Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung przenosi centra badawcze z Łodzi i Poznania do Warszawy

Samsung przenosi centra badawcze z Łodzi i Poznania do Warszawy

WitekT 2 Lipca 2015 13:42

8 2

Do końca wakacji łódzkie biuro Samsunga zostanie zamknięte. Miesiąc później zamknięty zostanie również poznański oddział - pisze Dziennik Łódzki. Pracownikom zostaną wkrótce przedstawione nowe propozycje przenosin do Warszawy, ale o szczegółach w centrali elektronicznego potentata nie chcą na razie rozmawiać.

Biuro badawcze koreańskiej firmy zostało otworzone w marcu 2013 roku. Zatrudnionych zostało stu pracowników - głównie inżynierów z potencjałem programistycznej kreatywności.




Zainwestowaliśmy w tych ludzi bardzo dużo. Jesteśmy z nimi związani i w żadnym wypadku nie chcemy się z nimi rozstawać - mówi Olaf Krynicki, rzecznik polskiego oddziału Samsunga.

Dziennik Łódzki nieoficjalnie dowiedział się, że pracownicy łódzkiego oddziału, którzy zgodzą się na przeprowadzkę do Warszawy dostaną m.in. pomoc w znalezieniu mieszkania w stolicy. Firma ma też przeznaczyć do 5,5 tys. zł na pracownika jako wsparcie finansowe przy przeprowadzce. Przenoszeni pracownicy mogliby liczyć także na dopłatę do wynajmu mieszkania. Zadośćuczynienie dla pracowników w niektórych przypadkach ma mieć postać jednorazowej wypłaty nawet 30 tys. zł.

Źródło tekstu: Dziennik Łódzki     

Dodaj do:

Tagi: olaf krynicki | samsung

w sumie: 18
  • -3

    1. ~Bolo  2015-07-02 13:49:41  host: ip-91-205-72-140.iwacom.net.pl

    Liczą że przeniesienie do Warszawy pomoże we wzroście jakości tych *** produktów ? Cóż za pocieszna firemka...

  • -2

    2. ~Spajro  2015-07-02 14:14:29  host: 81.219.84.18

    @1 Warszawa jest trendy i bardziej reprezentatywna. Przecież to stolica! :o

  • -2

    4.  2015-07-02 14:27:55

    Wyludniania Łodzi ciąg dalszy ;)

  • 2

    5. ~zzzz  2015-07-02 15:00:54  host: 212.160.172.87

    Ludzie... bardzo dużo osób z Łodzi czy Skierniewic pracuje w Warszawie i jest to coś normalnego. Czasami dojazd z tych miast zajmuje mniej czasu niż dojechanie Warszawiakowi do pracy, więc spokojnie. Po co tyle o tym gadać. Normalna sprawa. Ważne, że pracodawca chce pomóc i za to ukłony w stronę Samsunga. Są firmy, które takiej polityki nie stosują. Tyle w temacie.:)

  • -1

    6.  2015-07-02 15:07:02

    W naszym kraju podróżowanie za pracą i do pracy jest jeszcze problemem w krajach rozwiniętych to norma.

  • -2

    7. ~LTE  2015-07-02 15:45:29  host: public-gprs362109.centertel.pl

    Faktycznie by zarobić na któryś flagowy telefon trzeba zapyerdalać 2 miesiące.

  • -2

    8. ~Pe pe  2015-07-02 18:14:24  host: user-109-243-197-3.play-internet.pl

    7@ ja musze zapyerdalac 3 miesiace

  • 1

    9. ~Punk  2015-07-02 18:29:57  host: apn-95-40-41-117.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja nie muszę bo na pewno nie dałbym ponad 2 tyś za Galaxy S6, za S5 może dałbym 1200 zł max, a za S6 że względu na baterie max 1500 zł, to prawie jeszcze parę zł zostaje na opłaty.

  • -1

    10.  2015-07-02 18:41:53

    Ja muszę więcej niż 3 miesiące, tyle, że nawet jakbym miał - to fonu za 2tys nie kupię, tym bardziej samsunga.
    Wolę... laptopa za 2tys
    :-)

  • 0

    11. ~Olex  2015-07-02 18:52:31  host: apn-77-115-40-215.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 co mozna kupic za 2 tys? Podobne do iPhone?

  • 0

    12.  2015-07-02 19:34:12

    11).
    Nie wiem co, Ty kupuj co chcesz, nawet samsunga
    :-D

  • 0

    13. ~BUCKS  2015-07-02 23:05:22  host: public-gprs516980.centertel.pl

    S4 to mój ostatni smartfon marki Samsung.

    Po udanym S2, zmieniłem na S4 i to był błąd, bo rozczarowały mnie lagi, których nie zauważyłem przy S2. Gwoździem do trumny był fakt, że przy zdejmowaniu tylnej klapki od baterii wyłamał się zaczep w obudowie telefonu, który przytrzymuje tę tylną klapkę. Diagnoza serwisu: uszkodzenie mechaniczne, koszt 160zł.
    Od tej pory smartfon marki Samsung to dla mnie synonim tandety, której nie mam zamiaru więcej finansować, bo od telefonu za 1400zł oczekuję wysokiej jakości, a mój S4 tego nie oferuje.
    Choć S2 wydawał się być delikatny to ostatecznie S4 pokazał się jako jednorazowa zabawka ;)

  • 0

    14. ~  2015-07-03 00:23:29  host: aapg65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 Nie, to nie jest normalne, że wielkiej aglomeracji łódzkiej nie ma pracy i trzeba się tłuc dzień w dzień do Warszawy. Co jest normalnego w tym, że Łódź jest niszczona?

  • 0

    15. ~ja  2015-07-03 00:33:27  host: ip-5-172-247-212.free.aero2.net.pl

    super jesteś gość mało troche wyda łeś na srajfona a mam nokie 106 i bateria długo trzymie mi pozdrawiam ciem

  • 0

    16.  2015-07-03 07:07:15

    @14 tak, to zdecydowanie jakiś spisek żeby zniszczyć to miasto. Tak samo jak zniszczono Detroit :)

  • 0

    17. ~k  2015-07-03 10:46:09  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    @ 13. To samo można powiedzieć o S5. S6 szkoda komentować, bo telefon jest już w cenie Iphone

  • 0

    18. ~Lodzermensh  2015-07-03 16:59:48  host: 188.146.79.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Największym problemem dla Łodzi jest bliskość Warszawy, niestety. Zaczęło się po wojnie i tak trwa. Stolica wysysa najlepszych ludzi, najsłabsi zostają. Efekty widać. Z jakichś względów Samsung nie skonsolidował swoich oddziałów do Łodzi, lecz do Warszawy. Applefan - możesz to prześmiewczo nazywać spiskiem - ja to nazywam zachłannością stołecznych urzędników i "warszawocentryzmem". A Samsungowi, jako takiemu się nie dziwię....
    Kiedy około tygodnia temu ta wiadomość padła w poznańskim radio - decyzję uzasadniano tym, ze pracownicy będąc wszyscy razem będą mogli łatwiej się ze sobą komunikować...

  • 0

    19. ~Draco  2015-07-03 20:31:36  host: host-79.173.6.226.tesatnet.pl

    Jak czytam ile to taki koncern chce wydać na zadość uczynienie przenosin z Poznania w którym na brak roboty teoretycznie nie można narzekać to mnie śmiech ogarnia. Co to 5 tys dla takiej osoby która być może musi przenieść i rodzinę w całkiem nowe środowisko. Tym ludziom z Poznania jest bliżej do Berlina niż Warszawy. Osobiście chciałbym przeczytać wypowiedź pracownika Samsunga bo oficjalnie korporacje piszą achy i echy a rzeczywistość jest bardziej brutalna.

Dodaj swoją opinię