Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung rozbudowuje swoje polskie laboratorium

Samsung rozbudowuje swoje polskie laboratorium

WitekT 18 Maja 2005 11:47

0 0

Samsung Polska ogłosił plany swojego Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania (R&D) w Polsce. Zakładają one zatrudnienie ok. 200 osób w 2005 roku oraz zwiększenie zatrudnienia o kolejne 400 osób do końca 2007 roku.

Planowana przez Centrum sprzedaż urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej (dekoderów) w 2005 roku na rynkach Europy i Azji Środkowo - Wchodniej (EMEA) wynosi milion sztuk (około 10% rynku).

Produkty Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania

Produkty Centrum Oprogramowania to dekodery telewizji cyfrowej, nazywane fachowo set-top-box (STB) lub odbiornik telewizji cyfrowej.

Urządzenia produkowane w polskim Centrum Badań i Rozwoju są z powodzeniem sprzedawane i wdrażane u wielu znanych operatorów Telewizji Cyfrowej na całym świecie. Głównym obszarem działania jest Europa i Azja Środkowo-Wschodnia, gdzie Samsung współpracuje z takimi operatorami jak: Premiere, KDG w Niemczech, Essent w Holandii, SkyItaly i MediaSet we Włoszech, BSkyB w Wielkiej Brytanii, ComHem i Boxer w Szwecji, Digita w Finlandii, Volia na Ukrainie, NTV+ w Rosji, Baltcom na Łotwie, HOT w Izraelu czy Polsat w Polsce.

Nie jest wykluczone przeniesienie w najbliższym czasie z Korei do Polski kolejnych produktów - również tych najnowszej generacji o największym zaawansowaniu technologicznym. Aktualnie trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia prac związanych z rozwojem oprogramowania do urządzeń typu DVD, HDTV, kamer cyfrowych i zestawów kina domowego - mówi Dyrektor Centrum R&D Yong Gu Kim.

Podobne Centra Samsung ma w USA, Rosji, Izraelu i Indiach.
Kadra Centrum R&D

Centrum Badań i Rozwoju powstało w 2000 roku w Warszawie. Zatrudniało wówczas zespół 10 programistów. Wybór Polski jako miejsca lokalizacji Centrum podyktowany był przede wszystkim dostępnością licznej i bardzo dobrze wykształconej kadry inżynierskiej.

Szczególnie środowiska akademickie takich ośrodków jak Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski były głównym celem współpracy, ale absolwenci innych renomowanych uczelni w Polsce stanowią również znaczny procent zatrudnionych. Kolejnym argumentem przemawiającym za Polską był dostęp do dużej ilości nadawanych na żywo sygnałów satelitarnej telewizji cyfrowej, niedostępnych w Korei - mówi Yong Gu Kim.

Dzisiaj, Centrum liczy ponad 100 osób i stanowi podstawę rozwoju i planowanej ekspansji na rynki krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zlokalizowanie Centrum w Europie Środkowej umożliwia firmie Samsung bezpośredni kontakt z klientami oraz szybkie reagowanie na ich potrzeby. Zatrudnienie polskich inżynierów, ekspertów w dziedzinie techniki cyfrowej oraz wykorzystanie zaawansowanych technologii zapewnia wysoką jakość produkowanych dekoderów i uznanie ich na rynkach państw europejskich.

W 2004 roku w Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania zatrudniono 70 osób. Dalsze plany zatrudnienia (200 osób w 2005 roku oraz zwiększenie zatrudnienia o kolejne 400 osób do końca 2007) związane są z dynamicznym rozwojem rynku jak również z coraz większymi oczekiwaniami względem polskiego zespołu.

Z początkiem września 2004r. cały zespół R&D w Polsce przeniósł się do nowej lokalizacji - biurowiec IBC w Warszawie przy Al. Armii Ludowej 14 - gdzie istnieją odpowiednie możliwości techniczne dla realizacji nowych projektów.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet