Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung pozbędzie się interfejsu TouchWiz?

Samsung pozbędzie się interfejsu TouchWiz?

orson_dzi 13 Października 2014 09:37

6 4

TouchWiz, to jedna z najmniej lubianych nakładek na Androida. Czy Samsung zmieni interfejs swoich urządzeń?




Nakładka Samsunga często jest uważana za jedną z najgorszych rzeczy, jaka mogla przytrafić się systemowi z zielonym robotem. Często ociężały, pełny niepotrzebnych dodatków TouchWiz zabija potencjał flagowych modeli Samsunga, które działają z nim o wiele wolniej niż po zastąpieniu go np. Cyanogenmodem. Dodatkowo duża popularność koreańskich smartfonów powoduje, że przez wolno działający interfejs dużo osób ocenia szybkość działania Androida przez pryzmat TouchWiza. Oczywiście niezbyt przychylnie. W Internecie pojawiły się informacje na temat interfejsu Iconic UX, nad którym pracuje Samsung. Czy TouchWiz doczeka się następcy?


Iconic UX, sądząc po pierwszych rysunkach, będzie opierał się na intuicyjnym przesuwaniu poszczególnych elementów na ekranie. Podobnie jak ma to miejsce w zegarkach z serii Gear.


samsung interface patent samsung interface patent samsung interface patent samsung interface patent samsung interface patent


Całość przypomina trochę interfejs Magazine UX, który kilka miesięcy temu zawitał na tabletach Samsunga. Nie zagościł on jednak na urządzeniach zbyt długo. Ze względu na bardzo dużą ingerencję w ekran główny Androida, Google szybko zlikwidowało Magazine UX.
A tak wyglądał on na tablecie Galaxy Tab Pro 10.1.


Zobacz: inne filmy z kategorii

Źródło tekstu: galaxyclub.nl; BGR; wł     
Źródło zdjęć: galaxyclub.nl

Dodaj do:

Tagi: iconic ux | magazine ux | samsung | touchwiz

w sumie: 43
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-10-13 12:35:50

    @23 Launcher to można sobie w GP zmienić. Problemem jest syf w systemie, czy jak kto woli "dodatki od Samsunga".

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2014-10-13 13:04:41  host: 7.fiberlan2.gwarnet.pl

    Travel (7), błędy ortograficzne w przypadku tego autora (orson_dzi) są niemal standardem. Wpadki mogą się zdarzyć każdemu, jednak ten Redaktor ma ich stanowczo za dużo!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-10-13 13:12:07

    @25
    Nie chodzi o to czy ten autor popełnia błędy notorycznie czy nie, zauważam trend na wytykanie błędów każdemu na tym forum. Sami nauczyciele języka polskiego. Rozumiem jeżeli ktoś piszę zupełnie nie zwracając uwagi na ortografię (a są tu tacy) natomiast zamiast skupić się na samej treści materiału to pierwszych X komentarzy to hejty w stronę błędów wtf ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27.  2014-10-13 13:49:22

    @26 Pojechałeś... Jakie hejty? Uważam że każdy szanujący się portal oprócz przekazywania wartości merytorycznej wiadomości, powinien także dbać o sposób jej przekazania. Jest to dla mnie oczywiste, choć nie musisz z tym się zgodzić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28. ~  2014-10-13 14:30:43  host: gaja.tpnet.pl

    26. Język pisany to tutaj główne narzędzie pracy redaktora. Takie błędy to kompromitacja!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-10-13 14:55:07

    @28: Oczywiście, zbędny apostrof to wręcz powód do zamachu samobójczego :)
    W tej branży naprawdę nie jest łatwo pisać w języku polskim. Mnóstwo nazw nie ma polskich odpowiedników, niektóre nie wiadomo jak odmieniać.
    BTW: jak ktoś oczekuje redagowania wiadomości "na poziomie", to zwracać uwagę wypadałoby chyba w ten sam sposób, nieprawdaż?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-10-13 15:11:07

    28: umówmy się w takim razie, że w pełni tę kompromitację bierzemy na klatę i się do niej przyznajemy, ok? A teraz wróćmy do meritum newsa...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31.  2014-10-13 15:17:01

    @29 A konia z rzędem temu, kto wymyśli polski odpowiednik dla "wearable devices" ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32.  2014-10-13 15:40:58

    @31 "ubierane urządzenia" brzmi aż tak źle?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~User1212  2014-10-13 15:49:54  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Raczej: ubieralne urzadzenia

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    34.  2014-10-13 16:24:22

    Jeszcze lepiej "elektronika ubieralna". Można konia wymienić na rower?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~  2014-10-13 16:30:09  host: aanq232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    32, 33, 34 - tak dla porządku: należycie do tych głąbów, którzy spodnie czy buty "ubierają"?
    "Ubieralne" można powiedzieć o czymś, co da się ubrać. Ergo, "ubieralne urządzenie", to urządzenie, któremu można założyć (podkreślam: założyć, nie ubrać) np. czapeczkę i wtedy jest ubrane. Jeśli rzeczoną czapeczkę chciałbyś ubrać, to by znaczyło, że tej czapeczce chcesz założyć jakąś garderobę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~michau  2014-10-13 16:51:24  host: user-94-254-194-65.play-internet.pl

    "urządzenia do noszenia" :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~pabloki  2014-10-13 17:00:50  host: public-gprs516425.centertel.pl

    @35 hmmm... to bardzo ciekawe co piszesz. Zatem co robimy ze spodniami, koszulą chcąć nie być nagim? Zakładamy? Założyć tu też nie pasuje bo zakłądasz na pas spodnie jakoś głupio brzmi , wkładać spodnie też głupio bo na co wkładasz spodnie , czy też do czego wkładasz spodnie ?

    Do tłumaczenia wearable devices to może być urządzenia zdatne do noszenia z ubiorem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38. ~pabloki  2014-10-13 17:03:20  host: public-gprs516425.centertel.pl

    a skoro to warszawa to może należy zwrócić sie do prof. Bralczyka z tą jakże poważną kwestią.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~gosciu  2014-10-13 17:28:27  host: APlessis-Bouchard-153-1-53-196.w81-249.abo.wanadoo.fr

    oczywiscie zmiana wejdzie tylkona najnowsze urzadzenia wlasciciele starszych jak G4 a moze i G5 moga zapomniec

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    40. ~xy  2014-10-13 19:06:28  host: 109241085114.warszawa.vectranet.pl

    Nie wiem co wszyscy widzą w tym Cyanogenie - miałem i mulił tak samo jak nakładka szajsunga. Dodatkowo wielu rzeczy tam brakowało.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    41. ~lol...  2014-10-13 19:43:12  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    touch wiz jest spoko, jedynie co to root i wywalić huby i kilka innych dziadów. Reszta jest calkiem przyjemna moim zdaniem dialer, kontakty, smsy, audio player czy widgety, przeglądarka też na +

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~gRaBa  2014-10-13 19:44:41  host: 80.50.79.74

    Mam samsunga i Cyanogenmod 11, nigdy nie kupie już samsunga, dopóki nie zrezygnują z nakładki, tylko czysty android.

    Niech biorą przykład z motoroli która zmartwychwstała :)