Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Safety Screen - ma ochronić wzrok

Samsung Safety Screen - ma ochronić wzrok

sirmark 26 Kwietnia 2016 15:26

7 0

Aplikacja Samsung Safety Screen pomóc ma użytkownikom urządzeń mobilnych utrzymywać optymalną odległość ekranu od oczu, aby nie narażać się na problemy ze wzrokiem.

Według organizacji Vision Council coraz więcej osób cierpi na krótkowzroczność. Zdaniem naukowców przyczyny tej wady wzroku są zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Do tych ostatnich należy zaliczyć rosnącą liczbę czynności wykonywanych bezpośrednio przed oczami - takich jak obsługa urządzeń cyfrowych - oraz ograniczony czas kontaktu z naturalnym światłem na świeżym powietrzu. Nadmierne obciążenie wzroku urządzeniami cyfrowymi dotyczy także dzieci i młodzieży, powodując zmęczenie oczu długim czasem korzystania z urządzeń.

safety scree safety scree
Z powyższymi problemami pomagać walczyć ma oprogramowanie od Samsunga. Po zainstalowaniu, aplikacja działa w tle i sprawdza odległość między twarzą użytkownika a urządzeniem. Jeśli Safety Screen wykryje, że trzymamy smartfon lub tablet zbyt blisko oczu, włącza się automatyczna animacja i wygasza ekran. Odblokowanie ekranu następuje dopiero wtedy, gdy urządzenie znajdzie się w minimalnej zalecanej odległości od oczu.

Aplikacja dostępna w Google Play.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: samsung

w sumie: 2
  • 0

    1.  2016-04-26 16:01:44

    Ciekawy pomysł, dobre posunięcie. Night Shift w iPhone naprawdę działa świetnie, przestały mnie boleć oczy korzystając z telefonu w nocy (czasami się zdarza). Rozwiązanie Samsunga jest też dobre, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego na stałe.

  • 0

    2. ~Master Chief  2016-04-27 09:17:48  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    Bez sensu, maszyna ma ci ekran gasić za karę jak nie robisz czegoś wedle jedynej słusznej normy...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet