Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: roaming w sieciach Mobile WiMAX

Samsung: roaming w sieciach Mobile WiMAX

LuiN 26 Października 2009 19:24

0 0

Samsung Electronics oraz VMAX Telecom - tajwański operator świadczący usługi w technologii WiMAX, jako pierwsi w branży zaprezentowali usługi roamingowe Mobile WiMAX. Pokaz odbył się podczas konferencji Broadband Taiwan 2009.

W trakcie prezentacji pokazano interoperacyjność pomiędzy usługą Mobile WiMAX oferowaną przez VMAX w północnym Tajwanie oraz siecią Mobile WiMAX firmy Tatung dostępną w południowym Tajwanie.

samsung wimax mid Przeprowadzony pokaz udowodnił, że dzięki zastosowaniu usług roamingowych, Mobile WiMAX może być z powodzeniem używany na całym świecie. Samsung przedstawił też mobilne internetowe urządzenie o nazwie kodowej Mondi, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.
Produkt wykorzystywany jest w ramach dostępnej na terenie USA za pośrednictwem sieci VMAX usługi Clearwire Mobile WiMax.

Mobile WiMAX to wiodąca technologia wśród rozważanych rozwiązań 4G, która już teraz odgrywa znaczącą rolę w przemyśle telekomunikacyjnym jako szerokopasmowa usługa dostępna na rynku globalnym. Liczba światowych wdrożeń technologii WiMAX osiągnęła w przybliżeniu liczbę 504 sieci w 145 krajach.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2009-10-26 23:49:10  host: v06-12.opera-mini.net

  No i po przeczytaniu tego tekstu rodzi się pytanie- dlaczego Era zrezygnowała z WiMax ? Nie miałaby szans z CDMA od Orange lub UMTS 900 od Plusa ? Sławek

 • 0

  2. ~  2009-10-26 23:51:52  host: 29.56.classcom.pl

  Jak to zrezygnowała? http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/internet_wimax

 • 0

  3. ~Blido  2009-10-27 01:19:26  host: 62.152.152.192.dsl.dynamic.eranet.pl

  @1 Skąd masz takie informacje? Era nie tylko ze nie zrezygnowała, ale wciąż technologię rozwija. Ma w tej chwili największy zasięg WiMax w kraju. Zobacz mapę na ich stronie. Ten komentarz piszę właśnie korzystając z Wimaksa (mimo że host wskazuje raczej na dsl)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet