Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung prezentuje pierwszy telefonem z ekranem 3D

Samsung prezentuje pierwszy telefonem z ekranem 3D

Q! 10 Maja 2010 09:30

0 0

Samsung zaprezentował oficjalnie pierwszy na świecie telefon wyposażony w ekran 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.



Samsung W960 AMOLED 3D wyposażony został w dotykowy ekran pojemnościowy wykonany w technologii AMOLED. Jego przekątna to 3,2 cale, a rozdzielczość - WQVGA (240 x 400 pikseli).

samsung sch w960 samsung sch w960 samsung sch w960




Wbudowany aparat fotograficzny z autofokusem pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3,2 Mpx, którymi będzie można natychmiast podzielić się z przyjaciółmi za pomocą łączności 3G oraz HSDPA.

Na pokładzie nowego Samsunga nie zabraknie również modułu Bluetooth oraz gniazda na karty microSD. Całości dopełni obecność tunera telewizji cyfrowej DMB-T oraz nakładka systemowa TouchWiz 2.0.

Co ciekawe, telefon posiada dedykowany klawisz, którym można przełączać się pomiędzy trybem normalnym, a 3D. Ten ostatni do poprawnego działania nie wymaga żadnych dodatkowych okularów.

Niestety, Samsung W960 AMOLED 3D dostępny będzie jedynie w ofertach południowokoreańskich operatorów. Nastąpi to jeszcze w II kwartale.

Źródło tekstu: gsmarena, mobile-review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2010-05-10 09:50:25  host: ehost-34.mtm-info.pl

    Na pewno ten wyświetlacz ma jakieś wady ograniczenia, inaczej by samsung produkował telewizory, które nie potrzebują okularów.

  • 2

    2. ~bob  2010-05-10 10:02:08  host: htm146.internetdsl.tpnet.pl

    Ale coz to za szal na to 3D.... przeciez to wogole nie zwieksza funkcjonalnosci urzadzenia... Marketingowy shit jednymi slowy! To samo z AMOLED... niby WOW ale co z tego skoro w sloncu nic nie widac. Jakie to urzadzenie mobilne skoro dziala fajnie ale w domu... :)

  • 0

    3.  2010-05-10 10:27:25

    odnoszę nadzwyczaj silne wrażenie że jednak motorola ich wyprzedziła ze swoim telefonem pod nazwą Ming MT820. Co prawda założenia konstrukcyjne są inne, ale jednak 3D w telefonie chyba w tej sytuacji pierwsza miała Motorola.

  • 0

    4. ~ursus2400  2010-05-10 10:37:18  host: 212.244.27.120

    do 1. Samsung produkuje telewizory z ekranami 3D. Dostępne są między innymi w Kanadzie. Ostatnio dyrektor tamtejszego oddziału firmy ostrzegał przed możliwymi, negatywnymi skutkami korzystania z telewizorów 3D. Nie pamiętam na którym serwisie o tym pisali. Może technoblogia.

  • 0

    5. ~ursus2400  2010-05-10 10:39:58  host: 212.244.27.120

    Co do użyteczności ekranów 3D w telefonach czy smartfonach to prawdopodobnie bezużyteczny gadżet. No chyba, że ktoś chce sobie obejrzeć w telefonie Avatara 3D.

  • 0

    6. ~  2010-05-10 11:20:55  host: t19-08.opera-mini.net

    pewnie bedzie jak z telewizorami 3d. Zeby zobaczyc ten efekt musisz siedziec na wprost ekranu, nie mozesz przechylac glowy i musi byc odpowiednie swiatlo. O tych wymogach nikt nie mowi, a wieszcie mi ludzie miechem rzucali jak okazalo sie ze nic niezobacza jak ogladaja film np z kanapy, lezac

  • 0

    7. ~GFYUKGJGY  2010-05-10 11:49:48  host: 194.246.124.200

    "samsung prezentuje PIERWSZY TELEFONEM"??

  • 0

    8. ~BKX  2010-05-10 12:05:14  host: public3638.xdsl.centertel.pl

    O czym Wy w ogóle piszecie?? Wejdźcie sobie na stronę Samsung Poland i zobaczcie że normalnie w ofercie są telewizory 3D (po drugie nie tylko u tego producenta i nie trzeba okularów), nawet fajna reklama leci w TV... jak o czymś nie macie pojęcia (o dziwo reklama leci chyba na większości stacji i na portalach informacyjnych) to może lepiej się nie wypowiadać...?

  • 0

    9.  2010-05-10 12:16:23

    Ściągnąłem sobie wczoraj z Android Market tapetę 3D i też mam telefon w trójwymiarze :)

  • 0

    10. ~  2010-05-10 12:36:35  host: v04-15.opera-mini.net

    Źródło: http://partners.jabler.pl/topten?scId=76 co to za *** otwiera mi sie automatyczne pobieranie tego czegos na waszych strona chyba zainstaluje ADBLOCK.... syfem faszerujecie # Star Wars: The Force Unleashed # Samurai Puzzle Battle # Gladiator # Gothic 3 The Beginning (PL) # Nowhere # Rally Master Pro 3D # Worms 2008 # Saturday Night Fever # 2D Pro-Pinball Timeshock # Sketcher

  • 0

    11. ~all  2010-05-10 13:05:08  host: chello087206000004.chello.pl

    Szkoda że wygląda jak cegła...

  • 1

    12. ~ANDRZEJ  2010-07-20 16:55:25  host: 093105178208.bialystok.vectranet.pl

    Ponownie SAMSUNG, udowadnia swoją bezwzględna supremację na rynku producentów telefonów komórkowych

  • 0

    13.  2011-06-16 10:35:48

    Czas odświeżyc temat bo juz za tydzień pojawi sie nowośc w Plusie...Juz nawet na niektórych serwisach mozna sobie poczytać o tym jak wyglada i w ogole jak funkcjonuje to cudo.

Dodaj swoją opinię