Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung prezentuje Galaxy TabPro S

Samsung prezentuje Galaxy TabPro S

orson_dzi 7 Stycznia 2016 12:26

6 1

Samsung zaprezentował Galaxy TabPro S z Windowsem 10, który może pełnić rolę tabletu i notebooka.



galaxy tab pros galaxy tab pros galaxy tab pros galaxy tab pros




Tablet został wyposażony w 12-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli. Urządzenie napędza dwurdzeniowy procesor Intel Core M taktowany zegarem 2,2 GHz (najnowszy, szóstej generacji) z 4 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej, nie wiadomo czy tablet posiada gniazdo kart pamięci. Pośród modułów łączności znalazło się miejsce dla Wi-Fi ac, NFC, Bluetooth 4.1, LTE kategorii 6 oraz USB 3.1 typu C. Resztę specyfikacji uzupełniają dwa aparaty o rozdzielczości 5 Mpix i akumulator o pojemności 5200 mAh.

Urządzenie będzie można sparować ze smartfonami Samsunga, których będzie można użyć w celu uwierzytelnienia użytkownika. W przypadku kradzieży tablet będzie mógł zostać zablokowany z poziomu smartfona.

Galaxy TabPro S będzie dostępny w systemem Windows 10 Home lub Pro, oraz w wersji z samym Wi-FI lub LTE. Tablet pojawi się na rynku w lutym, a jego cena nie jest jeszcze znana. W sprzedaży dostępna będzie też dołączana klawiatura z touchpadem oraz rysik.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:

Tagi: samsung | samsung galaxy tabpro s

w sumie: 24
  • 0

    5.  2016-01-07 13:38:56

    Poprawiony, literówka się trafiła.

  • 0

    7. ~Mila89  2016-01-07 14:03:46  host: n23-02-05.opera-mini.net

    mnie sie podoba i chyba se kupie

  • 0

    8. ~Adam  2016-01-07 14:39:41  host: user-94-254-199-50.play-internet.pl

    Amoled nie dziękuje. Żółta biel, sztuczne cukierkowate, nienaturalne kolory i wypalający się ekran.
    Jednorazówka na okres gwarancji.

  • 0

    9. ~5uper  2016-01-07 14:58:49  host: user-94-254-144-46.play-internet.pl

    Samsung nie podał na tacy, a panu redaktorowi nie chciało się sprawdzić? W efekcie po raz kolejny trzeba kluczowych informacji szukać gdzie indziej :-/
    Czy tylko mi się wydaje, czy w kwestii newsów panuje tu coraz większa bylejakość, a ilość zdaje się być ważniejsza niż jakość?
    SoC w Galaxy TabPro S to dwurdzeniowy Intel Core m3-6Y30, który zadebiutował we wrześniu 2015 roku. Więcej informacji na jego temat: http://tlp.is/8lv

  • 0

    10. ~5uper  2016-01-07 15:01:44  host: user-94-254-144-46.play-internet.pl

    Ad 8. Taaa, jasne. Widać wiesz mniej więcej tyle o ekranach AMOLED co krowa o lataniu ;-)
    Zamiast wiedzy prezentujesz tu bzdurne i wyświechtane stereotypy na temat tych wyświetlaczy.

  • 0

    11. ~Adam  2016-01-07 15:13:48  host: user-94-254-199-50.play-internet.pl

    @10. Choć być nie wiem jak krzyczał prawdy nie zataisz. Taka jest prawda i realia tych tzw. wyświetlaczy.
    Ogarnij sie i zamiast wypisywać stek bzdur sam sie doucz. Bez odbioru. Karmić trolla nie będe.

  • 0

    12. ~Tete  2016-01-07 15:29:59  host: n15-02-08.opera-mini.net

    @9. Ej, przecież to news made by orson, więc co się dziwisz? Wiadomości pisane jak nogami, z masą niedoróbek to jego specjalność ;-)

  • 0

    13. ~3er  2016-01-07 15:31:36  host: public-gprs357401.centertel.pl

    Jeśli jakikolwiek tablet z Windows to tylko Surface 4

  • 0

    14. ~Tete  2016-01-07 15:38:32  host: n15-02-08.opera-mini.net

    @11. Jaka prawda?? Nie żadna żóła biel, tylko cieplejszy odcień kolorów! Co jest dużo zdrowsze dla oczów niż zimna biel, często wpadająca w niebieski. Co do wypalania to prędzej się zestarzejesz niż się nowy ekran AMOLED wypali.

  • 0

    15.  2016-01-07 16:43:05

    #9. Ja jednak nie widzę, aby Samsung podał gdzieś, jaki konkretnie typ procesora został wykorzystany. Jak zostanie to potwierdzone, to uszczegółowimy opis. Bylejakością byłoby podanie niepotwierdzonych danych.

  • 0

    16. ~piokuk  2016-01-07 17:09:36  host: apn-46-169-158-169.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie przesadzaj #14 z tą jakością super amoledów. Od przeszło miesiąca staram się kupić Note 4. Podobnie jak w Note 3 ekrany wszytskich egzamparzy (teraz 7) mają tendencję do wpadania w róż, a w konsekwencji nie potrafią zapewnić jednolitego wyświetlania szarego tła w ciemnym pomieszczeniu (np. podczas przeglądania internetu w łóżku przed snem). To nie jest problem wyimaginowany, o czym najlepiej świadczą rozbudowane wątki na xda.

  • 0

    17. ~5uper  2016-01-07 17:33:24  host: user-94-254-144-46.play-internet.pl

    Ad 15. Samsung nie podał?? Czyżby? A tu? - http://tlp.is/8ly
    Cytuję: "the latest Intel Core M processor..." i "Intel Core M (Dualcore 2.2GHz)". Ostatnio wydane SoC serii Core M to szósta generacja, czyli 6Y. Z kolei taktowanie do 2,2 GHz ma tylko "trzydziestka", czyli podany wcześniej przeze mnie m3-6Y30 - http://tlp.is/8lz
    Inne (zwłaszcza zagraniczne redakcje) potrafiły rozszyfrować, tą niezbyt skomplikowaną łamigłówkę ;-)

  • 0

    18.  2016-01-07 21:01:37

    Kiedyś pisałem tu o wadach amoledów, to mnie chcieli zlinczować. A było to jeszcze za czasów S3 i pentile. Dziś bym już nie narzekał. Choć po przejściu z czystej bieli w LCD na brudną biel w Amoledach, trzeba się trochę czasu przyzwyczaić. Po kilku tygodniach już to nie przeszkadza. Resztę można poprawić w opcjach wyświetlacza. Ze smartfonem to nie ma problemu, bo średnio co dwa lata kupujemy nowy. Ciekawe jak będzie sprawował się amoled w takim tableciaku, który pewnie wymienimy raz na pięć lat.

  • 0

    19. ~5uper  2016-01-07 22:09:32  host: user-94-254-145-20.play-internet.pl

    Ad 18. Wyświetlacze AMOLED - biorąc przykładowo smartfony Galaxy serii S - z generacji na generację czynią postępy jeśli chodzi o jasność, odwzorowanie kolorów, czy trwałość. Natomiast powtarzane od lat stereotypy i narzekania na nie zakorzenione są czasach, kiedy dopiero zdobywały one popularność, a ich wczesne wersje faktycznie miały więcej wad niż obecnie.

  • 0

    20.  2016-01-07 22:14:20

    @17 Dla Ciebie to oczywiste, dla mnie ani trochę. Miałem swego czasu identyczną sytuację również z Samsungiem, ale chodziło o smartfon. Pasowało wszystko - nowy model procesora, akurat to byłą mniej znany producent układu więc banalne do znalezienia to powinno być. Pasowało taktowanie i wszystkie dane procesora do opisu na stronie Samsunga. Benchmark wszystko zweryfikował, w środku siedziało kompletnie co innego. Łatwo się można na tym przejechać.

  • 0

    21. ~5uper  2016-01-07 22:24:55  host: user-94-254-145-20.play-internet.pl

    Ad 11. Widzę, że niczym nowo-rządzący sam sobie przyznałeś monopol na prawdę... ;-)
    Załóżmy, że AMOLED w Galaxy TabPro S będzie natywnie wyświetlał cytuję: "sztuczne cukierkowate, nienaturalne kolory" to zapominasz o ważnej kwestii. Windows to nie Android, gdzie dostajesz fabrycznie skalibrowany ekran i praktycznie nic z nim nie zrobisz. Już w Windows Phone 8.1 można zmienić profil kolorów - za pomocą suwaków regulując temperaturę kolorów, odcień oraz nasycenie kolorów. Natomiast w PC-towym Windowsie od bardzo dawna można zmieniać parametry obrazu i to nie tylko w kwestii kolorów, ale także rozdzielczość, czy też rozmiarów i proporcji obrazu.

  • 1

    22. ~5uper  2016-01-07 22:36:48  host: user-94-254-145-20.play-internet.pl

    Ad 20. Nie tylko dla mnie to oczywiste. Dla nich również:
    http://tlp.is/8m2
    http://tlp.is/8m3
    http://tlp.is/8m4
    O sorry, chyba zdradziłe przewidywalna cenę, która według ciebie była nieznana ;-)
    http://tlp.is/8m5
    http://tlp.is/8m6
    No ale my wszyscy pewnie nie mieliśmy takiej przygody z Samsungiem jak Ty ;-)

  • -1

    23.  2016-01-07 23:25:49

    #22. och, ach, no to żeś nam teraz dokopał. Jak widać my wolimy nie podać jakiegoś nieznanego nam oznaczenia. Informacje z prezentacji mają to do siebie, że są niepełne i potrafią się zmieniąć. A model ten i tak zapewne pojawi się w 3 różnych konfiguracjach.

  • 0

    24.  2016-01-07 23:48:57

    Ja bym poczekał na cenę. To wtedy można dysktować odnośnie wyświetlacza. Niedługo, lub może nawet już teraz (nie sprawdzałem), wejdzie nowy Dell Venue Pro. Wtedy będziemy mieli porównanie. Surface wygrywa pod każdym względem tylko nie ceną i brakiem modemu. Podejrzewam, że Dell zaprezentuje coś alternatywnego i w lepszej cenie.

  • 0

    25. ~mona  2016-02-08 22:49:43  host: 31.179.243.101

    Proszę o radę, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi...mam Galaxy A5. Śmiga już prawie rok. Zauważyłam jednak u kuzynki,która ma identyczny tel. różnice w kolorach wyświetlacza. Jej biel jest zimna i szara, natomiast u mnie ciepła. Swój tel zakupiłam w Euro a ona u operatora. Skąd ta różnica? Druga znajoma ma S6edge a kolega Grand Prime i ich biel też jest zimna. Czy mój tel. ma wadliwy wyśw.? W moim kolory są dużo cieplejsze. Proszę o radę.

Dodaj swoją opinię