Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung S8000 Jet, czyli mocy pod dostatkiem

Samsung S8000 Jet, czyli mocy pod dostatkiem

Q! 19 Czerwca 2009 11:59

0 0

samsung s8000 jet Dosyć bogate portfolio telefonów Samsunga z dotykowym ekranem już niedługo wzbogaci się o kolejny model - S8000 Jet. W tym przypadku nazwa idealnie odzwierciedla możliwości nowego telefonu, gdyż wykorzystany w nim procesor zagwarantuje, że mocy na pewno mu nie zabraknie.

S8000 został wyposażony w potężny procesor taktowany zegarem o częstotliwości 800 MHz. Ekran o przekątnej 3,1 cali ma rozdzielczość WVGA (480 x 800 pikseli), został on wykonany w technologii AMOLED i wyświetla do 16 mln kolorów. Aparat o rozdzielczości 5 Mpix ma funkcję autofokus.

Łączność ze światem realizowana jest z wykorzystaniem technologii 3G i WiFi. Wewnętrzną pamięć o pojemności 2, 8 lub 16 GB można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSDHC o pojemności do 16 GB. Nie powinno więc zabraknąć miejsca na nasze ulubione filmy zapisane w formacie DivX lub XviD. Na pokładzie nie zabraknie również radia FM oraz modułu GPS i cyfrowego kompasu, które współpracować będą z oprogramowaniem Samsung Mobile Navigator, wyświetlającym trójwymiarowe mapy terenu.

Na uwagę zasługuje również nietypowy wygląd tylnej obudowy, która przy odpowiednim kącie padania światła zmieni znajdujący się na niej wzór. Wraz z premierą S8000, światło dzienne ujrzy również nowa przeglądarka własnej produkcji, Dolphin, która będzie działać w oparciu o silnik WebKit.

Umożliwi ona jednoczesne przeglądanie do pięciu różnych stron, które będzie można powiększyć do czterech razy za pomocą pojedynczego dotknięcia ekranu. Pasek adresu zyska dodatkową funkcjonalność w postaci obsługi nie tylko adresów WWW czy wyszukiwarki Google, ale również szybkiego wyszukiwania znajdującego się na wyświetlanej stronie tekstu.

Nowy Samsung będzie wyposażony w nakładkę systemową TouchWiz 2.0, w której znajdziemy dwie nowości. Pierwszą z nich jest uruchamiane dedykowanym klawiszem menu w postaci sześcianu, do boków którego przypisanych zostało sześć funkcji multimedialnych: album ze zdjęciami, odtwarzacz muzyczny, odtwarzacz wideo, radio FM, gry oraz przeglądarka internetowa.




Druga z propozycji to funkcja Motion Gate (znana również pod nazwą Motion UI). Dzięki niej obsługa telefonu będzie możliwa za pomocą odpowiednich ruchów całym urządzeniem takich jak puknięcie w obudowę, przechylenie na bok czy obrócenie.

S8000 został wyposażony również w funkcję Smart Unlock, która znana jest również pod nazwą Gesture Lock. Zdecydowaną większość funkcji telefonu będzie można wywołać przy zablokowanym ekranie poprzez wpisanie na wyświetlaczu przypisanej im wcześniej litery alfabetu.

Pierwsze dostawy Samsunga S8000 miały się rozpocząć 15. czerwca, jednak wciąż nie jest znany termin jego wprowadzenia do sprzedaży oraz końcowa cena.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~robbo2k  2009-06-19 12:55:23  host: w3cache.tktelekom.pl

    Ciekawe bo bije na glowe S8300 w kazdym calu. A procek Cortex potrzebny jest do filmow a tak pewnei bedzie chodzil zdetaktowany

  • 0

    5. ~k  2009-06-19 13:04:23  host: 217.153.234.81

    i do tego zajebista bateria pewnie 800 mAh - i będzie super!

  • 0

    6.  2009-06-19 13:06:03

    Bateria 1100mAh i przy wyświetlaczu AMOLED może być ciekawie.

  • 0

    7. ~  2009-06-19 13:11:02  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Link do danych technicznych nie działa.

  • 0

    8.  2009-06-19 13:27:48

    Jak to nie działa: http://www.gsmarena.com/samsung_s8000_jet-2835.php

  • 0

    9.  2009-06-19 13:29:30

    7, mea culpa - już poprawione:)

  • 0

    10. ~robbo2k  2009-06-19 14:55:11  host: w3cache.tktelekom.pl

    Zasadniczo nie smartphone a ma wszystko co ZU wystarczy. Taka nowa kategoria urzadzen urodzona chyba od czasow LG Vievty czyli rozbudowane multimedialne konbajny bez systemu typu Symbian,WM , Android.

  • 0

    11.  2009-06-19 20:24:08

    Jak dla mnie bomba :) Jak bedzie w rozsadnej cenie to musze go miec i do tego dokupie sobie jakiegos Duosa np Samsunga D980 niech tylko euro troche spadnie bo te ceny aktualne sa chore :(

  • 0

    12. ~a  2009-06-25 13:21:19  host: aaoy153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hmm... ten 3d cube chyba trochę ściągnięty z S-Classa ?

  • 0

    13. ~jaa  2009-06-28 01:49:39  host: apn-77-112-29-151.dynamic.gprs.plus.pl

    jak dla mnie rewalacja - po co wiecej? wystarczajacy do wszechstronności... a te Iphony juz nudza...

  • 0

    14. ~EKS:)  2009-07-10 10:42:39  host: d212-66-87-21.cust.tele2.lu

    a ja mam juz Samsunga!!!:) jest cudny !!!POLECAM!!!

  • 0

    15. ~fazi78  2009-09-04 20:40:15  host: 86-45-214-79-dynamic.b-ras2.mvw.galway.eircom.net

    mam male pytanko, kupilem s s8000 jet, i nieraz na wyswietlaczu widac na srodku jak by miedzy wyswietlaczem a szklem byl jakis plyn czy cos w tym rodzaju, czy wie ktos moze czy tak ma byc, czy jest to wada fabryczna. moze jest gdzies odnosnie tego gdzies cos napisane. Z gory dziekuje za pomoc

  • 0

    16. ~  2009-09-23 20:19:24  host: static-73-201-112-85.radom.pilicka.pl

    kolego ten plyn to wada fabryczna i ci naprawia na gwarancji

  • 0

    17. ~  2009-12-21 00:41:07  host: 89.127.228.150

    mam ten telefon od wrzesnia i nie ma w nim żadnej wody jak opisał< fazi>to musi byc wada tel.jestem z niego zadowolona ale też mam problem bo nie wiem jak sie pozbyc poczty głosowej.

  • 0

    18. ~mar  2010-01-01 15:43:53  host: genld-218-018.t-mobile.co.uk

    Mam ten tel. od 2 dni. przeszedlem z noki n95 8g i jestem mile zaskoczony... Mysle ze jest warty polecenia.

  • 0

    19.  2010-02-21 00:11:59

    tez juz Go mam podobnie jak Duosa D980 ktorego kupilem w lipcu 2009. Oba godne polecenia i sie uzupelniaja

  • 0

    21. ~  2010-05-24 13:36:19  host: ip-83-2-95-123.static.xcore.pl

    Mam go i sie dobrze sprawuje ;>

  • 0

    22. ~krys-zgierz  2010-05-28 21:14:21  host: cpc1-bolt8-0-0-cust41.manc.cable.ntl.com

    mam chęć kupić ten telefon czy może mi ktoś powiedzieć czy jest możliwe wgranie do niego auto mapy Germina i jak to pracuje

  • 0

    23. ~sylwiaaaaa  2010-12-13 12:04:33  host: 217.96.23.2

    Dosłownie telefon marzenie, czasami denerwuje wylaczajace sie qwerty, ale innych wad nie widze. :) z własnej winy nie działa mi teraz przycisk czerwonej słuchawki, tzn przycisk "NO" i nie wiem co zrobić.. podsuszałam i nic! czy mówić w serwisie o upadku do wody (był w niej sekundę)? lecz tak nie mam gwarancji więc chyba nie ma co kłamać, prawda?

  • 0

    24. ~Deni  2012-02-25 02:20:15  host: z38-03.opera-mini.net

    też mam ten telefon z tym że mam małą wadę bo dotyk mi ciężko chodzi wie ktoś ile kosztuje wymiana ? albo czy da się to jakoś naprawić

Dodaj swoją opinię