Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung SGH-i450 - dual-slide z Symbianem

Samsung SGH-i450 - dual-slide z Symbianem

sirmark 25 Marca 2008 17:48

0 0

samsung sgh i450Samsung SGH-i450 to najnowszy muzyczny telefon komórkowy Samsunga, który wyróżnia się konstrukcją dual slide - telefon rozsuwa się w dwie strony: z jednej ukazuje się duża klawiatura alfanumeryczna, która umożliwia telefonowanie lub przesyłanie wiadomości, a z drugiej - metalowe głośniki. W "części muzycznej" pomiędzy głośnikami umieszczono dotykowe półkole nawigacyjne, które ułatwia poruszanie się po funkcjach muzycznych, szczególnie, gdy telefon jest w pozycji poziomej, a wyświetlacz w optymalnej - panoramicznej pozycji.

Głośniki umieszczone w górnej części obudowy oferują bardzo dobrą jakość dźwięku gwarantowaną przez wzmacniacz oparty na technologii ICEpower, opracowanej przez firmę Bang & Olufsen. Telefon posiada specjalny muzyczny interfejs, który pomaga w zarządzaniu poszczególnymi folderami. Dzięki 35MB pamięci wewnętrznej możliwe jest zapisanie ulubionych plików, a złącze kart microSD umożliwia zwiększenie liczby przechowywanych utworów (do 4GB pamięci). W modelu nie zabrakło także radia FM, funkcji "background music" oraz trybu offline.

Duży 2,4-calowy wyświetlacz zapewnia wygodę korzystania z funkcji multimedialnych dostępnych w telefonie: aparatu o rozdzielczości 2 Mpix z flashem oraz aparatu VGA do wideokonferencji, nagrywania i odtwarzania krótkich filmów video. Panoramiczny ekran o 262 tys. kolorów daje możliwość przeglądania stron internetowych, a przesyłania plików możliwe jest dzięki technologii WCDMA wraz HSDPA o max. prędkością 3,6 Mbps. By przesłać dane do/z komputera wystarczy skorzystać z kabla USB lub technologii Bluetooth 2.0 EDR (A2DP).




Samsung SGH-i450 to pierwszy telefon w ofercie firmy oparty na systemie operacyjnym Symbian v9.2 S60 3rd Edition z dodatkiem Feature Pack 1. Źródło energii stanowi bateria litowo-jonowa o pojemności 1140 mAh, pozwalająca na prawie 8 godzin rozmów.

Telefon dostępny będzie w sugerowanej cenie detalicznej 1199 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2008-03-25 18:09:22

    Dla mnie jest to jeden z pierwszych wartych uwagi Samsungów, brawo! :D

  • 0

    3. ~betweenmylegs  2008-03-25 18:11:41  host: host-89-230-214-186.lublin.mm.pl

    Wyświetla 262 milionów kolorów? Wow! ;)

  • 0

    4.  2008-03-25 18:53:46

    Głośniki ze wzmacniaczem? To teraz nawet słuchawki douszne (kanałowe? Tak to się nazywa?) nie obronią przed debilami puszczającymi na cały regulator jakiś jazgot w pociągach, autobusach i tramwajach... :[

  • 0

    5. ~mroku  2008-03-25 19:10:53  host: 83.1.69.204

    jest błąd telefon 265 tyś kolorów

  • 0

    6.  2008-03-25 19:35:19

    Nie ma takiego skrótu 'tyś' ;)

  • 0

    7. ~  2008-03-25 19:36:17  host: p05-16.opera-mini.net

    Plotka glosi ze ma byc w play niebawem niewatpliwie konkurencja dla nokia 6120 clasic czy e51

  • 0

    8. ~  2008-03-25 19:38:35  host: p11-03.opera-mini.net

    Poprawy wymaga ilość kolorów w tym tekście lub w bazie telefonów.

  • 0

    9.  2008-03-25 19:41:19

    @7: nie ta grupa - konkurencja dla e51 a komórka jest bez wifi?

  • 0

    10.  2008-03-25 20:21:23

    #5. tak, poprawialem ale nie cos nie zapisalem ;). juz jest ok.

  • 0

    11. ~l3vy  2008-03-25 20:37:52  host: net-pl.3.pl

    "Duży 2,4-calowy wyświetlacz zapewnia wygodę korzystania z funkcji multimedialnych dostępnych w telefonie" jak ja uwielbiam zwrot "Duży !! 2,4-calowy !! wyswietlacz", sorry... ale 2,4cala to jest duze? i zapewnia wygode? bardzo watpie. duze i zapewniajace wygode to sa wyswietlacze od 2,8cala wzwyż, a nie takie pipidowki... n93 ma 2,6cala i to jest jeszcze nie do konca takie duze. od 2,8cala jako tako, na dzisiejszy mozliwosci techniczne, mozna uznac ze ekran jest duzy. przynajmniej w mojej opinii. A jezeli ktos nie ma telefonu z 2,8cala dluzej niz jeden miesiac niech nie krytykuje mojej wypowiedzi.

  • 0

    12.  2008-03-25 20:42:19

    Bang & Olufsen jest synonimem jakosci... pytanie tylko, czy w tym przypadku bedzie to taki sam atut, jak Carl Zeiss w Nokiach czy aparatach Sony... Niemniej jednak, wg mnie, bardzo udany model.

  • 0

    13.  2008-03-25 20:43:16

    Choc oczywiscie l3vy ma racje z wielkoscia wyswietlacza, w przypadku zrodla to juz taka nowomowa reklamowa po prostu... :)

  • 0

    14. ~jarekt  2008-03-25 20:56:59  host: edn115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam VGA 3,5 cala a w innych telefonach QVGA na 2,8 oraz 2,2 cala. O ile faktycznie VGA musi byc spore o tyle do tak malej rozdzielki jak 320x240 spokojnie wystarcza 2,2 cala. A pisze sie duzy poniewaz normalne telefony do niedawna mialy max 2 cale wiec wszystko co jest wieksze jest juz duze.

  • 0

    15.  2008-03-26 01:42:45

    z takimi parametrami jak ten samsung nie obedzie sie bez porownan do nokii n73. bang & olufsen moze przyciagnac amatorow muzyki, ale nie oszukujmy sie - nawet na najlepszym wzmacniaczu (oby nie byl to tylko chwyt marketingowy) pliki mp3 (a wiec format stratny) na malych charczacych i piszczacych glosnikach montowanych w telefonach nie beda dobrze brzmiec. to ich pierwszy model z symbianem-poczekajmy na inne w koncu wiele ich telefonow z windowsem dawalo rade ;)

  • 0

    16. ~SzAq  2008-04-30 19:29:13  host: gdd82.internetdsl.tpnet.pl

    wow naprawde jedyny samsung godny uwagi ;) zaczynam zbierać i biore go w playu super phon ;) git rozwiązanie z tym dual sliderem ;)

  • 0

    17.  2008-05-01 01:46:18

    ciekawe jaki odniesie sukces

  • 0

    18. ~matej  2008-06-02 13:35:53  host: fet134.internetdsl.tpnet.pl

    gdzie kupie tanio tego samsunga??Moge prosic o kontakt kto by mi go sprzedal lub sprowadzil??GG-2092557.Email-matek007@autograf.pl Bylbym bardzo wdzieczny

  • 0

    19. ~  2008-06-05 15:49:56  host: siec.realestate.net.pl

    Stalo sie http://web.playmobile.pl/pl/telefony/samsungsghi450/index.html

  • 0

    20. ~ona  2009-06-15 18:53:05  host: dynamic-78-8-4-168.ssp.dialog.net.pl

    Mam takie pytanko: czy możliwe jest jednoczesne słuchanie muzyki i korzystanie z innych funkcji telefonu??

  • 0

    21. ~  2010-03-01 07:26:18  host: v09-04.opera-mini.net

    Mam taki fon na sprzedaz . Jesli kogos interesuje to gg 2742878

Dodaj swoją opinię