? http://tiny.pl/8sml - jak by lepsza omnia (większy ekran, ulepszona czułość i ulepszone widgety) ale niestety tylko w Korei na razie :/

  • 0

    17. ~p  2008-09-26 16:21:54  host: 167.202.222.228

    @get: to sprzęcior zajebongo ;)

  • 0

    18. ~  2008-09-26 19:39:04  host: public-gprs106625.centertel.pl

    Nie wstawili takiego aparatu do Omnii, bo bylaby zbyt gruba. Ten telefon ma bardzo duza matryce 8Mpix i pewnie bedzie robil zdjecia tak dobre jak Samsung i8510, czyli pierwsza komorka ktora jest lepsza od wielu cyfrowek.

  • 0

    19. ~sebatian  2008-09-26 21:57:38  host: nat-4.desire24.com

    Hej get - ta wypowiedź o jednej rzeszy była na prawdę dobra ;) Rzeczywiście bardzo dobrze, że jest taka konkurencja bo my - klienci na tym zyskujemy. Samsung ostatnio nabrał dużego rozpędu w konstruowaniu dotykowych komórek i jak dotąd całkiem nieźle sobie radzi... W sprawie tego Wi-Fi i systemu operacyjnego musimy się chyba wykazać cierpliwością. Może zwyczajnie ktoś pominął Wi-Fi podczas redagowania tego tekstu (a przynajmniej mam taką nadzieję), a i system operacyjny może jest ale ukryty pod nakładką Samsungowego softu... Skoro tak już sobie marzę to do tych 8 mpx świetnie pasowałby zoom optyczny...

  • 0

    20. ~~sebatian  2008-09-26 22:46:19  host: wawhsb-199.dial.plusgsm.pl

    trend na dotyk jest masakryczny...

  • 0

    21.  2008-09-26 23:06:10

    sebastian - niestety - WiFi brak. Dla zainteresowanych telefonem, test na Mobile-Review: http://www.mobile-review.com/review/samsung-m8800-en.shtml Polecam!

  • 0

    22. ~brenas  2008-09-27 00:36:42  host: 77.252.169.147

    jak bez ksenonowej lampy blyskowej bedzie to lipa... jak na "telefon fotograficzny" to szalu nie robi;/ juz wole nowego kc od lg

  • 0

    23. ~  2008-10-02 15:27:53  host: 2-23-bydg.tdi.tktelekom.pl

    no i co ci z tego, że masz ekran VGA (WVGA) jak narazie procesory są za wolne żeby obsłużyć taką rozdzielczość. Może tapeta wygląda extra, ale gry i filmy to tną, że szok.

  • 0

    24. ~  2008-12-08 12:09:35  host: bwr177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @23 - chyba nie widziałeś htc touch hd. a jak chcesz grać to kupujesz psp.

  • 0

    25. ~zet  2009-01-17 21:53:25  host: 62.200.52.25

    get przeciez rzesz bylo 3...

  • 0

    26. ~rocky  2009-01-21 21:18:14  host: 86-63-115-66.sta.asta-net.com.pl

    tak czy siak najlepszym telefonem dotykowym pod względem funkcjonalności zostaje iphone więc się nie oszukujmy... mimo że ma gorszy aparat... co z tego? do robienia zdjęć są aparaty a nie komórki... jednak 8MPX to nic bo nie liczą się pixele a jakość a jak wiadomo w każdej komórce, więc mogę się założyć że i w tej zoom będzie do du**. a reklamami się nie sugerować przykładem jest reklama SE k850i

  • 0

    27. ~jacek  2009-02-07 19:06:31  host: aedk101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    funkcjonalnosci dla bogatych, ktorych stac na placenie za soft, piosenki z itunes i za transfer z netu, bo iphon laczy sie bez pytania z netem wiec jakis pakiet 100mb jest nieodzowny. Dla mniej zamoznych jak znalazl taki pixon

  • 0

    28. ~thomas  2009-04-03 10:37:39  host: apn-95-41-197-35.gprs.plus.pl

    smieszą mnie teksty typu kolejna podruba iphona, przecież ten tandetny telefon nie byl pierwszym z dotykowym ekranem,chociazby LG prada byl wczesniej na rynku i wychodzi na to ze to apple podlapal pomysl tego co bylo juz na rynku

  • 0

    29. ~thomas  2009-04-03 10:48:11  host: apn-95-41-197-35.gprs.plus.pl

    pozatym smieszy mnie takie podniecanie sie iphonem jaki to on super, gdyby nie to nadgryzione jbko to nie wielu by zwrócilo na niego uwage bo co do mozliwosci to marnie z nim,zachfyt bydzi tylko u tych co lubia szpanowac i nie patrza na mozliwosci sprzetu a tylko na marke.

  • 0

    30. ~Matreusz  2009-06-17 12:15:14  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    Dlaczego ciagle robia wyscig aparatow 8Mpx wystarczyloby 5 a nawet 3,2Mpa bo po co wieksza rozdzielczosc zwyklemu urzytkownikowi... a zamiast tego dac inne bajery...

  • 0

    31. ~  2009-10-28 23:49:04  host: v01-10.opera-mini.net

    Zna ktos zrudla z ktorych mozna motywy sciagnac do pixona? Bo ten oryginalny to bieda...prosze o odp

  • 0

    32. ~~~  2009-11-20 14:44:02  host: chello089076002098.chello.pl

    Ja mam samsunga pixona i jest to świetny telefon lecz jednak zdecydowanie brakuje mi WI FI.

  • 0

    33. ~ojeju  2010-07-29 20:23:11  host: bin136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a czy ktos wie co to za telefon lezy obok pixona?

  • 0

    34.  2010-07-29 20:30:00

    Omnia, http://telepolis.pl/telefony.php?id=1405

  • 0

    35. ~ojeju  2010-07-29 20:52:24  host: bin136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ojeju nie poznalam, dzieki :D

Dodaj swoją opinię