Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung prezentuje własne karty pamięci

Samsung prezentuje własne karty pamięci

Q! 18 Października 2009 16:40

0 0

Samsung zaprezentował pierwsze karty pamięci z własnym logo na obudowie, tym samym wchodząc na rynek przenośnych pamięci masowych, który, według analityków, ma przed sobą ogromny potencjał.

Zaprezentowane przez Samsunga karty pamięci należą do rodziny SD, microSD oraz CF (Compact Flash). Ich pojemność wyniesie 4, 8 lub 16 GB. Według deklaracji producenta, odczyt kart SD ma być możliwy z prędkością 17 MB/s, natomiast w przypadku kart CF ma ona wynieść 45 MB/s.




Ceny poszczególnych modeli i pojemności kart nie zostały ujawnione. W pierwszej kolejności dostępne mają być one na Tajwanie, w późniejszym czasie trafią na pozostałe rynki.

Warto zauważyć, że Samsung jest jednym z największych producentów kości pamięci na świecie. Do tej pory nie miał jednak kart pamięci pod swoją marką, a jedynie dostarczał je innym producentom.

Źródło tekstu: electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~skalarek  2009-10-18 20:44:12  host: 89.191.147.125

    #12 poużywałbyś jakiegoś Samsunga to byś wiedział w czym. Konkretnie to we wszystkim w zasadzie ;)

  • 0

    14.  2009-10-18 20:54:32

    Używałem Samsunga i też nie wiem w czym przegonił :) Wolę telefony SE - lepszy interface.

  • 0

    15. ~Krzysiek  2009-10-18 20:57:04  host: cbi144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jedyne w czym jeszcze Samsung nie jest lepszy od Noki to telefony bez dotykowego wyświetlacza z systemem operacyjnym, bo Nokia daje o wiele większy wybór w tej dziedzinie (niestety ostatnio jakość tych telefonów w Nokii zawodzi). W kategorii telefonów z dotykowymi wyświetlaczami to Samsung jest o wiele lepszy od Nokii i to zarówno cenowo jak jakościowo. W pozostałych telefonach to jest w sumie remis, ale Samsungi są tańsze i mają jednak trochę lepsza jakość wykonania.

  • 0

    16.  2009-10-18 21:01:05

    No a TV LED - 1 klasa - 3 cm grubości !!!

  • 0

    17.  2009-10-18 21:10:37

    @16.W dalszym ciągu jest to tv lcd,ze wszystkimi jego ułomnościami.

  • 0

    18. ~  2009-10-18 21:11:04  host: nat-195-205-97-8.helionet.pl

    #16 no to przecież już ktoś wcześniej wspomniał że w AGD-RTV samsung jest gigantem i nie ma się co wstydzić swoich wyrobów .

  • 0

    19. ~  2009-10-18 21:32:56  host: v06-12.opera-mini.net

    Wyświetlacz led w telefonach, wprowadził to tylko samsung, bardzo dobre wyświetlacze, nie jakieś wyświetlacze nokii przesycone bielą, zwłaszcza te 16 milionowymi kolorami. Mam se k550i ale zastanawiam się nad samsungiem z serii s lub i.

  • 0

    20.  2009-10-18 21:45:24

    @19.Mylisz pojęcia o wyświetlaczach,więc się doucz,potem coś napisz sensownego.

  • 0

    21. ~SE fan  2009-10-18 21:58:38  host: user-89-108-210-20.mobile.playmobile.pl

    5 lat temu miałem - równolegle obok SE t230 - Samsunga C100 - i wtedy powiedziałem sobie: nigdy więcej Samsunga. Przez te 5 lat byłem wierny firmie SonyEricsson (bo do Nokii również swego czasu straciłem zaufanie) - i oto nastał wrzesień 2009 i stałem się posiadaczem Samsunga 5230 Avila - z pewną nieśmiałością sięgnąłem po ten wynalazek, i zęby do tej pory zbieram z podłogi... żadnych ograniczeń w menu - co tylko przyjdzie ci do głowy - tam jest, klawiatura qwerty do pisania smsów - tego nie ma nawet f 480 (chociaż za to jest wykonany z lepszych materiałów, do tego ma lampę błyskową i AF w aparacie), bateria: przesiadłem się z 2-letniego SE k510 w którym bateria (2-letnia, oryginalna) trzymała mi po dwóch latach 5 dni (na początku 7 dni) - w 5230 trzyma (nowa) przy takim samym użytkowaniu ?(i ogromnym wyświetlaczu) 10 dni :o

  • 0

    22. ~  2009-10-18 22:24:03  host: host-195-88-115-2.hypernet.biz.pl

    #15 chyba przespałeś i8510 , który bez wątpienia najlepszym telefonem bez dotykowego wyświetlacza .

  • 0

    23. ~Astro  2009-10-18 22:58:25  host: v05-06.opera-mini.net

    Slabe baterie w Samsungach byly owszem pare lat temu,ale nie teraz.Co do slabego zasiegu juz kilka razy napisalem ,zeby takich bzdur nie wypisywac, bo to mijanie sie z prawda co potwierdzi zapewne wiekszosc posiadaczy Samsungow.

  • 0

    24. ~  2009-10-18 23:21:41  host: w3cache.dialog.net.pl

    lepiej by podali predkosc zapisu a nie odczuty :)

  • 0

    25. ~mimi  2009-10-19 01:30:37  host: 79.97.103.14

    nemo09 daj sobie wkoncu luz z ta nokia i lcd, bo juz mi sie przewraca. Pokaz mi ktora z nokii ma amoled skoro jestes taki hojrak z lcd? @15 sprobuj popatrzec za i7110, bo np ten i8510 u mnie odpadl za slidera.

  • 0

    26.  2009-10-19 09:47:23

    Kupiłem DVD samsunga i... nikomu nie polecam tej firmy ;/ to samo z wieżą LG... jak się spieprzyła to tak, że trzeba byłoby kupić procesor za 1000 zł, więc się nie opłacało. Morał taki -> dla mnie koreańskie firmy produkują złe rzeczy.

  • 0

    27.  2009-10-19 11:57:50

    @25.mimi.Przeczytaj opinię @26,to jest odpowiedż dla Ciebie,lepiej bym tego nie ujął.Nokia N 82 ma taki wyświetlacz(oled).

  • 0

    28. ~Hose  2009-10-19 13:07:08  host: 194.39.141.10

    nemo2009@ -Powiedż jeszcze jaki sprzęt się nie psuje? Pewnie jest to Nokia. Nawiasem mówiąc oled a amoled to stanowcza różnica.

  • 0

    29. ~  2009-10-19 13:25:23  host: public71691.xdsl.centertel.pl

    haa, rzeczywiście Nokia robi świetne baterie. Zazwyczaj nowy Samsung wytrzymuje w moich rękach 2x dłużej niż nowe Nokie, oczywiście z wyjątkami po obu stronach. Nokia już dawno przestała być dobra marką, którą niewątpliwie była kilka lat temu. Telefony Samsunga mam od prawie 5 lat (pierwszy X480) i od zawsze byłem zadowolony. Samsung jeszcze mnie nie zawiódł. Nie tylko patrzę na telefony.

  • 0

    30. ~  2009-10-19 13:25:58  host: public71691.xdsl.centertel.pl

    DVD Samsunga może to nie był najlepszy pomysł, bo to jest słaby punkt tej marki...

  • 0

    31.  2009-10-19 22:12:14

    @28.Nie ma sprzętu.który się nie psuje,nawet ten za wiele tysięcy dolarów też ma prawo do awarii.Jeśli chodzi o wyświetlacze AMOLED i OLED,nie ma żadnej różnicy w wyświetlanym obrazie.Stanowczej różnicy nie ma.

  • 0

    32. ~Hose  2009-10-20 08:16:25  host: 194.39.141.10

    @31. Zużycie energii jest znaczącą różnicą zwłaszcza w sprzęcie mobilnym, tym przede wszystkim się różnią te wyświetlacze.

Dodaj swoją opinię