Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung powoli traci rynek

Samsung powoli traci rynek

WitekT 3 Września 2006 18:23

0 0

W 2006 roku światowa sprzedaż telefonów komórkowych wyniesie 950 mln sztuk — przewiduje Samsung. Sam południowokoreański producent komórek zamierza sprzedać 115 mln zestawów. To zgodne z jego wcześniejszymi prognozami, jednak wcześniej zakładał globalną sprzedaż na poziomie 900 mln sztuk.






Lee Ki-tae, szef działu telekomunikacyjnego Samsunga przyznał, że firma ma kłopoty z konkurencją i traci udział w światowym rynku na rzecz dynamicznego wzrostu sprzedaży Nokii i Motoroli. Ta ostatnia w ubiegłym roku odniosła spory sukces dzięki nowemu modelowi RAZR i zanotowała największy wzrost rynkowy w ostatnim półroczu. W ciągu 12 miesięcy zwiększyła roczną sprzedaż o 52%, Nokia miała nieco gorszy wynik — jej wzrost wyniósł 32%.

Obecnie liderem rynku jest fińska firma z 33,5% udziałem w rynku, drugie miejsce należy do Motoroli (22%). Samsung kontroluje 11,2%, ale jego udział z każdym rokiem maleje.

Źródło tekstu: Reuters, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~nerox  2006-09-03 19:00:38  host: c164-56.icpnet.pl

    mysle ze jest to spowodowane klopotami uzytkownikow przesylem plikow (zarowno zdjec jak i filmow czy gier - te ostatnie zdecydowanie przewazaja) sam mialem sgh x600 i meczylem sie z programem do sciagniacie z kablem usb itp. teraz mam se 510i z kablem firmowym za free i jestem zadowolony. oprogramowanie tez jest doskonale. zrzucam gry ile chce o filmach i zdjeciach nie wspone. a to cieszy... :) ludzie coraz bardziej sa leniwy i chca tylko podlaczyc koma do kompa i zgrywac a nie sie bawic w malego informatyka. tego wlasnie brakuje samsungowi...

  • 0

    2.  2006-09-03 19:11:31

    pozatym każdy nowy samsung jest prawie identyczny ze starszym modelem / 1 typ wyświetlacza itd/konkurencja rozwija się i prezentuje dużo więcej nowości a Samsung zaczął produkować albo kolorowe telefony lub te z wyższej półki tylko czarne / sam czekam na model D830

  • 0

    3.  2006-09-03 19:23:07

    ~1: tak, wszyscy porzucają Samsunga, bo się filmików nie da łatwo wgrać :D LOL. Tu mnie nieźle rozbawiłeś ;-)

    Zgadzam się z bartoszem - Samsung przestał się rozwijać. Co prawda prezentuje co chwile prezentuje fony z odbiorem wszelkiej możliwej telewizji etc., ale komu to w tej chwili potrzebne, no i kogo na to stać? Zwłaszcza w Polsce... Sytuacja na świecie ma się trochę lepiej, ale i tak nie ma takiej sytuacji, że 'miliony użytkowników oglądają telewizję na komórce z wbudowanym tunerem DVB-T czy jakimś innym'... Samsung usiłuje teraz podebrać klientów motoroli serią telefonów ultra cienkich, ale będzie to trudne zadanie, bo RAZRy Motoroli już się dobrze zadomowiły... Życzę Samsungowi jak najlepiej (bo im osptrzejsza konkurencja, tym lepiej dla klienta), ale szczerzę wątpię w pozycje Samsunga jako lidera w najbliższych latach...


    ***
    śmieszne są też wcześniejsze założenia Samsunga - produkcja na poziomie 0,9 mld, jak całkowita suma wszystkich producentów wynosi 0,95 mld...
    Samsungu - zapraszam na ziemię i do realnych założeń...
    Pozdrawiam.

  • 0

    4. ~123  2006-09-03 19:32:11  host: babbage.g10code.com

    Samsung zaspał. Trochę kopiuje Motoroli obudowy ale to nie wystarcza. Do bani player MP3, brak strumienia, np. w X700 - niby nowy model. Przesył plików ... szkoda gadać

  • 0

    5. ~w1  2006-09-03 19:39:22  host: xm166.internetdsl.tpnet.pl

    a który jest sony ericsson ??

  • 0

    6. ~Aster  2006-09-03 20:33:50  host: 16-tar-6.acn.waw.pl

    *wojttek - chyba źle zrozumiałeś - Samsung zakłada roczną produkcję telefonów na poziomie 900 mln sztuk, ale wszystkich marek, a nie tylko swoich :) I temu niższy udział Samsunga - bo zwiększyła się ogólna liczba telefonów.

  • 0

    7. ~Odp.  2006-09-03 21:34:23  host: evj63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na dzień dzisiejszy Sony Ericsson jest 5 zaraz za LG. Ale kto wie, może pobije LG...

  • 0

    8.  2006-09-03 21:46:37

    a benQ-siemens? oni tez robia coraz lepsze telefony

  • 0

    9. ~Dawid  2006-09-03 21:46:48  host: proxy.chelmno.marton.net.pl

    gdyby samsung kopiowal motorole, to jego udział w rynku byłby jeszcze niższy,nie wiadomo dlaczego, ale ludzie nie potrafia zaufać koreańskiemu producentowi, wolą znaną nokie albo motorole, nie zastanaiwając się co jest lepsze.

  • 0

    10.  2006-09-04 07:35:58

    Ludzie wiedzą co jest dobre, dlatego Nokia i Motorola są pierwsze ;)
    A Samsungi rzeczywiście jak ktoś zauważył wszystkie są takie same.. Zadnych innowacji, a momentami wręcz zacofanie. Oni chcą zdobyć rynek, czy tylko na nim istnieć?

  • 0

    11. ~nerox  2006-09-04 15:18:21  host: c164-56.icpnet.pl

    kurna wojttek zarejestrowany jestes a takie podstawowe bledy popelniasz. ps widzsz 123 takze wkurza przesyl pliku. to, jak i słaby design zniecheca ludzi. samsung tworzy produkty niezniszczalne, ale w komorkach to sie nie sprawdza. dzisiaj klient ma koma max 2 lata (srednio licze) a nie jak na sprzet samsunga przystalo dekade. se robi tandete ale ma "bajery" i dlatego przoduje w sprzedazy.

Dodaj swoją opinię