Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung rezygnuje ze 128 GB wariantu S6 i S6 Edge?

Samsung rezygnuje ze 128 GB wariantu S6 i S6 Edge?

LuiN 23 Lipca 2015 08:55

3 3

Z indyjskiej strony Samsunga zniknęły 128 GB wersje Samsungów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Czy ten sam scenariusz czeka też inne rynki?



Szybkie i co za tym idzie drogie pamięci zastosowane we flagowcach Samsunga sprawiły, że różnice w cenie różnych wariantów telefonów są bardzo duże. Prawdopodobnie to właśnie mocno wywindowana cena wariantu ze 128 GB pamięci i związana z tym niska sprzedaż sprawiły, że Samsung przestał oferować te urządzenia w Indiach.




Trudno powiedzieć czy to samo czeka inne światowe rynki. Nie da się ukryć, że najpopularniejszym wariantem nowych Galaktyk jest podstawowy - z 32 GB pamięci. To właśnie on gości w największej liczbie promocji operatorów i w przeciwieństwie do iPhone'ów, rzadko w cennikach pojawia się kilka wariantów pojemnościowych S6 i S6 Edge.

W Polsce Galaxy S6 32 GB kosztuje w sklepie Samsunga 2599 zł, a już wariant ze 128 GB pamięci 3699 zł. Za S6 Edge zapłacimy 3599 zł w wersji z 32 GB i astronomiczne 4399 zł za wariant 128 GB.

Zobacz: Note 5 i S6 Edge Plus już 13 sierpnia

Źródło tekstu: marketechblog, wł     

w sumie: 26
  • 0

    9. ~Dupelek  2015-07-23 10:49:33  host: n07-05-06.opera-mini.net

    Ja mam pendraivery 3 szt i co z tego. Wiele formatow juz nie ma i moge w buty je wlozyc. Stale nowe modele telf. sa na inne formaty niz te z przed 3- 4 lat. Nie oplaca sie magazynowac filmow, bo za 2-3 lata juz ich nie odtworzymy na nowym sprzecie. Nawet convertery nie zalatwily mi problemu

  • 0

    10.  2015-07-23 10:50:45

    9, Ale co Ty opowiadasz? Wszystkie filmy jakie w swoim życiu nagrałem telefonem jestem w stanie odtworzyć na komputerze i telefonie (MX Player) bez najmniejszego problemu.

  • 0

    11.  2015-07-23 10:55:59

    Luin.
    ale który? ten 12MB, czy mniejszy 5MB? v5, v6, czy v7 ? bo tego qpa jest
    :-D

  • 0

    12.  2015-07-23 10:58:54

    11, Calm7 - aplikacje są dwie. Podstawowa i PRO. Pozostałe pliki to ewentualne pakiety kodeków. Instaluję Pro, który kupiłem lata temu i niczego więcej nie muszę dodawać.

  • 0

    13.  2015-07-23 11:01:33

    1000 zł za 100 gb pamięci ;p

  • 0

    14. ~Dupelek  2015-07-23 11:15:54  host: n07-05-06.opera-mini.net

    @10. LuiN. to dobrze ze uzywasz jeszcze komputera. Ja nie uzywam i wszystko obsluguje tel. Jesli mozesz, to podaj jakie formaty video obsluguje. s6. Nim go kupie nie chce sie wpakowac znowu w problemy. Moze wiesz jak otworzyc: eml?

  • 0

    15.  2015-07-23 11:24:25

    14, Dupelek - http://tlp.is/6zz - tutaj sobie poczytaj o zgodności. Eml to pojedyncza wiadomość e-mail. Nie wiem skąd Ty to wziąłeś na telefonie. Na komputerze odpalisz np. Outlookiem.

  • 0

    16.  2015-07-23 11:25:55

    14, Dupelek - choć w sumie wrzuć EML w wyszukiwanie w sklepie Google. Od groma jest czytników, w tym darmowe.

  • 0

    17. ~Dupelek  2015-07-23 11:41:36  host: n07-05-06.opera-mini.net

    LuiN. dzieki za info. Filmy mam w spadku od przyjaciela. Moze uda mi sie ustalic w Google formaty zastosowane w s6. Powodzenia

  • 0

    18. ~Adam  2015-07-23 13:29:50  host: user-94-254-133-45.play-internet.pl

    LuiN a możesz mi powiedzieć czy na kitkat odtwarza Ci dźwięk w formacie wma.????
    Bo mi na ICS odtwarza, a na kitkat już nie sprawdzane na tablecie i smartfonie. Czy to nowa przypadłość androida czy mój system jest okrojony??? Co do mx player to też mam problem taki że na ICS mogłem sobie wybrać dekoder HW i HW+ a na kitkat niektóre filmy odtwarza tylko na SW czyli klatkuje, a HW+ nie chce w ogóle iść żadnen film. Albo to może wina procesora na cortex A5 słaby tablet wszystko śmiga, a na cortex A7 czterordzeniowy mx player szwankuje tak jak wyżej opisałem. Może wiesz co to za przyczyna tego?????

  • 0

    19.  2015-07-23 13:40:41

    18, Adam - lista kodeków w odtwarzaczu muzycznym zależy od producenta sprzętu. Sony np. od zawsze nie lubi WMA. Jeśli znajdziesz odtwarzacz z własnymi kodekami, pójdzie Ci wszystko niezależnie od wersji Androida. Gdy chodzi zaś o filmy, zauważyłem, że wiele zależy od sposobu kompresji pliku źródłowego. Zauważyłem też kiedyś, że płatny MX Player lepiej radzi sobie z odtwarzaniem, niż jego darmowa wersja omyłkowo przeze mnie zainstalowana. Więcej jest też rozmaitych kontrolek do optymalizowania.

  • 0

    20. ~Adam  2015-07-23 13:58:37  host: user-94-254-133-45.play-internet.pl

    LuiN Tu akurat jest ta sama marka i na ICS pliki wma działają, a na KitKat nie. Mx player tak jak mówisz zobacze czy da coś wersja płatna. Jeszcze jedno aplikacja volume+ do podgłaśniania też nie działa na kitkat, a na ICS śmiga więc to już jest trzecia rzecz która nie działa. A może jeszcze znajdzie sie więcej. Troche to taki wstyd, że android w nowszych wersjach bądź tak jak mówisz sony nie odtwarzają plików wma. Widze że co nowsza wersja androida tym więcej okrojona flash player itd. Powoli android traci na atrakcyjności. Gdyby można byłoby zainstalować ICS już bym to zrobił, ale nie da sie sprawdzałem

  • 0

    21. ~Adam  2015-07-23 14:21:21  host: user-94-254-133-45.play-internet.pl

    Niestety nie działa też na wersji PRO. Na moje oko myśle, że to wina procesora czterordzeniowego albo cortex A7- podobno z nim aplikacje mają problem.

  • 0

    22.  2015-07-23 14:40:15

    Adam, Adobe porzucił wsparcie dla mobilnego flasha dawno temu. To nie wymysł Google'a. Możesz zawsze jednak zawsze zainstalować przeglądarkę Dolphin i odpowiednią wtyczkę. Rozumiem, że są różne potrzeby, ale szczerze powiedziawszy zupełnie nie odczułem braku Flasha w telefonie. Wszystko przejął HTML5.

    Zgodność aplikacji z nowymi wersjami systemu, to kwestia producenta aplikacji, a nie Google'a. Jeśli producent porzucił projekt, to trzeba szukać odpowiednika. 4 rdzenie Cortex-A7 to nie jest wiele, jeśli chcieć łapać się np. za 4 GB pliki MKV. Sugeruję przejrzenie różnych jakości i standardów kompresji - mimo wszystko wierzę, że tablet poradzi sobie z płynnym wideo.

  • 0

    23. ~dav  2015-07-23 14:42:47  host: host-52-67.compi.net.pl

    @7: faktoza nie ma SD... no to w takim razie wersja 64GB wydaje się właściwsza

  • 0

    24. ~Dupelek  2015-07-23 14:48:13  host: n30-01-04.opera-mini.net

    21. Adam musisz zainstalowac dodatkowa app zebys odbiral programy z Adobe Flash. Oficjalnie juz nie jest autoryzowany w androidzie. No i jeszcze uzywaj porzadnych przegladarek. To ze sa czterordzeniowe to MALO aby dobrze Ci pracowala nowa app przegladarka

  • 0

    25. ~cedrus  2015-07-23 15:05:12  host: 178235052205.warszawa.vectranet.pl