Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung rozszerza ofertę usług Smart Home

Samsung rozszerza ofertę usług Smart Home

orson_dzi 3 Września 2014 23:31

1 1

Firma Samsung ogłosiła przedstawienie rozszerzonej oferty usług Smart Home na targach IFA 2014.

Ideą leżącą u podłoża rozwiązań Samsung Smart Home jest wygoda użytkownika. Dzięki objęciu usługami Smart Home także urządzeń innych firm można obecnie kontrolować wszystkie elementy inteligentnego domu. Od cyfrowych zamków w drzwiach po kamery sieciowe i inteligentne gniazdka prądu. Połączenie tych urządzeń z całą ofertą produktów Samsung pozwala stworzyć kompleksowe rozwiązanie Smart Home.

Usługi firmy Samsung w zakresie bezpieczeństwa umożliwiają użytkownikom monitorowanie wnętrza domu dzięki wykorzystaniu cyfrowych zamków do drzwi i kamer sieciowych, a tym samym zdalną obserwację osób wchodzących do domu i wychodzących z niego. Jeśli na przykład zamek cyfrowy zostanie otwarty podczas nieobecności użytkownika, na jego smarfton zostanie wysłane powiadomienie. Następnie w towarzyszącej aplikacji mobilnej zostanie uruchomiona funkcja Home View pozwalająca sprawdzić widok z kamer sieciowych i upewnić się, czy wszyscy domownicy bezpiecznie wrócili do domu lub czy istnieją jakieś powody do niepokoju.

Zużycie energii jest przedmiotem troski wielu klientów. Samsung Smart Home monitoruje ilość energii zużywanej przez energochłonne urządzenia takie jak klimatyzatory i wyświetla jej oczekiwany koszt. Dzięki temu użytkownicy mogą monitorować dzienne lub miesięczne zużycie prądu, a następnie określić sposoby obniżenia rachunków. Dla każdego urządzenia można także ustawić maksymalną miesięczną ilość zużywanej energii. Przekroczenie limitu spowoduje wysłanie wiadomości do użytkownika.
Nowe usługi lokalizacji umożliwiają automatyczne włączanie urządzeń domowych za pośrednictwem technologii rozpoznawania położenie użytkownika. Na przykład oświetlenie i klimatyzator włączą się automatycznie, kiedy zbliżymy się do domu.

Dzięki ostatniej z nowych usług dom staje się wygodniejszy. Mieszkańcy mogą włączyć klimatyzator, automatyczny odkurzacz i światła Smart LED w dowolnym momencie i z każdego miejsca za pośrednictwem usługi rozpoznawania głosu S Voice wbudowanej w serię urządzeń Gear i w smartfony Galaxy. Aby ułatwić użytkownikowi wydawanie instrukcji różnym urządzeniom, usługa zawiera wiele wstępnie zainstalowanych poleceń głosowych. Samsung planuje rozszerzenie oferty Smart Home na produkty innych wytwórców urządzeń, a także na inne produkty Samsung, co zapewni bezproblemowe działanie inteligentnego domu.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | smart home

w sumie: 2
  • 0

    1. ~vox_populi  2014-09-04 12:24:47  host: 082139018049.warszawa.vectranet.pl

    Nie chodzi o inwigilacje, chodzi o zdalna inwigilacje;)

  • 0

    2. ~Marek1951  2014-09-04 17:14:03  host: 89-64-163-69.dynamic.chello.pl

    Wspaniałe, ale w co wkręcimy żarówkę?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet