Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung S8530 Wave II - bez ekranu Super AMOLED

Samsung S8530 Wave II - bez ekranu Super AMOLED

LuiN 6 Października 2010 09:06

0 0

samsung s8530 wave iiSamsung przygotował nową wersję kultowego modelu S8500 Wave. W nowej konstrukcji dostajemy znacznie większy ekran, który co ciekawe nie jest tym razem ekranem Super AMOLED, lecz klasycznym LCD.

Nowy ekran ma w dalszym ciągu rozdzielczość 480 x 800 pikseli i pojemnościowy panel dotykowy, ale jego przekątna urosła z 3,3 cala do 3,7 cala. Ekran zamiast w promowanej przez Samsunga technologii Super AMOLED będzie wykonany w technice Super Clear LCD. Wraz z powiększeniem ekranu rozrosła się też cała konstrukcja - obecnie to 124 x 60 x 11,8 mm przy wadze 135 gramów (wcześniej 118 x 56 x 10,9 mm i 118 gramów).

Telefon będzie miał preinstalowane oprogramowanie w wersji 1.2, które między innymi dodaje do interfejsu klawiaturę Swype. W niemieckim komunikacie prasowym Samsunga nie ma ani słowa o module łączności HSPA, wspomniana jest jedynie łączność HSDPA. Prawdopodobnie więc nowa wersja również nie zaoferuje HSUPA, podobnie jak "stary" Wave.




Pozostałe parametry telefonu są identyczne z tym co zobaczyliśmy w modelu S8500: aparat 5 Mpix, nagrywanie i odtwarzanie filmów HD, procesor 1 GHz, Bluetooth 3.0, WiFi b/g/n etc. Nowy model trafi na rynek w listopadzie i będzie kosztował 430 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    16. ~wilk100  2010-10-06 14:52:04  host: 81.168.254.12

    @15 dokładnie , ja myslalem ze faktycznie wyjde na dwor i cos zobacze ale to zwykly chłyt matekingowy :).

  • 0

    17.  2010-10-06 15:11:59

    Na słońcu jak na razie tylko iPhone daje radę.

  • 1

    18. ~  2010-10-06 16:15:31  host: t09-13.opera-mini.net

    17 i w nokiach E i N series na sloncu pelna widocznosc, tylko kolory troszke bledsze.

  • 0

    19. ~ehh  2010-10-06 18:54:24  host: user-188-33-10-188.play-internet.pl

    A mi się właśnie wave 2 podoba :) miałem kupować wave ale stwierdziłem że akran troszkę za mały a tu 3,7 cala i wszystko to samo ! Do cudu brak wysuwanej qwerty :] ja go kupuje nie wiem jak wy :P Jedyna wada to brak super amoladu, ale myślę ,że tragedi nie będzie :)

  • 0

    20. ~  2010-10-06 18:55:44  host: user-188-33-10-188.play-internet.pl

    Edit#: amoledu* Przepraszam literówka :)

  • 0

    21.  2010-10-06 18:55:47

    Hehe,na starym SE W380i pełna widoczność ekranu w słońcu

  • 0

    22.  2010-10-06 20:07:18

    Ad 18 i ad 21. Miałem na myśli smartfony z dużym dotykowym ekranem a nie Nokia e51 którą użytkowałem i na słońcu bardzo dobrze się spisywała (podobnie e63 czy e71).

  • 0

    23.  2010-10-06 20:10:07

    Ad 19. Mnie również ten Wave2 się bardzo podoba. Co do ekranu nowego typu Super Clear LCD to mam nadzieje że z powodzeniem zastapi Super Amoled tzn. pewnie gorszy będzie obraz w pomieszczeniach ale lepszy na dworze czy na słońcu. Niestety trzeba poczekać na pierwsze testy aby coś konkretnego powiedzieć.

  • 0

    24. ~ja  2010-10-06 22:28:55  host: 178.183.242.106.dsl.dynamic.eranet.pl

    czy Super Clear LCD gasi czarny kolor czy go wyswietla?? bo w wave nie jest on wyswietley i czarny kolor wyglada super! jalby byl wyświetlacz zupełnie wyłączony, dzieki temu maleje zużycie bateri.

  • 0

    25. ~bzz  2010-10-07 10:25:43  host: korp14.avistamedia.pl

    430 euro to trochę dużo za słabszy ekran. teraz pierwszego Wave'a, nówkę, kupuje się za tysiąc zł.

  • 0

    26. ~  2010-10-16 09:11:25  host: 94-40-18-68.tktelekom.pl

    Witam. Ja posiadam S8500 od prawie 3 miesięcy, przesiadłem się z N73. Symbian był troche lepiej przystosowany do użytkownika, chodź wolniej chodził, to trzeba przyznać. Cała masa programów do pobrania z netu, motywów itp. Tutaj w Wave prawie ich nie ma, telefon jak na 1 giga procek potrafi zwolnic przy odebraniu raportu doręczenia Odnośnie kontaktów, plików brak intuicyjnych manewrów, jak choćby przenieśc, skopiować, usunąć itp, nie to co w symbianie, w obojętnie którym układzie menu mogłeś z plikiem zrobić co chciałeś... Jeszcze trochę czasu potrzeba, aby ten system cos osiągnął. Odnośnie telefonu to jak na 5 mega bardzo słabe zdjęcia, bez porównania do np. N73 jednak filmy są już bajeranckie :D Kłopoty z blutuu czasami, ze starszymi telefonami wogóle się nie łączy. A jeszcze, telefon jak dla mnie bardzo solidnie wykonany, spadł mi juz ze trzy razy na asfalt i chodznik i nic sie nie stało, oprócz wgniecionej obudowy, to jak dla mnie na plus. Ogólnie polecam jednak troche czasu potrzeba zanim się człowiek przyzwyczai do S8500. MichałM

  • 0

    27. ~og  2010-10-18 09:38:37  host: 22-goc-14.acn.waw.pl

    250 Euro na filmiku niemieckim mówił gość ... poprawcie może swoje info ... za ten telefon nic więcej się nie należy

  • 0

    28. ~Kaper  2010-11-07 20:31:07  host: emt15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ogarnijcie sobie test tego LCD http://komorkomania.pl/2010/10/19/samsung-wave-wave-ii-galaxy-s- i-nokia-n8-porownanie-wyswietlaczy

  • 0

    29. ~pio  2010-11-26 20:08:34  host: chello089072163190.chello.pl

    Nie bardzo rozumiem o jakich problemach z Super AMOLEDem w słońcu mówicie, bo użytkuję ten telefon (s8500) od jakiegoś czasu i w przeciwieństwie do zwykłych LCD nigdy nie miałem z tym problemu - wszystko bardzo dobrze widać. Pomijając różne plotki, które nie zostały potwierdzone, bardzo mnie ciekawi dlaczego Samsung zrezygnował z SA. Mam nadzieję, że nie chodzi o jego np. trwałość, bo takie problem kiedyś występował w ekranach OLED, gdzie diody odpowiedzialne za któryś tam kolor RGB bardzo szybko się wypalały. Póki co, nigdy nie widziałem lepszego pod względem kolorów (jeśli się nie ustawi zbyt jaskrawo), widzialności w słońcu, czy czułości na dotyk ekranu niż Super AMOLED

  • 0

    30.  2010-12-12 23:41:15

    Co sądzicie o tym linku i porównaniu http://komorkomania.pl/2010/10/19/samsung-wave-wave-ii-galaxy-s- i-nokia-n8-porownanie-wyswietlaczy

  • 0

    31. ~Roland  2010-12-30 12:20:34  host: 87-206-126-226.dynamic.chello.pl

    29. poniewaz kolego samsung sprzedał nazwe(SuperAmoled) i ( nie wiem czy tez nie wyswietlacze)dla Aplle :) i teraz Samsung ma nową nazwe ale bardziej mi posowała stara

  • 0

    32. ~Paweł  2011-01-23 07:05:40  host: host-89-228-208-87.kalisz.mm.pl

    idealny i wspaniały telefon. Wyswietlacz rewelacja. Prosta logiczna obsługa i elegancka trwała obudowa. Wygląd jest sprawą gustu ale myslę ze moze sie podobać. Nie można go porównywać do żadnej Nokii bo Nokie wysiadają i to zasciankowy producent bubli z epoki do tyłu. W stosunku do innych smartfonów to już kazdy ma wady i zalety. Ogólnie super telefon dla wymagajacych.

  • 1

    33. ~m851  2011-01-25 20:43:20  host: 89-79-17-7.dynamic.chello.pl

    hah, jaki bulwer wszyscy na ten ekran. O wyborze tego nie zadecydował jakiś mały koreańczyk aby ściąć koszty, lecz cały samsung, co więcej, wygląda na to że już więcej nie będą używać samoledów, wiem, wiem, że super kolorki, jasność i tp. ale nic się nie bierze znikąd, zawsze jakość jest kosztem czegoś, w tym wypadku żywotności. samsung gdy się ogarnął że po ok. 2 latach pierwsze samoledy zaczęły już się po prostu wypalać zrezygnował z ich. zresztą htc w modelu desire zrobiło to znacznie wcześniej żeby utrzymać swoją jakość.(wyświetlacze produkował im właśnie samsung, kontrakt na wiele milionów nie rozwiązuję się od tak). Natomiast samsung wiedząc co się dzieje, wciąż wali klientów w wała produkując wave I i sgsa. Dopiero teraz gdy robi premiery nowych modeli łaskawie zmienił wyświetlacze na lcd.

  • 0

    34. ~wave  2011-02-01 22:28:28  host: affb156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    miałem juz duzo telefonów wielu marek ale odkąd mam wave 8500 to stwierdzam że lepszego telefonu nie ma a jesli 2 jest tak udana jak 1 to sukces pewny

  • 0

    36. ~pzdr  2011-02-06 22:39:16  host: aks114.internetdsl.tpnet.pl

    ad 33. HTC rozwiązało umowę z powodu nie wyrabiania się przez Samsunga z dostawami ich super amoledów. Co więcej nie słyszałem aby komuś wyświetlacz się wypalił. A tak btw to jeżeli ktoś wierzy we wszystkie informacje, które pojawiają się tu na forum to niech lepiej przestanie, bo niektóre z powyższych komentarzy same się wykluczają.

Dodaj swoją opinię